Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Msn'inizi Güvenlik Altına Alın

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında xcangel tarafından paylaşıldı.

1. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Az önce forumda bakinirken bazi arkadaslarimin msn sinin çalindigini okudum.Daha önce yayimladigim bir yazimi sizlerle paylasmak istedim.
    1.Mailinize Gelen ve şifre isteyen Mailleri Silin.

2.Password: Msn password'unuzu olabildiğince uzun tutun 16 karakter tavsiye edilir, bellibir kelime olmasın karışık harf ve rakam kombinasyonlarından oluşsun ve ilk harf alfabenin son harflerinden biri olsun ki brute programlarıyla kırmak imkansızlaşsın..şifrenizi unutmamanız için bilgisayar masasının altına fln yazabilirsiniz ama şifrenizi bilgisayrda dosya içinde kesinlikle bulundurmayın....
    ör:123nsdf2312sdf

3.Dosya paylaşımı: ıyi tanımadığınız kişilerle dosya alışverişi kesinlikle yapmayın trojan, keylogger yemeyi bikenara koy paylaşım sırasında dos'tan "netstat -n" komutuyla ip numaranızı bi çırpıda alabilirler.....

4.Otomatik bağlanma: Otomatik bağlan kutucuğunu ve şifremi kaydet kutucuğunu falan kesinlikle işaretlemeyin bu herbağlandığınızda şifre girmenizi gerektirecek ama güvenlik için bu şart....

5.ınternet cafe: Mümkün olduğu kadar cafelerde msn'nizi açmayın..Önceden yerleştirilen bir programla şifrenizi kolaylıkla alabilirler..Hatta bazı programlar vardır ki ana bilgisayardan sizin kullandığınız bilgisayarın ekran görüntüsünü gerçek zamanlı izleyebilirler...Ondan sonrada gelipte benim mail adresin çalındı bi bakın felan demeyin

ışte bunları uyguladığınızda msn'niz %90 güvenli hale gelir ..

6-Gizli sorunuz örnekavori film ise sizde gidipte cevap olarak Kurtlar vadisi vb. yazarsanız hacklerler(çalarlar)Soruavori filminiz Cevap olarak 123456asd vb. şeyler yaparsanız gizli sorunuzdan hacklenmessiniz.

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU bunu beğendi.
  2. sniper

sniper Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende ekleme yapabilmiyim....
    imewire gibi programlari açtiginizda msn ininiz mutlaka kapali tutun bu tür müzik indirme programlarinda arkadas listeniz çalinabilir böyelece arkadaslarinizi da koruma altina almis olursunuz....
    online müzik diinlerkende arkadaş listesi gidebilirmiş....
    web cam kablosunu işiniz olmadıkca takmanızda tafsiye ediliyor...:)

yunuskivanc bunu beğendi.
  3. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler...Zaten benim maili kim çalacak ve ne yapacak ki...:)

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU ve sniper bunu beğendi.
  4. BuRroM

BuRroM Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir de şifrelere noktalama işaretleri konması da güveni arttırıyor...

5. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla en iyisi bitane 512 mb usb alın içine linux slax popcorn kurun bilmediğiniz yerde usbden boot ederek acın işletim sisteminiz cebinizde dolaşın ;)