Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

msn

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında latif kavak tarafından paylaşıldı.

1. latif kavak

latif kavak Forum Demirbaşı

Seviye:
    msn pogramını acmamak yanı engellemek ıcın bı program bılen varmı arkadaslar.yani iş yerınde acılmaısını ıstemedıgım ıcın .arkadasım ıs yerınde cok takılıyor ınternete onu engellemek ıcın bunu ıstıyıorum

2. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Konu'yu uygun bölüme taşıdım.
    Bilgisayardan Msn'i kaldırmayı düşündümüz mü?

3. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    1 msn ni silebilirsin bence bu en etkilisi
    2 kullandığın güvenlik programı internet security tarzında bişeyse msn programının kullandığı portları kapata bilirsin
    3 msn programını silemedin(yani nasıl silinir bulamadın çünki windows messenger birde msn messenger genlde bu 2 program bilgisayarda yüklüdür msn messenger kolaycana silinebilir lakin windows messengeri silmek birazdaha değişik) o zman msn in kurulu olduğu klasördeki bazı dosyaları sil bu sayede sistem gerekli dosyayı bulamyınca msn açılmıyacaktır

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    MSN'i silmek en kolay çözüm fakat aşılması da en kolay çözüm.

MSN'in internete çıkarken kullandığı port aralığı bellidir, "firewall" özelliği olan bir modem edinip, bu portların "LAN to WAN" yani iç ağdan internete erişimini engellersen MSN'in açılmasını engellersin. Modeme de şifre koyacağın için aşılması çok güç bir engel olur.

5. latif kavak

Seviye:
    arkadaslar ılıgınıze tesekkurler.benım msn ı sılmem ve uyarmam ragmen tekrar kendı yuklemesı ve ısını yapmmamı benı sıkıyor yanı msn programının yuklenmesını dahı engellemem gerekcek sanırım oyle bır sıstem veya yapavcagım bsey varmı.yada yuklenırse şayet yukledi ama açılmaması ıcın bır program varmı onu ogrenmek ıstıyorum

6. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    merhabalar latif bey,
    bazı modemlerin admin arayüzünde, msn ve diger anlık mesajlaşma programlarının portlarını kapatma seçeneği var. U.S roboticslerde disable Messenger and instant messaging seçeneği. başka modem kullanıyorsanız da halilin dediği gibi port kapatabilirsiniz. veya XP güvenlik merkezinden messenger'ı güvenli olmayan programlara arasına alırsınız baglanmaz açıldığı halde ;)

Önder Özdoğan bunu beğendi.
  7. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Latif modemin markası nedir..

ondan sonra bakarız duruma..;)

8. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Arkadaşlar hep msn yüklü sistem üzerinden çıkış yapılmasını veya msn'in yüklenmesini/kullanılmasını bloke edecek çözümler üzerine yoğunlaşmışsınız da, unutmayalım ki web arayüzü üzerinden direk msn web messenger kullanılarakta msn üzerinden görüşülebiliyor. Yani msn messenger kullanmak isteyen kişinin msn web messenger sitesine (ve diğer anlık mesajlaşma sitelerine) erişimini de engellemeyi unutmamak lazım. Öyle değil mi:rolleyes:

9. latif kavak

Seviye:
    arkadaslar ılguınıze tesekkurler. en azından msn messenger e sımdılık engellersek sanırım cozum olcaktır cunkuy cagu sıteyede guvenlık kodu koyuldu ama bunu bı turlu beceremdım. modemın modelı ınca ım 104 modem kodu arkadaslar. ve hala yapamadım:(

10. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Adım adım bunları yapın....
    Başlat
    Çalıştır
    Çalıştır açın 'msconfig' yazın
    Enter
    Karşınıza Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı çıkacak
    En sağdaki Başlangıç ı tıklayın.
    Burada bilgisayarınız açılırken yüklediğiniz ve kullanılan programların listesi verilecek.
    'MsnMsg' ve 'msmsgs' yi bulun ve kutucuktaki öğeyi kaldırın.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Msn programı makinanızda yüklü olsa bile açılmayacaktır. Ancak kendi isteğinizle açabilirsiniz.

Kolay gelsin...

11. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bu hiçbir işe yaramaz, sadece bilgisayar acılırken MSN'iyüklemez,sonrasında menüden programlara gelip msn'i çalıştır derseniz tekrar calışacaktır. en mantıklısı port kapamaktır ve browserlara içerik filtresi koymaktır.

web filtreleme programı varsa başka bir çözüm, kullanıcınıza kısıtlı bir user açabilir ve bilgisayara program kuramasına engelolabilirsiniz.

12. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşın sorunu bu. Yükleme yapmıcak. Bilgisayarını açarken Msn açılmasını istemiyor. Bende yapacağı işlemleri yazdım sırasıyla. Ben her zaman yapıyorum. Çalışmasını istemediğim programları engelleyebiliyorum.

Tşk.

13. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Naillian, Latif'in istediği MSN'in hiçbir şekilde açılmaması veya bağlanmaması. Fakat senin söylediğin sadece açılışta MSN'in kenarda köşede başlamasını engeller.
    Yani aşılması çok basit bir çözüm.

14. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışıcam Resimli anlatım olarak..Başlıyoruz..

1-) Başlat-çalıştır-MMC.....

Önünüze gelen pencerede,dosya-Ekbileşen ekle/kaldır...tıklıyoruz..

2-) Resmi iyi takip edin...aşamalar

Ekle-grup ile nesnesi düzenleyici ve son..kapatıyoruz

3-) Pencereye yani konsola "Yerel Bilgisayar İlkesi" eklenir.aşağıdaki resimde net olarak görülmektedir.Çift tıklanır Kullanıcı yapıllandırması-Yönetim şablonları-Sitem içinde "belirlenen windows uygulamalarını çalıştırma çift tıklanır-Etkin diyoruz..panel geliyor "Göster" tekrar bir panel ordan ekle tıklıyoruz ve gelen pencereye "msnmsgr.exe" yazıp TAMAM dedikden sonra resetliyoruz ayarlar gerçekleşiyor..

Bu işlemleri yaptıkdan sonra MSN bir daha açılmayacaktır..Sitem kısıtlaması Bilgisayar Yöneticisi başvurun diye Hata verecektir.

Hadi kolay gelsin başarılar,umarım anlamışınızdır ..;)

Emeğe saygı...;)

15. latif kavak

Seviye:
    cok tesekkurler arkadaslar cok ısıme yarıcak malum bugun alısmıyorum ve pazartesı bu ıslemı yapacm..

ılgınıze tesekkurler.selamlar herkese

okokok ve Nail USANMAZ bunu beğendi.