Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Msn nizi koruyun.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ali Menemen tarafından paylaşıldı.

1. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle burada nasıl msn hackleniri anlatmayacağım size msn ve mailinizi nasıl korumanız gerektiğini geçirdiğim tecrübeler çerçevesinde anlatacağım. Zamanında bende bu işlere el attım hatta kendimizi aşıp sitelere güvenlik desteği veriyorduk fakat çok uzun uğraş istediği ve referans sitemizin haclenmesi üzerine bu işleri bıraktım tavsiye de etmem! Şimdi anlatmaya başlıyayım:

1-) Sitelerde Karşınıza Çıkan Mail Adresi Ve Şifrenizi Yazın Fake'i!
    Hemen hemen hepimize bu yöntem denk gelmiştir. Pop-up olarak açılan pencelerde kaynağını bilmediğimiz şeyler istenir. Sakın ola ki buralara msn adresinizi ve şifrenizi yazmayın! Facebook gibi sitelerde dahi bunu yapmayın.

2-) Msn Şifrenizi Güvenli Bir Şekilde Oluşturma
    Bu yöntem en sağlıklı yöntemdir. Sadece dikkat etmeniz gereken şifrenizde birden fazla özel karakter kullanmak:

Örneğin;
    mghdyue gibi bir şifreyi çözmek yaklaşık 1 saat alır,
    MhfsRdX1 gibi bir şifreyi çözmek 1 gün alır,
    M_17-f@75_x4 gibi bir şifreyi çözmek 1 ömür alır

3-) Dostlarınız İyi Tanıyın!
    Bazen mail adresinize "bilmem şu kişi hesabınıza erişmek istedi biz bunu engelledik şimdi ise şifrenize ihtiyaç var en kısa zamanda gönderin" gibi bir mail almak sizi korkutmasın. Çünkü Microsoft dahil hiç bir kimsenin sizin şifrenizi isteme yetkisi yok sakın inanıp göndermeyin!

4- )Aynı Şeyleri Tekrarlamayın!
    Birçok kişi forumlara/sitelere kayıt olurken hep aynı e-posta adresini ve aynı e-posta adresini şifresini yazıyor. Sakın böyle bir yanlışlık yapmayın eğer sizi iyi bilen biri şifrenizi çöezerse bütün yaptıklarınız da çözülmüş olur.

5-) Şifrenizi Belirli Aralıklarla Değiştirin
    Şifrenizi belli bir zaman aralığında değiştirmeniz sizin yararınıza olacaktır:

Örneğin;

Şifrenizi haftada bir değiştirin şifreniz 1_45-8@df olsun, diğer hafta şifrenizin bir yerinde değişiklik yapı 1_56-8@df gibi. Bu şekilde şifreniz çok zor kırılır.

6-) Asla Bu İşlere Bulaşmayın!
    Yaptığınız en büyük yanlış! İlk Başta merak sarılır, hemen google'den msn hackleme diye arattırılır, ilk adrese tıklanır orada şunlar yazar:

"Buraya kurbanın msn adresi, şuraya sizin msn adresiniz, oraya sizin msn şifreniz tam şurayada ip adresiniz."

Önce program kurulur, büyük bir zevkle geleceklerden habersiz boşluklar doldurulur ve Tamam a tıklanır.

Bommmm işte msn adresinizin şifresi o kişiye yollandı artık msn adresinizin şifresini bir başkası daha biliyor. Çünkü bu tür programlar yazılırken kandırmaca yazılır. Kurbanın adresi ve ip adresi önemli değildir, msn adresiniz ve şifreniz önemlidir. Siz bunları yazıp Tamam a bastığınızda program zaten arka planda o bilgileri programı yazan kişiye yolluyor Bu yöntem acemileri kandırmanın en iyi yoludur. şimdi anlamışsınızdır neden bulaşmayın dediğimi...

Alıntı değildir oturup en çok karşılaşılanlarını kendi ellerimle yazdım. Amaç sizin bilgilenmeniz ve böyle tuzaklara düşmemeniz. Eğer msn ile ilgili sorunlarınız olursa özel mesajdan ulaşın!

NOT: Usta bir hacker asla mail çalma ile uğraşmaz. Bunu yapanlar genelde acemidir ve çalınan şifrenizi geri almak çok kolaydır. Bunu burada anlatmak istemiyorum çünkü kötü insanlar bunu başka şikild kullanıyor, eğer böyle bir olay başınıza gelirse muhakkak beni bulun, elimden gelenin en iyisini sizlere sunarım.

Hack Sanıldığı Gibi Kolay Değildir!
    Programla hack olmaz inanmayın. Programla hack yapılsaydı msn adresi kalmazdı. Artık herkes kolay kolay bunu yapamaz yeterki siz uyanık olun.;)

2. EmirhanKarasu

EmirhanKarasu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkürler gerçekten faydalı bi konu olmuş eline sağlık.

Ali Menemen bunu beğendi.
  3. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşım yazı gerçekten güzel ama bir sorum var. Hacker ve Cracker kavramları ile ilgili. ''Usta bir hacker asla mail çalma ile uğraşmaz.'' demişsin. Ben Hackerların büyük şirketlerde çalıştıklarını ve herhangi bir açık buldukları zaman bunları rapor ettiklerini, yani işlerini böyle icra ettiklerini biliyorum. Böyle açıkları bulup bundan olumsuz anlamda faydalananlara da Cracker deniliyor diye biliyorum. Yanılıyormuyum ? Bu anlamda mail hackleme gibi olayların yapılması konusunda bunu yapanlara Cracker demek daha mantıklı değil mi ? :) Bu arada yazın gerçekten faydalı. ;)

4. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar aslında hack ve cracker veya gruplara ayıracak olursak whıte hacker ve black hacker'lık öyle kolay bir iş degil bende zamanında bu işlerin içindeydim halende içinde sayılırım bazı işler basit degildir mesela "Msn hack" diye bir şey yoktur dünyanın en iyi hacker'ı bile bir msn hackleyemez ben bile şu anda 36 çeşit msn hack'leme yolu biliyorum size faydası olacak birkaç bilgide vermek istiyorum benim zamanında en çok kullandıgım hack sistemlerinden birisidir karşı tarafın neyle ilgilendini ögrenirim konusurum daha sonra örnegin bisikletle ilgili bir kişi ona bir sedano markasının hazırladıgı ekran koruyucuyu buldumu isterse ona gönderebilecegimi söylerim bunu karşı taraf kabul ettigi zaman işte senin sahne zamanın gelir "sc...o..s"(programın tam adını veremem) diye bir program kullanıyordum ben zamanında ve çok etkili bir program karşı tarafa dosyayı göndermeye başladıgında sen gerekl birkaç işlem yapıp msdos'dan veya "give..."diye devam eden bir program sayesinde karşı tarafın IP adresini ögreniyorsun zaten bundan sonrası çok kolay başda bahsettigim "sc....o...s" adlı programı çalıştırırsın sag üst köşede IP adresini yazarsın kurban kişinin ve bundan sonrası senin menfagatine ve isteklerine baglı ister o programla bilgisayarı çökertirsin ister msn dahil bütün şifrelerini alırsın...
    -Onun için tanımadınız kişilerden asla dosya alışverişi yapmayın...
    -Hergün veya iki güne bir modeminizi kapatın ve 15 saniye geçtikden sonra biklgisayarla beraber geri açın ( IP adresi degişir )
    -Virüs'e karşı en etkili pasifik savunma endeksli program kaspesky'dir özellikle 2008 ve 2009 sürümleri bunları kullanın...
    -Krşı tarafdan dosya alırken msn'den hiçbir program bu tür virüsleri engellemez siz dosyayı aldınız kişiyte güvenmiyorsanız dosya alırken 1-2 dk'ya bir alt+ctrl+delete 'ye basın ve görev yöneticinizi çalıştırın eger bu tür virüsler bilgisayarınıza girmiş veya girmeye başlamıssa görev yöneticisi iptal olur o anda bilgisayarı kapatın ve modemi kapayın 15 sanıye sonra geri açıp bilgisayarı tarattırdınızda sorun ortadan kalkar...

Bu bilgiler alıntı degildir el emegimle sadece sizi bilgilendirmek için yazdım.Bu arada beni hacker olarak görmeyin bende sizdenim :) Şimdiye kadar kimseye zarar vermedim bundan sonrada vermem ;)sorularınız olursa yanıtlamaya açıgım umarım işinize yarar ve lütfen emege saygı ;) :)

mutlukalın...

5. Ceyhun Oğuz

Seviye:
    Söylemeyi unutmuşum msn hack yoktur !

Herşey senin ihmalin sonucunda olur...;)

6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar görev yöneticinizin arkaplanında çalışan programları sürekli taratmayı unutmayın bazen de sistem dosyalarının içine kadar girebilip aynı ad altında hackerlık veya trojen vakaları olabiliyor ;) Dikkat edin. Ad-aware i tavsiye ederim, yararlı bir konu gerçekten ihmal etmeyelim.

7. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    herşey zeki olmakta,uyanık olmakta biter.

8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gayet güzel bir konuya değinmişsiniz ve verilen bilgiler çok açıklayıcı olmuş.Ben de ESET Smart Security kullanıyorum,şu an memnunum,gerek çalışırken sistemi yormaması gerek virüsleri bulması gerçekten güzel.Arkadaşlara da benim tavsiyem sadece antivirüs kullanmamaları.ESET Smart Security yada benzeri antivirüs+firewall+antispam bulunan bir paket kullanmaları çok daha etkili olucaktır.

9. Ceyhun Oğuz

Seviye:
    Arkadaşlar bunlara dedigim gibi gerek yok siz sanıyorsunuz esed veya daha farklı programlar virüsü engelliyor ama yanılıyorsunuz...

Kısaca şunu söylemek isiyorum size bilgi vermek amaçlı...
    -Bu programlar sadece bilgisayara giren günlük virüsleri görürler ( trojen, scan vb.) ama bazı kişiler trojen virüsünün içine girip "giantels" dedimiz sistemi uyguluyor yani yazılmış olan yazılım virüsünü gizlilik (worz ) ekliyor veya daha iyi bir veya daha etkili bir virüs haline getiriyor ve asıl hacker'ların kullandıgı virüslerde bunlar aslında...
    -Ama şunu söylemekde yarar var zaten sizin pc'nize yani ( personel computer) kişisel bilgisayarınıza hiçbir hacker girmek için ugraşmaz girse ne yapacak :) en kötü ihtimal benim lise 1 deyken paraya ihtiyacım oldugunda arkadaşlarıma yaptıgım kötü şakalar gibi bişe yaparlar :D bende onların bilgisayarına girer ve bilgisayara oturum şifresi (açılış şifresi ) koyar bilgisayarı kapatırdım :) istedigim parayı verdiginde yani 5-10 ytl veya öglen yemek yedirirdi bana bende şifreyi söylerdim :) yani bunlar küçük işler aslında ama herşeyden önce emek lazım ve hiçbir hacker sizin kişisel bilgisayarınıza girebilmek için bu kadar emek etmez benim tavsiyem kaspesky 2008 kullanmanız bende 2008 sürümünü kullanıyorum ve çok memnunum ;)
    şiddetle öneriyorum :D:D

mutlukalın...

lancearmstrong bunu beğendi.
  10. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bir keresinde taşınabilir harddiskimi arkadaşımdan geri aldım ve içinden kavo.exe bulaştı.Bu zamana kadar beni en çok yoran virüs buydu.Geçmişini biraz araştırırsanız neler yaptığını bulabilirisiniz.

11. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Bilgi paylaşımları dikkate değer,teşekkür ederim.

Bir kaç hususa bende dokunayım...!(security)

-kesinlikle windows açılış parolası kullanınız
    -mail,msn parolanız her zaman "güçlü" modunda olsun
    -antivirüs+firewall(extra) olarak kullanız(mutlaka)
    -msn,dosya alışverişlerinizi antivirüs denetimli "onaylı" yaparsanız kazanırsınız(dikkat etmekte faide var)
    -modem arabirim "giriş" parolası mutlaka olsun(Genel olarak kullanılmıyor)
    -Ip adresinizi, sanal ıp olarak sınıfladırınız,windows güncellemelerini unutmayınız..

port açıp kapamayı bilen arkadaşlarımız zaten gerekli önemleri almış olur,dos ortamını da kapatmayı unutmayınız.!

Kullanıcı ne kadar güvenli windows kullanmayı biliyorsa,problem kalmamış demektir..;)(arkadaşlar bir öneri LİNUX işletim sistemi kullanmayı deneyin,)herşey den kurtulun..;):in:

Mehmet Boran ve Ali Menemen bunu beğendi.
  12. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ...

Burada hack ile ilgili fikir sunmuşsunuz. Bende de bu şekilde bir çok yöntem var ama neden onların hiç birinden bahsetmedim? Çünkü kullanıcılar onu okuduğunda mutlaka yapmak isteyeceklerdir. Özellikle küçük yaştaki kullanıcılar. Burası bir bisiklet sitesi hack değil!. Lütfen benimde zamanında şöyle yöntemim vardı gibi anlatımlardan kaçınalım. Yazdığım mesajı okursanız içinde en ufak teşfik kelimesi yoktur. Umarım yanlış anlamazsınız.Kibarca uyardım. Saygılar...

ZekiAlper bunu beğendi.
  13. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Burası yanlış anlaşılmasın. Burada usta hackerlerin sizin msn adresinizle uğraşmayacağını vurguladım. Tabiki de başka kişilerin msn adresleri ile uğraşırlar.

Birde konu çok tehlikeli olduğundan mesaj yazarken dikkatli olalım. Bu işin iyi olmadığını vurgulayalım!

14. Ceyhun Oğuz

Seviye:
    Zaten bende onu bildigim için programların tam adını vermedim ;)
    Ama kim bilir belki içimizden bir white hacker ( devlet adına çalışan hacker) lar çıkar kimbilir :)

lancearmstrong bunu beğendi.
  15. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ama nasıl ypıldığını anlatmışsınız;) . Ben bir maraklı olsam hemen araştırırdım. Dha dikkatli olalım.

16. Ceyhun Oğuz

Seviye:
    :) galıba biraz öyle oldu bir an kendimi cw'nin sitesinde sandım galiba :) pardon ;)

17. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bugün başıma bir olay geldi:

Arkadaşımla messenger da sohbet ediyorduk. İkimiz Darkorbit oyununun hastasıyız ama sadece tatil günlerinde. Bende bigboy adlı uzay gemisi var ondada en iyi uzay gemisi olan goliath var. Haliyle arkadaşımın e-posta hesabı tehlikede. Çünkü bu gemiyi almak için 80.00 uridium gerekiyor. Bu da çok zor olduğundan başkaları tarafından çekiliyorsunuz. Neyse ben konu açtım yeni klan kurdum diye senin gemiyide oraya alalım dedi. Ardından benim hesap açlındı dedi. Birisi ona program yollamış o da taratmadan kabul etmiş. Ona keylogger server i yollamış. Yani klavye de ne yazılırsa aynısı o kişinin e-posta adresine gidiyor. Bu da msn e girerken bütün bilgilerini yazmış oldu.

Ardından oyuna giremediğini öğrenmiş. Allah'tan msn adresine dokunmamış. Neyse ebnden yardım istedinolu geri alıver diye. Ben de o kadar kolay değil ama sırf arkadaşımsın diye uğraşırım dedim. O kişiyi özel hotmail hesabıma ekledim ve bir mail yolladım:

SAYIN ****** hesaplı kullanıcı

*-*****tarihte hotmail platin üyemiz ******* hesabına zararlı içerik yolladığınz tespit edilmiştir.
    Kullanıcımız hotmail güvenlik servisinden 5. kademeyle yararlandığı için hakkınzda işlem başlatılmak istenmiştir.
    TCK 82. madde 16.fıkra 3.bendine göre "Kişi devlet tarafından onay sertifikası almış güvenlik firmasıyla anlaşmış ise;şirket müvekkilinin haklarını korumaya tecellidir.Kurum Vekaleten müvekkilini yasalara uygun olmayan davranışlar,rahatsız edici tutumlar karşısında korumakla yükümlüdür.Aynı zamanda 83. madde 4.fıkra 6.bendine göre "Kişi kullandığı kişisel evraklar,özel mülkiyetler,asgari vechizat ve redd-i muhasır belgelerini saklamak ve bunlara erişmeye çalışan zararlı yazılımlar,internet korsanları vs. korumakla ve vekaleten atanmış kişi/kişilere belirli hususlar içerisinde ceza-i sorumluluk gerektiren "redd-i muhasır" belgerini korumaya açık hale getirme hakkı vardır.Busebepten dolayı 48 saat içerisinde müvekkilimizin itirazı dışında hakkınızda 82 ve 83. maddelerden aynı zamanda hotmail kullanıcısı olduğunuz saptandığından kural 122 ve kural 123 maddeleri esas alınarak ***** tarihi itibariyle dava açılacaktır.Bilgilerinize sunarım.

HOTMAİL GÜVENLİK BİRİMİ(HOTMAİL SEC. NAT.)
    GÜVENLİK MUHATTABI(SEC. PER.)
    SAMUEL YAİNA

""Hotmail de devir değişti. artık e-postalarınızı daha güvenli şekilde saklayabilir ve koruyabilirsiniz ""

Eğer dediğim gibi çömez biriyse bu mesajdan korkup bana şifreleri yolluyacaktır. Hala bekliyorum...

Dikkat! Bu bir hack yöntemi değildir! Çalınan e-posta adresini kurtarmak amacıyla yapılmış bir yöntemdir.

Mesajda keyloger bahsi geçti. Bunu kendi bilgisayarınızda neler olup bitiyor diye rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama google da server oluşturma diye aratmaya çalışmayın, ava giderken avlanırsınız. Başkası kendi şifrelerinizi kendi server ine yönlendirir! Tecrübe;)

18. Ceyhun Oğuz

Seviye:
    :D:D çocuklar heveslenmesin :D:D:D:D

Şaka yapıyorum umarım alınmassın ;)

19. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yok canım ne alınması:D :D

Ceyhun Oğuz bunu beğendi.
  20. M. Burak Şentürk

M. Burak Şentürk Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler hakikaten dikkat etmek lazım...