Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MSN Kullanıcıları dikkatli olun

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

1. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    MSN'den kontör vurgunu

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)

NEVŞEHİR'in Ürgüp ilçesinde, 32 yaşındaki öğretmen Ömer Nail'in MSN adresi kullanılarak arkadaşları Ahmet Öztürk ve Cihan Yıldız'dan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce 500 kontör dolandırıldığı öne sürüldü.
    İddiaya göre, Ürgüp'te öğretmenlik yapan Ömer Nail'e ait olan MSN adresine yakın arkadaşı Ahmet Kürkçü ismi kullanılarak sohbet sitesine kayıt adı altında bir mail gönderildi. Mailde, Ahmet Kürkçü'nün sohbet etmek istediği ancak siteye üye olabilmek için şifresinin girilmesi gerektiği belirtiliyordu. Bunun üzerine öğretmen Ömer Nail, güvendiği arkadaşı Ahmet Kürkçü ile sohbet etmek için mailinin şifresini yazarak siteye abone oldu. Ancak, aynı anda arkadaşı Ahmet Kürkçü'ye de telefon açarak, “Seninle sohbet etmek için siteye girdim, senden bana böyle bir mail geldi'' deyince arkadaşı, kendisine böyle bir mail göndermediğini ifade etti. Öğretmen Ömer Nail'in mail adresi ve şifresini ele geçiren dolandırıcılar, mail adresindeki adres defterinde bulunan mahalle bakkalı Ahmet Öztürk ve Cihan Yıldız'a birer mail göndererek, iki adet 250'şer kontör istedi. Bunun üzerine Ahmet Öztürk ve Cihan Yıldız, bu isteğin gerçek olduğuna inanarak, kontörlerin şifrelerini, kimliği belirsiz kişilere, yine mail yoluyla gönderdi. Daha sonra Ahmet Öztürk ve Cihan Yıldız, Ömer Nail'i telefonla arayarak ‘İstediğin kontörleri gönderdik’ dedi. Ancak öğretmen Ömer Nail'in, böyle bir isteğinin olmadığını söylemesi üzerine Ahmet Öztürk ve Cihan Yıldız, dolandırıldıklarını anlayarak polise başvurdu. Mailin şifresini kaybeden öğretmen Ömer Nail ve mail adresi kullanılan Ahmet Kürkçü, kendilerini dolandıran kimliği belirsiz kişilerden şikayetçi oldu.
    Polis, olayla ilgili bir soruşturma başlattı.

Tüm MSN kullanan arkadaşlar lütfen dikkatli olun.

Kaynak:www.milliyet.com.tr

nebileyimulan bunu beğendi.
  2. H.Can DEMİREL

Seviye:
    MSN'de görüntülü dolandırıcılık

DHA

BİLGİSAYAR hackerlerinin MSN adresini çaldıkları kişilerin adres listelerindeki kişileri eski görüntülerini kullanarak dolandırıcılık yapmaya başladığı belirtildi.
    Pamukova'nın Teşvikiye Köyü'nde oturan Kani Işık iki hafta önce MSN adres listesinde bulunan bir arkadaşının kendisiyle MSN üzerinden görüştüğünü belirterek, dolandırıcılık olayını şöyle anlattı:
    “MSN'deki adres listemde bulunan ve aynı zamanda aile dostumuz olan arkadaşımın adresinden çağrı geldi. MSN'den görüşmeye başladık. Daha sonra kamerayı açtık. 1-2 dakika kamera ile görüştük. Ancak sonra ‘kamerada sorun var’ diyerek benimle normal yazışmaya başladı. İhtiyacı olduğunu söyleyerek benden kontör almamı istedi. Ben de kabul edip 484 YTL tutarında kontör alarak onun numaralarına gönderdim. 1- 2 gün sonra arkadaşım beni arayarak MSN'sinin çalındığını söyleyince dolandırıldığımı anladım. Meğer arkadaşımın görüntüsünü daha önce kaydetmiş. Benimle konuşurken de bu görüntüyü MSN'de ekrana vererek beni kandırmış. Bunun üzerine MSN'den beni dolandıran kişi ile görüşüp benden aldığı kontörleri göndermesini istedim. Çünkü gönderdiğim köntorlerin kartları bende. Hatta yaptığımız konuşmayı bile kayıt ettim. Ancak bir gün sonra bilgisayarımda tüm dosyaların silindiğini gördüm.''

Kaynak:www.milliyet.com.tr

Arkadaşlar birçoğumuz MSN kullanıyoruz lütfen dikkatli olalım.Bizlere zarar vermelerini elimiz geldiğince engellemeye çalışalım.

3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    teşekkürler paylaşım için...
    Son güğnlerde çok fazla olmaya başladı bu şifre çalıp kontör isteme olayı...

4. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler ne oluyor bu ürgüpe böyle adı yazılan üç arkadasıda tanıyorum üçüde turzimci ve sıkı arkadaslar dolandırıc tam adamlarını bulmuş.

5. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok sağolun. böyle bir olay yaşamış biri olarak çok dikkat edeceğim doğrusu... teşekkürler paylaşım için

6. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Şimdi eşime arkadaşından mesaj gelmiş kredi kartı numaranı yazarmısın acil paraya ihtiyacım var diye.Eşimde arkadaşını cebinden aramış,arkadaşının msn'inin ele geçirildiğinden haberi yokmuş.Hemen o adresi silip engelle dedim bakalım bu işlerin sonu nereye varacak.

7. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    evet can abi teknolojinin iyi yanı oldugu gibi kötü yanıda bunlar işte.en yüksek güvenlik uygulansa bile bir sekilde sifreler çözülüyor.

8. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    teşekkürler uyarı için Can Abi...

9. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Teşekküler Can bilgiler için görüşmek üzere . . .

Tolga Gürgün

10. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    can abi olay bizim burda olmuş demek çok şaşrıdım ortada kontur çalmak için plan yapan insan çok uyarı için teşekkürler