Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MSN hırsızları tespit ediliyor...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat EVGİN tarafından paylaşıldı.

1. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:

Ankara Adliyesi, MSN şifresinin çalındığı iddiasıyla kendilerine yapılan başvurularda olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti.
    Teknolojinin yaygınlaşmasıyla internet üzerinden yapılan haberleşmelerde büyük oranda bir artış meydana geldi. İnternet üzerinden yapılan haberleşmelerin büyük bir bölümünü de kullanıcıların karşılıklı kullandığı MSN programı oluşturuyor. Ankara Adliyesi Cumhuriyet savcıları, son dönemlerde kendilerine ’MSN şifremi çaldılar’ şeklinde başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, 'MSN şifresini kimin çaldığını ve kullandığını kısa sürede tespit edebiliyoruz' haberini verdi.

MSN şifre hırsızları hakkında bilişim suçlusu işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer, MSN şifresini çalanları nasıl yakaladıklarını da şöyle anlattı:
    'Microsoft Corporation’un Türkiye Temsilciliği İstanbul’da. Bu şirkete yazı yazarak, şifresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarının tarih, ve saat detayları ile birlikte savcılığımıza gönderilmesini rica ediyoruz. Yaptığımız başvuru üzerine şirket, IP noların, tarih ve saatlerin olduğu dökümü bize gönderiyor. Daha sonra IP noları, karşısındaki tarih ve saatleri İl Telekom Müdürlüklerine göndererek kullanıcıları tespit ediyoruz'

Kaynak : Superonline

2. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Bir arkadaşım,kız arkadaşının onu aldattığından şüpheleniyor ve şifresini kırıyor.(desteklememe rağmen)Malesef haklı çıkıyor...Bazen böyle şeyler de oluyor....

Şahsen MSN kullanımın da temel hak ve ödevler kapsamında özel hayatın gililiği ilkesi kapsamına girdiğini düşünüyorum....

Şunu merak ediyorum;acaba yakalananlara bir yaptırım uygulanıyor mu?
    Yoksa TCK'da yeri yok mu?

3. gunay.

gunay. Kıdemli Üye

Seviye:
    Linux kullanmak bilgisayarınıza istenmeyen keyloggerların,trojanların girmesine (ve şifrenizin çalınmasına) büyük ölçüde engel. (bence)

4. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aklı olan bu tip işleri evinden yapmaz. Gidersin bir internet cafe ye, orada işini halleder çıkarsın :) Fikir vermiş gibi olmayayım ama yakalananlarda biraz safmış :D

5. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok dogru soyluyor valla madem pc den anlıyorsun gıdersın cafe de veya baska bır yerde yaparsın ısını anlamıyan bırıymıs demek bu arkadas yada sansına hacklemıs o adresı.IP den adres buluruz dıyorlar ama benım pc'ım 1 dk da bır IP degıstırıyorsa ?? nereden anlayaccak ?? bir çinde bir almanyada bir japonyada bir türkiyede ? nereden anlayabılır aasıl hangı pc den hacklendıgını ?

Madem hacklenmemesi gerek bir adres o zaman önlemini alsın.fake mail yemesin herkesten resım alıp ta trojan yemesin her yeri kurcalıyıpta key loger sokturmasın pc sıne hıc bır sey olmaz.

6. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    muhtemelen sen bi program kullanıyorsun we surekli ip n degisio ancak bu degisen ip sadece snn dier bilgisayarlar tarafından aynı ip de gorunmeni engellio yoksa ip n aynı ve sana bu ip yi weren telekom da suphesiz gercek ip no nu we adresini bilio artık fake mail veya trojan , keyloger yemio kimse (istisnalar haric) tabi bilinen trojan programlarından felan yapılanları butun virus programları yakalıyo artık.Tabi usenmeyip kendin yazarsan virusunu o ayrı ayrıca hack in bos wakit kaybından baska bise olmadıgını dusunuyorum insana hic bi getirisi yok

ismailofli : eger zaten arkadasın kız arkadasından boyle bise icin supheleniyorsa ona guvenmiyo demektir buda iliskinin saglam temeller uzerine kurulmadıgını gosterr eminim zaten en fazla 2 hafta icinde ayrılırlardı

7. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    Candor arkadas.bilgisarcıyım ve program yazabılıyorum ama bu yeteneğimi hack gibi gereksiz şeylerle harcamıyorum.sadece bu ısın ıcınde oldugm ıcın olabıleceklerı bılıyorum ve msn hackletmek ıstemeyen ınsannın onlemlerını alması gerektını soyluyorum.

Program falan kullandıgım yok o programları cok ıyı bılıyorm ; pc nın sabıt hdd ıp sı harıc tum ıplerı degıstıren programlar net ortamında var.
    o tur programlar belırlı sureler arasında tt net ın sana net ortamına baglanman gereken ıp numarasını pc acılınca verıyor ve sen o ıp no'n ıle nete gırıyorsun.bu programlar netın kopmadan bılgısarın yenıden baslatılmıs sana yedıden ıp adresı yaratmıs gıbı ıp nosu verır.sahte olarak ta onu gosterır ama asıl ıp nonu gızlı tutar.

Başka turlu yazılımlarda var ; kendı ıp numaranı sabıt ve gizli tutar yazılan kodların ıcerıgıne gore program sahte (atarak v.b ) ıp uretır bu ıp nın nereden cıkacagı yada bılınecegı ancak forum V.b sıtelerde uses ler nerede ne yapıyorlar dıe bakıldıgında bırı ısvıcrede cıkar dıgerı almanyada..

8. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    hemen hemen aynı kapıya cıkıo :) bende bi ara hack olayına merak salmıstım ama Allahtan ne kadar gereksiz bir iş oldugunu ve emek hırsızlıgından gunah oldugunu anladım ve ugrasmıyorum artık

9. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    amaan zaten msnine gereksiz eleman yuklemezsen bisecikler olmaz(dolayısıyla adresde yayılmıyo)

10. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Evet bu haber gayet güzel ama sanal ortam savaşları her yerde devam ediyor.Geçen günlerde müşterimin msn kırmışlar oda doğal olarak beni aradı ne yapabiliriz diye bende dedim geçmiş olsun..:eek: ;)

Kıssadan hisse,
    Tabiki şahıs msn neye bağlandı,konuştuk şifreyi veririm dedi ama 750 kontür alırmısın dedi bende akabinde müşterimi aradım kontur istiyor dedım,kendiside tamam kontur alalım yeterki şifremizi versin dedi.Tabiki işin riskide var konturu alıp şifreyi vermeye bilirde ama nitekim 750 kontur alıp şifreyi aldık işin neticesi bu..:rolleyes:

Şimdi herşey kullanıcıda biter arkadaşlar bunu sakın unutmayın,bu bilgisayarı kullanıyorsak detaylı olarak bilmemizde yarar var yüzeysel kullanıcı olmayalım.İnternet ortamında bilgi çok ama dengesiz bilgide o kadar çok var. Faydalanmak da bizler için uygulamalar neticesinde iyi bir pc uzmanı olmanız an meselesi..;)

mesela bir vatandaş benım msn kırmaya çalışıyor,öncelikle 2 firewall geçmesi ve ardından beni geçmesi lazım..;)

11. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    eet kesınlıkle ıs kullanıcıda bıter pc'ımde antıvirüsüm bile yok ama nereden ne gelır nasıl önlenir biliyorum o yuzden pc'mın ılacı benım.kımsede hiç bir şey yapamaz.

12. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Eğer msn hesabınızı alırken verdiğiniz bilgileri hatırlıyorsanız yada bir yere kaydettiyseniz, msn şifrenizi geri almak hiçte problem değil. Sırf msn şifresini geri almak için kontör veya başka bir şey vermek bana pek mantıklı gelmiyor.

13. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    Msn'i çalan kişinin onları değiştirmeyi unutacağını sanmıyorum ama.

14. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bilgileri değiştirmesi bir şey ifade etmiyor. Siz MSN mesaj gönderiyorsunuz, onlar size bir takım sorular soruyor, mesela e-posta hesabınızdan 3 kişinin adı, mesela hesabınızda bulunan klasörlerin adları, eski şifrelerinizden bir kaç tanesi, doğum tarihiniz gibi. Siz bu sorulara doğru cevap verirseniz, başvuru sırasında bildireceğiniz e-posta hesabına yeni şifreniz gönderiliyor. Daha önce denemiştim işe yarıyor. Eğer hesabınız çalınırsa ve önemliyse bu yöntemi kullanın. Kesinlikle işe yarıyor... Bu bilgiyi Bilişim Rüzgarı isimli TRT'de yayınlanan bir programda da geçen hafta teyid ettiler... Eğer çok sıkışırsanız özelden mesaj atın yardımcı olmaya çalışırım.

15. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    evet biliyorum böyle bir yöntem var.Çalışıyorsa diyicek bi sözüm yok ve cvpları hemen geliyorsa

16. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tabii.Msn çalarken Hide my ip programi kullanmiyorsa adliye olumlu sonuç alir:) Ama bence bir hacker Msn sifresi ile ugrasmaz ugrasanlarda Hide my ip yi bilmez :)
    "İyi bir hacker adi bilinen hackerdir.Ama mükemmel bir hacker adi bilinmeyen hackerdir."

17. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    :) Bir detayi utumusum.Windows programi içinde bulunan casus yazilim da yakalanmada önemli bir etken.Hangi sitelere girdigimiz neler yaptigimiz bu casus program tarfindan takip ediliyor elbette bu durumda hide my ip yeterli olmayacaktir sizi asil ele veren windowsun içindeki casus programdir.Bu prorami silmeden yapilacak her yasa disi islem size yasal yükümlülük olarak geri döner :)

18. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hıımm güzel bişi yanı