Mr Sonucu

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
merhaba arkadaşlar.ben birkaç gün önce dizimde ağrı diye konu açmıştım.doktora en erken pazartesi kontrole gidebileceğim ama mr ları çektirdim doktorda sanırım yırtık var demişti mrdan önce.anlayan arkadaş varsa ortopediyle alakası olan vs. bana yardımcı olabilir mi fotoğraflardan en azından ne bekliyor onu bileyim :)
https://i.hizliresim.com/j2MZLj.png
https://i.hizliresim.com/2kdAyN.png
https://i.hizliresim.com/B0nYED.png

https://i.hizliresim.com/ylWQMM.png

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Fotoğraflardan değil de, radyolog raporunu paylaşırsan yardımcı olabilirim abi :)

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
cd yi aldım sadece raporu direk doktora göndereceklermiş acaba erken gitsem 5 10 dakika yardımcı olabilir mi doktor mr merkezi hastane ile anlaşmalı çünkü

hamidgf

Üye
Tepki
41
İsim
Hamid Fidan
Bisiklet
Dahon
@BlackJack# Geçmiş olsun umarım ciddi birşeyiniz yoktur. Ağrı tam olarak nerede oluşuyor ? Benimde diz kapağının üstünde ağrılar oluyor bir görünmeyi düşünüyorum

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
benim diz kapağımın sağında ani batma oluyordu düşürecek kadar ciddi + bisikletten sonra 2 diz kapağımda merdiven inerken acıma/basamama sorunu vardı yarın görüneceğim doktorla konuştum sizide durumdan haber ederim zaten 2. dediğim çoğu bisikletcide oluyormuş araştırmalarıma göre

hamidgf

Üye
Tepki
41
İsim
Hamid Fidan
Bisiklet
Dahon
@BlackJack# Aynen hocam merdiven inerken şekilden şekile giriyorum :( Grup arkadaşlarım yüksek viteste sürme, düşük viteste yüksek kadans yap dediler biraz geçti ama yürüyüş hep bozuk

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
sele boyuyla alakalıymış ve sürüşten sonra buz uygulamak gerekiyormuş diz kapaklarına disklerin kaymaması için basketbolcular falan farkettiysen maçtan sonra ya buz torbası koyarlar yada buzlu su dolu havuza falan girerler soğutmak için bende bir adet buz torbası alacağım bu iş için

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
@BlackJack# geçmiş olsun enkısa zamanda iyileşmeniz dileğiyle.Ben eskiden yüksek vites düşük kadas şeklinde kullanırdım dik yokuşları 2x3 viteste cıkmaya çalışırdım çok ağrı oluyordu forumda düsük vites yüksek kadansın daha sağlıklı olduğunu okudum o günden sonra ağrılarım neredeyse kesildi.Birde bisiklet sürmeye başlamadan ısınmakta fayda var...

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
bende mümkün oldukça yokuşlu yolları seçiyordum kendime hem futbol hem basketbol hemde bisiklet zarar veriyormuş demekki :)

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar gittim hastaneye bugün mr a baktı doktor,fazla zorlamadan dolayı ödem oluşmuş korktugumuz gibi yırtık çıkmadı allaha şükür :) sıvı toplamış baya bir 2 3 hafta spor ve bisiklet kesinlikle yasak dedi çok üzdü bu beni tabiki :( siz siz olun fazla antremansızken aşırıya kaçırmayın benim gibi yavaş yavaş geliştirin sağlık herşeyden önemli sağlıcakla kalın :)

akify.

Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun hocam, iyice ısınmadan yokuşlara vurmamaya dikkat ediyorum ben de.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.117
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir kaç aydır sağ el bileğimdeki ağrı yüzünden tedavi görüyorum. 20 gündür de bisiklete binmiyorum. İlk muayenede görüntüleme olmadan "kalsfik tendinit" teşhisi konuldu. Son kontrolde benim isteğim üzere MR çekildi. Dün MR sonucu çıktı ama bugün doktoru hastanede bulamadım. Yarın sabah tekrar hastaneye gideceğim. Acayip de merak ettim sonucu. MR raporu ne diyor, bilen var mı? 😀
Screenshot_20210208-193146.png

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
@Burak Altaç Çok geçmiş olsun. Ben de birkaç yıl önce dizimde aynı problemle hastaneye gitmiştim. Dizimde zorlanmadan dolayı sıvı toplanması olmuştu. Bu effüzyon dediği sanırım aynı şey.

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Bende Bay Sonucu ne acaba diye girdim başlığa Mr. Bildiğim Mr. Değilmiş.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Bir kaç aydır sağ el bileğimdeki ağrı yüzünden tedavi görüyorum. 20 gündür de bisiklete binmiyorum. İlk muayenede görüntüleme olmadan "kalsfik tendinit" teşhisi konuldu. Son kontrolde benim isteğim üzere MR çekildi. Dün MR sonucu çıktı ama bugün doktoru hastanede bulamadım. Yarın sabah tekrar hastaneye gideceğim. Acayip de merak ettim sonucu. MR raporu ne diyor, bilen var mı? 😀
255912 dosyayı görüntüle
Geçmiş olsun.
Ön kolda (dirsek ile bilek arası) ulna ve radius isminde iki kemik vardır. Bunların bileğin hemen üzerinde birbirleri ile temas ettikleri eklemde ve bileğin çıkıntısında effüzyon yani sıvı birikmesi görülmüş.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
255912 dosyayı görüntüle
Çok geçmiş olsun dropbarlı bisiklete geçmekle bir alakası varmı?

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.117
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun.
Ön kolda (dirsek ile bilek arası) ulna ve radius isminde iki kemik vardır. Bunların bileğin hemen üzerinde birbirleri ile temas ettikleri eklemde ve bileğin çıkıntısında effüzyon yani sıvı birikmesi görülmüş.
Teşekkür ederim. MR'a bakıp,"tendinit dediğimiz şey de bu zaten" dedi doktor. 3 ay sonra 2. defa kortizon yaptı o bölgeye. Eğer 1,5 ay içinde geçmezse,tekrar kortizon yapılamayacağı için ameliyat edeceklermiş.

Çok geçmiş olsun dropbarlı bisiklete geçmekle bir alakası varmı?
Teşekkür ederim. MTB zamanında da vardı. Drop barda daha fazla tutma pozisyonu olduğu için,drop bara geçmemde onun da biraz etkisi oldu.

• Üzgün

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teşekkür ederim. MR'a bakıp,"tendinit dediğimiz şey de bu zaten" dedi doktor. 3 ay sonra 2. defa kortizon yaptı o bölgeye. Eğer 1,5 ay içinde geçmezse,tekrar kortizon yapılamayacağı için ameliyat edeceklermiş.

Teşekkür ederim. MTB zamanında da vardı. Drop barda daha fazla tutma pozisyonu olduğu için,drop bara geçmemde onun da biraz etkisi oldu.
Bildiğim kadarıyla tendinit denilen şey tendon denilen yapıları yani kasları kemiğe bağlayan kısmın zedelenmesidir. MR incelemesinde tendonlar hakkında anormal herhangi birşey yazılmamış. Orda minimal sıvı gözlenmesi nedeniyle ,"tendinit dediğimiz şey de bu zaten" bana dense ben başka bir doktorun daha fikrini alırım hele hele bunun için ameliyatı iki kere daha düşünürüm. MR da her şey gözükmeyebilir tabii muayenesi sonucun da böyle konuşuyor da olabilir, ama MR da tendonlar için yazılan bir problem yok.

• Beğen

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.117
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SEL PER 15 gün sonra için başka bir doktora daha randevu aldım zaten. Bakalım o ne diyecek?

• Beğen
Tepkiler: SEL PER