MR Sonucu Fizik Tedavi Uzmanı & Doktoru

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Acaba forumda Fizik Tedavi Uzmanı veya Doktoru var mı? Geçen hafta dizlerimden MR çekildi. sonuçlarını aldım ancak hastanedeki doktorların söyledikleri beni açıklama olarak pek tatmin etmedi. Ayrıca eğer burda MR sonucunu anlayabilecek bir doktor ya da doktor yakını olan olursa bisikletin etkilerini de bileceği için daha iyi olacağını düşündüm.

Eğer bu geniş ailenin içerisinde Fizik Tedavi Uzmanı ya da Doktoru varsa haber verebilir mi? Bende sonrasında MR sonucunu gönderirim.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´
Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Geçtiğimiz aylarda gugus (Birgül Gür) hanım bir hayli büyük diz sorunlarına iyi doktorlar bularak sorunlarını çözmüşdü forumda konusunu aratınız, kendisine de sorabilirsiniz...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Serkan Demir

bence size sonucu yorumluyacak birinden önce ,çekilen mr ın doğru okunup okunmadığını bilmelisiniz,bu işler ingilizceden çeviri gibi, herkes farklı yorumlayabilir ,mühim olan en doğrusunu bulmak,okadar farklı yorumlar gördümki biri bel fıtığı derken ,biri kesinlikle yok diyordu.
biri küzey diyordu

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Selam;

Diz konusunda bu konuda çok ciddi yazılar bulabilirsiniz bu forumda, e önemi çok büyük bir organ bizler için..

MR sonucu olarak size verilen kağıt parçası (varsa ilgili uzman kimse alınmasın) tek başına anlam ifade etmez.. Bacak ve diz muayenenizinde yapılması lazım..

Eğer bu foruma böyle mesaj attıracak konumdaysanız ciddi bir yaralanmanız olmuş, herşeyden önce moralinizi sakın bozmayın..

Bir bisikletsever olarak bana sorunuzu anlatabilirseniz bende size ''50 gün önce sağ diz yan bağınını yırtan, çapraz bağınız, menizküsünü yaralayan, diz kapağı bağlarını koparan biri olarak size hala yaşadığım deneyimi anlatabilirim...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@NECDET ÖZTÜRK
en kısa zamanda mail olarak gönderirim yada buraya yazarım teşekkür ederim ayrıca

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
sana özelden de mesaj atmıştım
sağlığınla ilgili bir konuyu web ortamında ne kadar çözebilirsin?
bir öneri alsan uygulayabilecek misin?

lütfen kendine acı ve bir hekime başvur
Dr Abidin kardeşim bu işin uzmanıdır
vicdanlıdır
sevimlidir
ve
bisikletçidir

fizyoterapist kardeşim alınmasın ama
bu işi bir kağıt parçası ile olmaz
olur diyor ise cahilliğindendir
sonucun nereye varacağını bilemediğindendir

ben de 25 yıllık hekimim
bildiğim çok şey var
ama
hastaya zarar vermemek 1. prensibim olduğundan yorum yapmıyorum

sevgilerimle

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@mustafa akman

birkaç hekime gösterdim hepsi neredeyse birbirinden farklı seyler soylediğinden bu durumdayım

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Doktorların tek sevmediğim huyu varsa o da "Herşeyi biz biliriz" mantığıdır . Fizyoterapist arkadaşa fazla çıkışmışsınız . Öyle doktorlar gördüm ki 170 cm 75 kiloluk adama "Aman dikkat anoreksi olursun" dediler.

Kanserli adamların kocakarı ilaçlarıyla kurtulduğu bile gördüm.

Lafım size değil Mustafa Bey . Tıp camiasında böyle arkadaşlar çok .Ben de yıllar önce burnum için 3 doktora gitmiştim , hepsi ayrı şey söylemişlerdi. Şuna kesin eminim ki Türkiye'nin mühendisi , avukatı , polisi , öğretmeni neyse doktoru da o. Fazlası yok

Buradan da bir tartışma başlamasın lütfen . Bunlar kendi fikirlerim . Herkese de saygılıyım.

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@Ali Gelir

bu konuda sizden fazlasını biliriz de söylemeyiz
meslekdaş dayanışması

belirttiğim gibi
abidin kardeşim
uzmandır
ve
vicdanlıdır

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@mustafa akman

"Herşeyi biz biliriz " mantığı devam ediyor .

Saygılarımla Mustafa Bey

• Beğen
Tepki
26
@mustafa akman
Dr Mustafa Bey merhaba, diz sorununu buraya yazan arkadaş tabiki sorunu tamamen burdan çözme peşinde değildir. benim de amacım bir kaç mail ile sorununu çözmek tedavi etmek değil. Sadece kendisini konu hakkında biraz bilgilendirmek. MR da çıkmış olan patolojik durumu izah etmek. Zaten teşhis benim işim değil doktorların işi. fizyoterapist teşhisi konmuş hastanın tedavisiyle ilgilenir (buna spor sakatlıkları ve yaralanmaları da dahildir) Tavsiye ettiğiniz doktor hakkında vicdanlıdır sıfatını kullanmışsınız hiç anlam veremedim doğrusu,aksi bir durumu bertaraf etmek için olabilir mi?
Saygılar..

• Beğen