Mr muscle ile zincirdeki kirli yağı sökme

Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar merhaba zincir ruble ve bilimum hareketli aksamda bulunan kirli yağı sökmek için daha önce 25 lira olan würth ün Motor temizleyici spreyini kullandım tek seferde bitirdim valla. daha sonra mr. Muscle ın mutfakta kullanılan spreyini almaya başladım bu hafta A101 de 3.95 bu mr. Muscle fısfıs şeklinde püskürtmeli ürün. würth kadar çabuk temizlemese de daha yavaş olarak temizliyor sonuç olarak. Cumartesi günü yine toplu bir temizlik yapacagım mr. Muscle ile sizlere de tavsiye ederim daha ekonomik, sizler de bu tür Bi ürün kullanıyor Musunuz? Ben memnunum bu üründen :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçen temizliğimi mutfakta bulunan 2 farklı yağ çözücüyle halletmiştim. bu sefer mazot kullandım. mazotun 1 litresini 5 liraya aldım. en az 3-4 defa fazla fazla kullanarak yeter bana.
sırf bir yağ çözücü için 25 lira vermek mantıksız. tek seferde bitmiş bir de :D
ben de 25 liralık tüy dökücü almıştım ve tek seferde bitmişti. bir daha alır mıyım asla :mad:

Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
@Ulaş Çavuşoğlu motor yağı ile yağlıyordum o Zamanlar o yüzden pislik toz ne varsa çekiyordu hocam.bi kutu würth zar zor yetiyordu:) hunharca da kullanmadım valla ne würthü ne bisikleti :) Şimdi temizleyip asacağım bisikleti bahara kadar yatsın Biraz. o Zaman Zincire özel yağ almayı düşünüyorum:)

@cumali55 hocam ben de bir heves denemek için aldım Allah var iyi temizliyor ona bir şey diyemem ama pahalı valla. Ben Bi de çok kullanıyorum galiba :))

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Gene wurth un 50 tl ye satilan sprey zincir yağı var (temizleyici gibi sprey versiyon) bikeandoutdoor un arkadaki atolye kısmında 1 kutusu 1 yıla yakın gidiyo demişti orda çalışan tanıdığım günde en az 1 bisiklet için kullandıklarını varsayarsak bizden çocuklarımıza bile kalabilir yağ bozulmazsa :D

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mr muscle zarar vermezse denemek isterim gerçekten.Kesin olarak kullandınız ve öneriyor musunuz? Ben de Würth aldım tek seferde bitti.15 lira vermiştim bir daha düşünmüyorum.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
zincir temizleyicisine gaz yağı katıp zinciri temizliyorum. ardından rubleyi ve aynakolu diş fırçasıyla temizliyorum. ondan sonra bulaşık deterjanını süngerle köpürtüp zincire bulaştırıyorum köpüğü. ondan sonra duruluyorum ve zincir paslanmasın diye wd40 sıkıyorum. zincir kuruduktan sonra da zincir yağıyla yağlıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@çağlar k arslan Mr. muscle yağ çözücü mü? Tuz ruhu esaslı olan ise asidik olduğu için boyaya zarar verebilir...Bu yüzden gaz yağı ya da mazot kullansanız daha iyi olur diye düşüyorum...

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Gaz yağı ya da mazot alın hem daha ucuz hem de çok güzel yağı söküyor. Etrafa sıçratma sorun olmayacak sa on dakika fafırça ile temizlersiniz

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gaz yağı nasıl kullanacağım ki hiç bilmiyorum.Nereden bulabilirim ne kadara alabilirim? 10 dakikamı alsın fark etmez benim için

Ya da 1 litre benzin, temizlemek için yeterli olur mu? Diş fırçasını benzine sokup sonra aktarıcıya mı süreceğim bu kadar mı?

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru
Yok hocam. Bence boyaya zarar vermez. Evde hatun bi ben hariç her yere sürüyor kullanıyor henüz zarar verdiğini görmedim. tuz ruhu yok içinde. Ben yinede zincire sıkarmıyım bilmiyorum. Ben wurt balata spreyi ve yağ sokuculerini ortak kullanıyorum öyle tek seferde bitmiyor. Gayet yeterli.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uptown Cyclist Evet neden olmasın. Hatta diş fırçası yerine, yağlı boya fırçalarının kestirme yapmak için olan ufakları var. Nalburda bulunur. Onlarda olabilir.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@soneryen Bizde de durum farklı değil sorma :):) Yalnız bazılarında hcl bazlı oluyor onun için sordum...

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Yag cozucu, tuz ruhu falan arkadaslar neler yapiyorsunuz :) bunlar bozar zinciri haberiniz olsun.mazotla temizleyin.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ercan Cebeci Mazot ve diş fırçası.Mazota diş fırçası sokayım sonra zinciri temizleyeyim.Olur mu? Lütfen kısaca olur deyin de rahata kavuşayım :D Çok kafaya takıyorum bisiklet temizliğini falan :(

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@BilalASD
Hımmm Hidrojen ha ? Bu posttan hidrojen motoru mu çıkarsak ne yapsak :D
mahmut-tuncer-halay-mi-ceksem.png

• Beğen
Tepkiler: lazquest
Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
@Uptown Cyclist hocam yazın 2 kez kullandım würth kadar iyi değil saniyesinde indirmiyor yağı aşağıya ama bence çok güzel temizliyor. cumartesi temizlik yapacagım o Zaman fotoları atarım :)

• Beğen
Tepkiler: The UGUR