Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Motosikletçiler buraya... arai mi schubert mi?

Konu, 'Diğer Hobileriniz' kısmında kemalgur tarafından paylaşıldı.

1. kemalgur

kemalgur Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kask dünyasının fenerbahçe-galatasarayı'ı olan bu ikilide siz ne drsiniz arkadaşlar merak ettim :)

burada bir karlılaştırma gördüm, ev arkadaşlarıma açtım ve ortalık birbirine girdi. tabi burada shoei diyen de çıkabilir, saygı duyarım büyük bir dünya

Kod:
    http://forum.motosikletaksesuarlari.com/index.php?qa=7&qa_1=arai-mi-schubert-mi

2. Baki S.

Baki S. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu kaskları alacak arkadaş motordan anladığı için motorun hatırı sayılır bir sesi olacak. Öyle olunca da ses yalıtımı daha iyi olan schuberth tercih edilir gibi.

3. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence ikiside değil. Agv varken Agv alınır. Diğerleri benim açımdan , kask süsü verilmiş , stickerlarla süslenmiş , saksı statüsünde.

Mert E. bunu beğendi.
  4. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Schuberth kask dünyasının efsanesidir, mottosudur, gustosudur. ''Schubert'' değil Schuberth yazılır Bir kere alınır. Kasktır, ama ödülleri vardır. Garantisi arkada daima hazır bekleyen sağlam bir firma ile desteklenir. Sessizdir. Egsozunu açıp motoru bağıttıran ama gerçek motor sesinden anlamayan kitleler Schuberth'in ses yalıtımını muhtemelen anlamayacak ve neden motosiklet sürerken kafam şişiyor diyecektir. Cevap saksıda gizlidir. Burada Cömert beye gönderme yapılmamıştır. Her kask kolda değil kafada oldukça güzeldir. Mühim olan takmaktır.:)
    Motosiklet kask geyiği için doğru yer burası mı, o da ayrı konudur

5. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Kask almak isteyenlere genelde hep , Shoei , Arai , Suomy , Nolan , Marushın , Schuberth gibi markalar tavsiye edilir. Şöyle güzel , böyle iyi , tek geçerim vs vs vs. Fakat iş kaskın ne amaçla kullanılacağına gelince değişir.

Motorsiklette sırf trafik polisinden ceza almamak için ucuz ama güvensiz kask amakta var. Maddi imkansızlıktan dolayı hiç bir sertifikası olmayan kask almakta.

Vatandaş kask alırken neyin önemli olduğunun pek bilincinde değil ise genelde kaskın fiyatı ve ne kadar havalı gözüktüğüne odaklanıyor. Mümkün mertebe seçenekler arasından en gösterişli , cicili bicili kask almaya meyilli oluyor.

Sizleri bilmem ama ben kafamı severim. Hatta kafama bayılırım. Olay kafayı korumak ise en iyi korumayı isterim.

AGV burada Double layer uygulaması ile ( en dışta çok sert bir plastik türevi kullanarak ve Karbon ve kevlar malzemeyi işleyerek ) sanki iç içe iki farklı kask varmışcasına , düşme esnasında alınan darbenin absorve edilmesi hemde sürtünme ile olaşacak ısının kafaya ulaşmamasını sağlayarak , diğerlerinden bir adım öden çıkıyor. ama fiyatıda 1000 dolar civarından başlıyor.

Bu yüzden agv ve diğerleri dedim. Ses kesmesi veya iyi havalamdırma sağlamasıda güzel özellikler ama amaç kullanıcının başını korumaksa , Schuberth 'in kaç tane ödülü olduğuna bakmam , Agv alırım.

Elbette bu göreceli bir kavramdır , tercihler , beklentilere ve bütçeye göre , kişiden kişiye değişir.

MehmetAliB. ve MustafaNR bunu beğendi.
  6. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ufak bir düzeltme yapmak isterim. işyerinde bir arkadaş 500tl'ye agv kask aldı.

7. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende ufak bir düzeltme yapayım. Her Agv double layer özellikli değildir. Double layer özellikli kasklar 1000 Dolardan başlar.

Ayrıca aklıma gelmişken bir açıklama daha yapayım. Üretilen her ürünün kanunlarla belirlenmiş bir saklama ömrü vardır. Lastik bunlara güzel bir örnektir. Her ne kadar kullanılmadan saklansa dahi zamanla lastikteki kauçuk havayla oksidasyoona girip , sertleşmeye başlıyor. Ortam birde rutubetliyse bu süreç çok daha hızlı işliyor. . Sıfırda alsanız dahi raf ömrünü geçmiş bir lastik normal kullanımda bile çok hızlı aşınacaktır.

Kaskar için yanlış hatırlamıyorsam raf ömrü 5 yıl ( olması lazımdı diye hatırladım ) Bu süre sonunda kullanılan imalat aşamasında kullanılan yapıştırıcı tutuculuk vasfını kaybediyor. Eğer normalde çok pahalı olan bir ürün sıfır olduğu halde ederinin çok altında satılmaya çalışılıyorsa ilk öncelikle rafta ne kadar kaldığını sormakta fayda var.

8. kizilkayabilal

kizilkayabilal Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  9. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben olsam kesinlikle almam. Süs diye bir yere koymayacaksanız tabi. Jant iki yerden darbeli. Çatlağın/yarığın olduğu yerin yanağında da bozulma var. Balansı'da gidiktir. Motosiklette iki teker üzerindesiniz ve yüksek süratler söz konusu. Ben canımı böyle bir janta emanet etmem.

10. halil halil

halil halil Kıdemli Üye

Seviye:
    @kizilkayabilal

şaka yapıyorum de Allah ını seversen

bu jant alınır mı
    hurdacı ya kiloyla sat almaz bunu :)

ilk darbe zaten berbat ağırlık takarak balansı zor olur diyordum

ikinci fotoda jant ayrılmış

11. kizilkayabilal

kizilkayabilal Yeni Üye

Bisiklet: