Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Motorsikletli tacizine uğradım

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Furkan Alp tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle herkese hayırlı bayramlar ve iyi günler dilerim.
    Bugün bayramın son günü olması sebebiyle bisikletimle turlamaya çıktım.
    Alibeyköyden başlayan turum Eyüp-Balat-Eminönü-Karaköy-Kabataş-Beşiktaş'ı geçtikten sonra Ortaköye kadar sorunsuz sürdü sonra bir u dönüşü yaparak aynı güzergahın tersine doğru sürmeye başladım.
    Tahmini 17:35 gibi Kabataş Tramvay durağının yanından geçerken sağ şeritte bekleyen taksiler olduğu için omzumun üstünden bakıp sol tarafın uygun olduğunu gördükten sonra sol şeridin en sağından ilerlemeye devam ettim.
    Yaklaşık 2 sn sonra en fazla 16 yaşında olduğunu düşündüğüm 2 tane mahluk motorsikleti en soldan en sağa üzerime 2 parmak mesafe kala sürüp ardından küfür ettikten sonra gazlayıp devam ettiler.Ben ise anlık sinirle onlara küfürler savurup sağa çekmelerini söyledim tabi ki arkalarına bakmadan devam ettiler.
    Çok sinirlenip onların peşine düştüm.
    Trafik sıkışık olduğu için hemen yakalarım diye düşündüm fakat ışıklara vb. hiçbir şeye dikkat etmeyip kaldırıma çıkıp hızlıca kaçmaya devam ettiler.
    Tophaneyi geçip Karaköye yaklaşırken ben yolda iken onların kaldırımda olduklarını gördüm.Önlerini kesmek istedim kesemesem de biraz yavaşlattım sürücünün sırtının sol üst kısmına yumruk attım.
    Beni görünce kaçmaya devam ettiler.
    Karaköye gelince Galata Köprüsü ve sağa doğru giden yol çok kalabalık olduğu için sağa doğru giden yolun ters şeridine girdiler.Ben de peşlerinden devam ettim biraz geçtikten sonra sıkıştılar ben ise bisikletten inmeme fırsat kalmamasına rağmen arkada oturana bir yumruk attım ve tişörtünü çekip düşürmeye çalıştım. Öndeki arkadaşı gaza yüklenince bir müddet sonra tişörtünü bırakmak zorunda kaldım.
    Ters yönden ilerleyip Perşembe pazarında bir otoparka girdiler ben de sıkışıklıktan dolayı onlardan 10 saniye kadar sonra girebildim.Ben kapı ağzında iken onlar içeride dönüp üstüme doğru geldiler bir tekme salladım gidonu sağa çekip tekmeden kurtuldular ve izlerini kaybettirip kaçmayı başardılar.
    Bu vakitlerde olayın yaşandığı bölgelerde trafikte olup bu olaya şahit olan olmayan herkesten özür dilerim.
    Keşke aksiyon kameram olsaydı da bu eşsiz kovalamacayı size izletebilseydim.

sallehpaul, berktx, .melih. ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Bisikleti, şiddet uygulayacaginiz insanlari bulabilmek icin bir arac olarak kullaniyorsunuz sanirim. Muhtesem!

3. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Normalde çok sakin bir yapıya sahibim fakat küfüre karşı bir zaafım var.
    Olay bittikten sonra yaptığımın yanlış olduğunun farkına vardım.

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Anladığım kadarıyla ters yöne girmişsiniz, yalnız kim kimi taciz etmiş o bölüm biraz net değil sanki!

5. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ters yöne girmem yanlış ama bir konuya açıklık getirmek istiyorum trafik akmıyor araçlar durur haldeydi.

6. Burak Boralılar

Burak Boralılar Kıdemli Üye

Adı:
    Burak B.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Düşüncenize saygı duyuyorum ama bence bisiklet kullanan kişilerin bu ülkede yer görmemesinin sebebi çok sakin ve her olaya alttan alma mantığıyla yaklaşılmasıdır. Çoğu bisikletli minibüs,otobüs ve taksi şoförlerinden çok açık bir şekilde korkuyor. Bunun sebebi o kişilerin bizlere karşı saldırgan olması. Aynı şekilde biz onlara karşı saldırgan olsak onlarda bizden çekinecek. Asıl saldırgan ve hırçın olması gereken taraf biziz. Kendimizi koruyabileceğimiz tek ekipman kaskımız ve biz de CAN taşıyoruz. Ama nedense hep alttan alıp sakin kalan taraf biziz.

berktx, nonsteril, NewStyle ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  7. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @Burak Boralılar kan govdeyi gotursun diyorsunuz? Guzel cozum aslinda. Hem trafik azalir :)

8. Burak Boralılar

Adı:
    Burak B.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Kan gövdeyi götürmesin ama karşı cevap vermemiz gerekli bence. Şimdi konuyu açan arkadaş peşlerinden devam etmeyip olayı sineye çekseydi o kişiler başka bir gün başka birisine aynı hareketi yapmaya devam edebilirlerdi. Belki bu bir korku salmıştır içlerine. Birisi sizi sıkıştırıp küfürler savurup canınıza kast etse ne yaparsınız? Açık konuşmak gerekirse hocam burası Türkiye. Burada kimse kimseye iyi sözle bir şey anlatamaz. Bu hanzolar analarından babalarından o terbiyeyi almadığı için büyüdükleri zaman hiç kimseden o terbiyeyi alamazlar. Herkese anladığı dil ile konuşmak çok güzel bir çözüm.

serati ve nonsteril bunu beğendi.
  9. kobalamin

kobalamin Kıdemli Üye

Adı:
    H.Onur
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Cok riskli davranmissiniz.Allah korusun otoparkta sikistirip bicak sallasalardi ne olacakti?
    @Burak Boralılar analarindan babalarindan almadiklari terbiyeyi biz doverek nasil verecegiz acaba?Hukukun ustunlugune bu siralar pek inanmasam da bunun cozumu hukukta.
    @Serkan Mıstınoğlu bi ara keleşlerle dolasiyorduk,ne oldu o iş?

#ŞARBAY# ve Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  10. Burak Boralılar

Adı:
    Burak B.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @kobalamin Hocam keşke hukuk bu tür şeylerde işe yarasa. Bakın Konya'da ölen bir amca için kendi kusuru diye rapor çıkartıldı daha geçen günlerde. Bu ülkede hukuk değil para ve torpil konuşur açık ve net. Daha arka sokaklarda uyuşturucu kullanan insanları 2 sokak ötede arabadan atan polisler varken bu ülkede açıkçası pek umut yok bu konuda.

11. Yigit Kotuz

Yigit Kotuz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam Türkiye'de adaleti kendiniz sağlamışsınız bence bu yapılması gerekli olan bişeydi asla şiddet yanlısı değilim ancak yapılması gerekli bir şeyi yapmışsınız banada aynısı olsa bende yapardım.. Keşke bunların hiçbirine gerek kalmasada biraz medeni olsa insanlarımız..

12. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Cemil Dada ve kobalamin bunu beğendi.
  13. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aksiyon kamerasını yaptığınız aksiyonu çekmek için istediniz sanırım. Hem çocuk olduğunu yazmışsınız. Hem de adamların peşinden tüm kural ve kanunları ezıp geçerek devam etmişsiniz. Beni tehlikeye sokarsan ben de seni tehlikeye sokarım demişsiniz resmen. Şükür ediyorum ki elinizden kaçmışlar. Yoksa bu aksiyon filminin sonu hiç iyi olmazmış. Motosiklet tacizi benim haftada en az 1 kere yaşadığım bir olaydır. En son geçen hafta (Bayram öncesi) yaşadığım tacizde gençleri yaşadığım yerin merkezinde yakaladım. Onlara sadece iki soru sordum.
    1. Sen de iki tekersin . Otomobiller seni taciz edince hoşuna gidiyor mu? (Korkmak ve düşme tehlikesi yaşamak)
    2. Korkup düşseydim arkadan gelen arabanın altında kalsaydım vicdanın hiç sızlamazmıydı? Utandılar ve özür dilediler. Haklısınız diyerek..

14. Auron Sanchez

Auron Sanchez Le Sprinto Espanola

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam önüne geleni kovalamamak, sataşmamak lazım. Olası durumlarda plaka alırsınız anında polisi ararsınız. Macera aramaya gerek yok. En basitinden geçen gün bi kadınla erkek kamp yapıyormuş. Adam kadını döverken iki kardeş napıyon sen diye ayırmaya çalışmışlar. Adam da pompalıyla ateş açıp birini vurmuş.

Googleye pompalı ile vurdu yazınca elli tane haber çıkıyor, önüne gelende pompalı var mübarek bedava mı dağıtıyor bu devlet anlamadım ki. Herkeste neden silah var onu da anlamış değilim bu nasıl bir moronluktur. Ülke değil "Günah şehri" anasını satayım.

Yani kısaca canınızı pazarda bulduysanız buyrun savaşın da benim bir tane canım var. Ararım polisi bakarım yoluma. Ne kadar sinir bozucu olsa da artistlik yapıp ölmeyi göze almak ne kadar mantıklıdır.

ssssasasasasa.png

Cemil Dada, NomadCRY, Yetkin ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. Yetkin

Yetkin Aktif Üye

Adı:
    Yetkin Karabulut
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Benim de başıma benzer bir olay gelmişti geçen yıl. Yokuş aşağı inerken gene iki mahluk karşıdan gelerek önüme kırdı. Kıl payı kurtarsın kendimi o an . Küfür ettim ama tek verdikleri tepki gülmekti. Ben de ilerde duran Jandarmalara şikayet ettim onları. Bu insan kılıklı, canlıya değer vermeyen yaratıklarla kavga etmek bir çözüm değil. Zarar görmeye hiç değmez.

16. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Yetkin Polis ve Jandarma gerekeni yapsa sağa çekip 155i arayıp plakasını verip yoluma devam ederdim ama Türkiyede hiçbir şey düzgün işlemediği için maalesef vatandaş olarak bu mahluklarla bizzat ben karşı karşıya geliyorum.

Tam hatırlamamakla birlikte sanırım motorun plakası yoktu.

17. gıbıç

gıbıç Aktif Üye

Adı:
    göktuğ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vallla hocam ne deiyeyim sinir insana çok değişik şeyler yaptırabiliyor.
    yaptığınız şeyler için sizi suçlayamam fakat artık bu işler artık bırakıp gitmeyle allaha havale etmekle olmuyor.

Furkan Alp bunu beğendi.
  18. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Cok iyi ya, macera dolu amerika. :D

Forumda gercekten tutulan basliklar, sayfalarca yorum aliyorlar. Yarin bir hikayede ben yasiyacagim, biliyorum yasiyacagimi cünkü yazacak cok sey var. Baslik ne olur bilmiyorum ama muhemelen, kaza yaptim ölümden döndüm, 500-1000 arasi bisiklet aramam da yardimci olun lutfen, suram buram agriyor caresini forum da ariyorum yada su bisiklet mi bu bisiklet mi olur.

Hatta bu gün basima bir olay geldi, lamba da dururken yanimdaki arabanin soförü camdan bakiyordu ben de bana baktigini sanarak asiri derece de sinirlendim ve arabanin kapisini acip soförü yere indirecektim ki malesef kapilari iceri den kilitlemis, ben o sinirle arabayla beraber soförü hava kaldirdim ve 10m ileriye firlattim. Böylece sinirim de yatismis oldu, oh be dünya varmis.:D

DIPNOT: Bu mesajima aldirmak icin pusu da bekleyen arkadaslar, buyurun ben hazirim.:koptum::koptum::koptum:

19. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Murat Cömez Hocam ben bu ülkedeki adalet sistemine güvenmiyorum.
    Güçlü olan nüfuzu olan aradan sıyrılıyor. mademki öyle o zaman oyunu kurallarına göre oynayıp elimden geldiğince kendimi savunacağım.
    Bu ülkede polis normal vatandaşa hizmet etmiyor.
    Geçen gün küçükköy bisiklet yoluna araç parketmiş ileride trafikte polis aracı vardı dedim ki şu park eden araçları polise şikayet edeyim o da ne polis aracı durup bisiklet yoluna park etti.
    Bisiklet yoluna polis parketmiş kimi kime şikayet edeceğiz ?

gıbıç bunu beğendi.
  20. Deniz A

Deniz A Forum Bağımlısı

Adı:
    YDA
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Başlığı ilk okuduğumda Müjde Ar filmi sandım :)

muhiddin bunu beğendi.