mosso

Tepki
11
Bisiklet
Sedona
iyi akşamlar sayın form üyeleri bisiklet arama işimin sonda mosso wildfire modelinde karar kıldım siz tecrübeli arkadaşlarında bir fikrini almak isterim

29 SERIES
WILDFIRE 3.29
WILDFIRE 3.29
KADRO
AMORTİSÖR
GİDON
GİDON BOĞAZI
SELE BORUSU
SELE
MAŞA YATAĞI
AYNAKOL TAKIMI
FREN
PEDAL
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ
VİTES KOLU
ARKA DİŞLİ
GÖBEK SETİ
JANT
LASTİK
KADRO ÖLÇÜSÜ
AĞIRLIK MOSSO 6061 ALLOY
SUNTOUR SF13-XCR-DS-RL 29
MOSSO MTB-AL-508BT FOV D:31.8 W:660 SSABK
MOSSO TDS-D507B-8FOV BB:31.8 E100+7 SSABK
MOSSO ALLOY SP-D215 31.6X300 SSABK
MOSSO VD-1134 W/O CLAMP
AHEAT NECO H125
SHIMANO FC-M371-L 44X32X22T*175
HYDROLIC DISC BL-M395
PEDAL ALLOY HF-893
SHIMANO ALTUS RD-M370-L SGS
SHIMANO ALTUS FD-M371
SHIMANO ALTUS SL-M370 9X3
SHIMANO CS-HG30-9
SHIMANO FH-M629
MOSSO 700C-J19DR 32H W/EYES
RUBENA 29X2.10
16”, 18”, 20”
13.75 Kg(Pedal Hariç)
Fiyat:
1.280 TL

arkadaşlar ayrıca salcano ınsomnıa da tasarım ve rock maşa var fiyat olarakta 1400 tl

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@umut bayır

Merhaba. İzninizle şahsi fikrimi söylemek istiyorum. Bu kadar düşük donanıma Min:1.280TL Max:1.400 tl vermektense forumda satılan çok daha üst seviyeli temiz ve az kullanılmış faturalı, belki hala garantili bir bisiklet almayı düşünseniz. Elbette sıfır bisikletin hazzı bir başka oluyor ama bence alternatifleriniz arasında olsun..

T. Yıldırım

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Cervélo
@SerkanH

Serkan abimiz her zaman ki gibi son noktayı ve en mantıklı fikri söylemiş. Bu kadar para verdikten sonra ikinci el ne bisikletler alınır.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
mesela bunun gibi :):) benım dıye demıyorum çok temiz bi bisiklet.serkan abı ıyı bılır nasıl baktıgımı.dimi serkan abi. (link)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben bu bisikleti ağustosdan beri kullanıyorum 1200 liraya yanında araba taşıma aparatı suluk ayaklık gibi ekstraları hediye olarak almıştım.

bisiklet güzel kadro güzel vites sistemi düşük ama sorun yok işini yapıyor. yukarısını kullanamdım ama ingilizlerin dediği gibi if it works dont touch it :) en büyük sorun akıcılık. o göbekler varya berbat sanki beni geri çekiyor. cantlar çok ağır. 1,75 lastik taktım halen iy.. orta göbek oktalink illa onuda değişmek gerekiyor gerisi altus kalsada olur ama benim gibi hergün kullanmayacaksan(işe git gel hergün 15 civarı yol yapıyorum aldığımdanberi 1200km oldu.) hafta sonları 100 km civarı sürmeyeceksen gayet iyi yeterlidir. :) kısaca üstüne 500-600 civarı daha atınca tadından yenmez hale gelecek durumda ama zaten bu parayı verince donanım olarak daha yüksek bisikletler de 0 olarak yada 2. olarak var. ben şuan neden çevremdekileri dinlemeyip triban 500 almadım diye kendi kendimi yiyorum :) araştımak okumak ve biraz da çevrendeki arkadaşların velespitlerini denemek en mantıklısı okumak/araştırmak iyidir.

kısaca durum bu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
biraz pahalı kaçıyor wildfire 3.29. bence 771 dmv & smv ya da legarda alınabilir. tabi söylediklerim hybrid bisiklet olarak geçiyor. şuan mosso da 29er mtb + hidrolik disk ( v fren olanı zaten yok diye biliyorum ) biraz tuzlu. 29er şart değilse mosso nun çok güzel 26lık mtb leri var. 20er şart arazi şart değilse de legada ve 771 lere bakmak lazım

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Yavuz SOYLU

Merhaba. Yani demek istiyorsunuz ki; bisikleti 1.200TL ye aldım yanına en az 180 - 250TL masraf yaptım ama hala istediğim gibi olmadı diyorsunuz..

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerkanH

Olmadı :) şuan kargoda maraton Plus lastikleri bekliyorum 700x32 daha ince Lastik ve nihayet patlamaya karşı dayanıklı.. Daha sonra xt göbek ve Dt Swiss jant alacağım 450 civarı da o tutuyor.
Lakin bu kadar para üstüne koyacağıma bisikleti 1000 - 900 arasına satıp başka bisiklet alsam mı diyede düşünmekteyim.. KKTC'de olmasam yüzde yüz yapacağım ama burada 2. El bisiklet bulmak zor ve 0 bisiklet Fiyatları pahalı..(link)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ömür boyu kadro garantili btwin rr 8.1 çok daha iyi bir seçenek; komponentleri çok daha iyi. ayrıca mosso'nun kadro çatlaması örnekleri var forumda.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
@Erdem KONYALI

Mossolarda F/P açısından iyi makina. Kadro çatlaması konusu hakkında pek bilgim yok. Ancak kullanıp çok memnun olanlarda var. Şu an Decathlon bu ürününde ciddi indirim yaptı. Bence bunu kaçırmamak lazım.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben Mosso kullaniyorum. Tayvan firmasidir. Iyi bir Fiyat/Performans urunudur. Forumda bir tane catlayan - kirilan kadro konusu acildi diye herkes tirsmistir :) Internete girerseniz anli sanli bir suru markaninda kirilan kadrolarindan bol bol gorursunuz. Turkiye'de Umit Bisiklet 3 yildir bu bisikletin distrubutorudur. Bu surecte kac tane kadro kirilmistir ve firma garanti kapsaminda olan urunlerinin arkasinda durmusmudur bunu incelemek lazim...
Ama itiraf edeyim sordugunuz modelde bu fiyata bu donanim pahali! Belkide 29 inch MTB ler populer oldugu icin 29 inch bisikletlerde fiyati yuksek tutuyorlar bilemem!
Bendeki Mosso 2670 TB Acera 1,5 senede 6000 km yol devirdi. Ulasim, arazi, gunluk turlar... Cidi bir sorun yasadigimi soyleyemem. Bendeki bisiklet aldigim donemdeki fiyatinida dusunursek gayet iyi bana gore. Ancak fiyat/performans/donanim kalitesini iyi dengeleyin!

Ikinci el veya daha ust donanimla baktiginiz fiyat araligindaki bisikletleri iyice arastirin derim. Nasilsa 2014 bitiyor diye bazi stok modellerde cazip kosullar olacaktir ;)

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@suat akman

hocam elbette mosso büyük bir üretici. fakat düşük modellerinde kullandığı kadroların kalitesi tartışılır. kaynak yerlerinden çatlayan kadrosunu gördüm(forum dışında). arkadaşın belirttiği wildfire modelindense, şu anda indirimde olan her bakımdan daha üst düzey btwin RR 8.1 daha tercih edilecek bir model.

Tepki
11
Bisiklet
Sedona
8.1 e baktı bugün ve gerçekten çok hoş bir bisiklet rock shox ve x5 ayrıca hidrolik disk ve didon kilitli maşa alınmayacak bir bisiklet değil

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@umut bayır

RR8.1 i samsun ve İstanbul decathlon mağazalarında incelemiştim. ön ve arka artırıcıları sram X7, vites kolları X5. bu fiyata kaçırılmayacak bisiklet bence.

(link)

Tepki
11
Bisiklet
Sedona
ewtkaçırılmayacak bir bisiklet diğer form üyelerine tavsiyeleri için teşekkürler

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@Sinan A.

771dmv ve lagerdalar city dir. Arkadaş mtb araştırıyor sanırım.

wildfire 3.29 29er olduğu için fiyatı yüksek. 2670 acera setli modeli katolog fiyatı 1320 iken 1100 e aldık arladaşıma.Km saati, kask, kilit, ve yanlış hatırlamıyor isem far takımı hediye almıştık.
wildfire 3.29 kullanıyorum.29 olduğu için fiyatı biraz fazla 26 lara göre. 26 uygun ise sana 26 alman tavsiyemdir.Benim boyum uzun ve büyük bir kadroda 26" lastiklerin küçük durmasından endişe ettiğim ve yerden biraz daha yüksekte olmak istediğim için öyle bir tercih yapmıştım. Mossolar 29er ler hariç f/p ürünü diye düşünüyorum.Aynı donanımda 26" ile 29er farkı 300 tl kadar oynaması çok kötü :((

• Beğen
Tepkiler: umut bayır
Tepki
11
Bisiklet
Sedona
boy 183 bende 29 bir model istiyordum ama ya vites takımından fedakarlık edeceğim yada 29 dan diğer parçaları gördüm ve rr 8.1 almaya karar verdim rr 8.1 in 29 luk yokmuş fakat kadro boyunun yüksek olması ile boy uzunluğu mevzuu hallolur benim acemi fikrimce :)

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Boy uzun olacak diye lastik ebatı büyük olacak diye bir şey yok.Evet dediğiniz gibi kadro ölçüsünü boyunuza göre büyük almak yeterlidir.Benim boyum 1.93 cm. 21 inch kadro altında 26 inch kadro görüntü olarak sevmedim.Hoş durmadı.Minyon kaldı lastikler.O yüzden 29 tercih ettim.Sonraki bisikletimde de 29 olur tercihim.Gerçekten ufak kalıyor lastikler büyük kadro altında.Benim kanaatim bu :) Tabi her şeyden önce zevk meselesi.

Rock rider daha iyi bir seçim olur donanım olarak baya önde ama rrider sanırım indirimde.3.29 mossu yu sıkı pazarlık ile 1000 tl ye yakın bir fiyata alabileceğinizi de göz önünde bulundurun ;)