Mosso yol bisikleti kullanıcıları

Hangi Mosso yol bisikleti modelini kullanıyorsunuz?

• 722tb7

• 730TCA

• 735TCA

• 750CB

• 760CB

• Wizart

• Toplam katılım
    132

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@emrah sökmenberk
hocam bisiklet sanki 54 gibi duruyor. benim boy 173, 51 kadro kullanıyorum

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emrah sökmenberk Bikefit yapan her yer aynı şeyi söylecektir: Kadro eğer büyükse, boşuna gidon ve gidon boğazı gibi geçici çözümlerle uğraşmayın.Uzun vadede sıkıntı olma ihtimali yüksek çünkü çok.Bisikletiniz çok güzel ancak eğer büyükse satmanız sizin için harika olacaktır.

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Arkadaşlar 735 tca tiagra almayı düşünüyorum.aynakol ve arka ruble oranları nedir.50_34 mü 52_36 mı. 52_36 ise bursada kasabilir.

-Cihan-

Üye
Tepki
24
İsim
Cihan Y.
Bisiklet
Giant
Bende de 735tca tiagra 2016 modeli var idi . Mosso sağolsun gelen tiagra set fabrikasyon hatalı çıkmış , kulakçık ise 6 günde yamulmuş ; 2 ayda ruble aralığı genişlemişti . Servise verdim ve 1 hafta içinde yağlayıp geri gönderdiler . Aldıktan 3 ay sonra satıp GIANT TCR ALUXX SL aldım . Dünya varmış !

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@-Cihan- Hocam sizce 1750tl ye 2015 730tca tiagra mı alsam 1900 e sıfır cavalier claris mi ?
Forumda 1900 e sıfır alınmaz ikinci el tiagralı al deniliyor ama sonuçta en az 2-3 yıllık bisiklet oluyorlar ve jantı aynakolu rublesi zinciri eskimi olacak diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz

-Cihan-

Üye
Tepki
24
İsim
Cihan Y.
Bisiklet
Giant
@nbacıshaquılle

Hocam şöyle ki ben daha mossonun kıyısından geçmem bir kere aldım dersimi . Ha kadrosu kaliteli mi evet kaliteli alınır mı tabi alınır . Ama aldıktan sonra muhatap bulabilirmiyim derseniz orası muammada kalır . 2-3 yıllık bisiklet alınmaz diye düşünmeyin . Ben 2013 model 4 senelik giant aldım tiagralı 2500tl'ye güzel güzel takılıyoruz . Ha bana da bakmayın içinize ne siniyorsa onu alın

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@-Cihan- Anladım açıkçası içine sinen daha 100km kullanılmış 1400tl Sedona 610 ama bakalım belki seneye ertelerim halihazırda mtb var yol bisikleti için sabırsızım biraz.

-Cihan-

Üye
Tepki
24
İsim
Cihan Y.
Bisiklet
Giant
@nbacıshaquılle

Ben şöyle yapmış idim ; ikinci el bir yol bisikleti aldım kenarada yavaş yavas para atmaya başladım . Bisikleti aldığım paraya sattım eklediğim parayla da mossomu aldım almaz olsaydım da ;) . Herşey gönlünüzce olsun tekeriniz düz bassın

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Her markada sıkıntı çıkabilir ama bu genel olarak markanın sıkıntılı olduğunu göstermez. Patronum 20k € ya AP saat almıştı kadranı içerden 12 de hizalanmıyor akıl işi değil verdi değişti vs. Diyeceğim o dur ki Mosso fiyat performans olarak muadili az markalardan biri. İkinci el temiz Mosso bulursanız daha da kar etmiş olursunuz. Aldığınız bayinin düzgün olmasına özen gösterin elinizden geldiğince.

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
fiyat performans olarak piyasadaki en iyi marka bence en iyi diye adlandırdığımız markalarda bile problem çıkması olası görsel olarakta çok güzel :)

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Merhaba arkadaşlar. 735 tiagra nın 11_28 olan rublesini 11-34 yada 11-36 onlu sistem kasetlerle değiştirebilirmiyim.sıkıntı olur mu?

Yok mu yardımcı olabilecek

-Cihan-

Üye
Tepki
24
İsim
Cihan Y.
Bisiklet
Giant
Her markada sorun olabilir diyen arkadaşlara ithafen ;
Bisikleti servise yolluyorsunuz 1 hafta boyunca yağlayıp hiçbirşey yokmuş gibi getiriyor . Değişim yapmıyor . Servise götürüyorum birşeyi yok diyor . İkinci el olarak sattığım şahıs 2 gün sonra beni arayıp iade etmek istedi lakın çoktan larayı elden çıkarmıştım.

Demek istediğim şudur ki tamam her markada problem olabilir lâkin önemli olan sattığının arkasında durabilmek . Saygılar

• Beğen

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
@-Cihan- bisiklette sorun yok.ben dişli oranını azaltmak istedim daha kısa oranlı dişliye geçmek

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@-Cihan-

Hocam münferit hatalar ile genelleme yapamayız tekrarlıyorum. Benim aldığım serviste en ufak sorunda getir ben onların kafasına atarım mal benim ben sattım onlarla güreşmek gerekirse ben güreşirim dedi. Aldığım yerine sözüne güvendiğim için açıkçası içim rahat. Mosso uygun satıyor diye bazı konularda gerekli hassasiyeti yerine getiremiyoru kabul etmem o ayrı. Ürünü satıyorsa arkasında duracak yaşadığınız talihsiz olay için üzüldüm.

• Beğen
Tepkiler: Ümit Yaşar

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@-Cihan- 750cb aldık biz 3-4 adet toplamda. Kadroyla ilgili bi sorunumuz oldu. Direkt satış sonrası ile irtibata geçtik ve taiwan'a konuyla alakalı mail ve video atıldı. Bisikleti bırakmıştık ve konuyla alakalı cevap almak için gittiğimizde henüz beklediklerini söylediler. Biz bisikleti almak istedik. Temiz kullandığımızı görmüşler ve bu sorundan dolayı taiwan'dan cevap gelmeden tamamen kendi inisiyatifleriyle kadroyu sıfır kadro ile değiştirdiler. Bu konuda Hadımköy Ümit Bisiklet Satış sonrası hizmetlerinden Mehmet Bey ciddi ilgilendi. Gerçekten işi başından aşkın olan kişilerden. Biz oradayken telefonları susmuyordu:) Ama bikaç saat içinde sorunumuzu çözdü ve hizmeti gerçekten güzeldi. Tam not alır kesinlikle.. Biz gayet memnun kaldık.

-Cihan-

Üye
Tepki
24
İsim
Cihan Y.
Bisiklet
Giant
@lealtad
Bende hadımköyden almıştım şans işine kalmışız demekki arkadaşları yanlış yönlendirmekte istemem . Saygılar

• Beğen

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@-Cihan- Bisikleti bir tanıdık vasıtasıyla mı fabrikadan aldınız.

-Cihan-

Üye
Tepki
24
İsim
Cihan Y.
Bisiklet
Giant
@citk60 Tanıdık vasıtası ile değil mossonun telefon numarasını aramıştım oraya yönlendirdiler o zaman için sanırım 2.800 olan bisikleti 2500'e bıraktılar

• Beğen
Tepkiler: citk60