Mosso yol bisikleti kullanıcıları

Hangi Mosso yol bisikleti modelini kullanıyorsunuz?

• 722tb7

• 730TCA

• 735TCA

• 750CB

• 760CB

• Wizart

• Toplam katılım
    132

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Başlangıç için 4700 Tiagra sizin için fazlaca yeterli olacaktır. Üzerinde gelen jant seti ise giriş seviyesi fazla beklenti yaratmayacak bir model. Bisiklete alışma evresini geçtikten sonra ve size yeterli gelmediğini düşündüğünüzde grupsete gereksiz para harcamak yerine yuvarlanma direnci düşük bir lastik ve düzgün bir jant ile fayda maksimizasyonu sağlarsınız. Tiagra dan ultegraya geçmek size 400gr kazandırsada yaklaşık olarak düzgün bir jant lastik ikilisi ile bundan daha fazlası sürüş dinamiğinize yansır.

Scudo

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Yaklasik 7 aydir sehir bisikletine biniyorum. Gunde en az 25-30km civari kullaniyorum. Yol bisikletine gecmek istiyorum fakat kilomdan yana cekincelerim var. Boy 175 kilo 110. Mosso nun cavailer 700 claris modeli uygun fiyatli gibi geldi fakat dedigim gibi kilomdan yana bir cekincem var. Sizce boyle bir bisiklet benim kilomda biri icin uygun olur mu?

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Hocam azami yük değerleri var ne söylesem yanlış olum malumatım yok be yazık ki. Benzer durumda kullanan arkadaşlar var ise yazarlar muhakkak.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Cavalier 700 tourneydeki vites kollarının kullanımı zor mu. Vites yükseltme tuşu üstte olduğu için.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Mosso TCA 753 105 ile Bike Fit ve sonrasında yaşadığım değişimleri kaleme aldım.

(link)

• Beğen
Tepkiler: oguz169

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@hydrocon

Kafamıza göre gidon ve gidon boğazını ayarlamadan önce bir okuyalım beyler. Ben o hatanın kıyısından döndüm durduk yere sağlık sorunları yaratmayalım.

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
@hydrocon evet sizin yazınızı da okudum çok haklısınız yaptığım ölçünlerimde ve kadro hesaplama tekniklerinin hepsinde 50 yani s kadro çıkıyor ve bende bunllara güvenerek siparişi verdim hatta aldığım bayi sağolsun ölçtü ve gönderdi bende evde ölçtüm ama nedense yaptığım klasik ayarlama yöntemleriyle görseldeki boyutları ayarlayabildim ama benim kuruntum da olabilir sakaryada yaşadığım için ve vardiya sisteminde bir işte çalıştığım için bikefit de yaptırma şansım düşük ne yapacağımı bilemedim birtürlü sanırım severek aldığım ve çok beğendiğim bisikletimi hiç kullanmadan satmak durumunda kalacağım :(

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Hocam bu kadar emek verip almışsınız satmak maddi bir sıkıntı olmadığı sürece en son seçeneğiniz olsun. Bisiklette sizi rahatsız eden tam olarak nedir? Çok mu ilerde kalıyorsunuz sürüş yaptığınız zaman ağrı vs mi oluyor ne dir tam olarak sıkıntı?

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@hydrocon Gidon boğazını 4cm yaratmak sorun yaratabilir sonuçta 60mm full süspansiyon dağ bisikletlerinde kullanılan bir ölçü. Ancak 1-2cm uzatıp kısaltmak çok etkilemez kanısındayım, sonuçta arkadaş ölçümünü yapıp almış, kadro geometrisinden çıkar bu fark olsa olsa.

@emrah sökmenberk Bisiklet S kadrodan büyük gösteriyor mezura ile ölçebilir misiniz?

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@OnurÖzdağ

Aynı düşünce ile bende 2cm kısaltayım diye düşünüyordum zira başta boyun ve omuzlara binen yükü arttırmış oluyoruz boğazın kısaltılmasıyla. Kısa vadede sorun yaratmayabilir fakat uzun vadede banko.

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@emrah sökmenberk
Boyunuz kaçki ? 50 cm kadro büyük geliyor. Çoğu firmada yol bisikletinde 50 nin altı kadro yok zaten .

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Size olarak size büyük olmadığ kanaatindeyim bende fakat olası sorunlar için ilk yıllık izinde istanbulda bir bikefit yaptırın daha da sağlıklı hale gelir. Bisikletiniz çok güzel keyfini sürün