Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mosso "YOL" Kullanıcıları, Buyrun İçeriye...

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında uguryilmaz144 tarafından paylaşıldı.

?

Hangi Mosso yol bisikleti modelini kullanıyorsunuz?

1. 722tb7

oy sayısı 0
    0,0%
  2. 730TCA

oy sayısı 1
    10,0%
  3. 735TCA

oy sayısı 6
    60,0%
  4. 750CB

oy sayısı 1
    10,0%
  5. 760CB

oy sayısı 1
    10,0%
  6. Wizart

oy sayısı 1
    10,0%
  1. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhabalar;

Forumda Canyon, Orbea, Corratec, Trek, Cube, Sedona, Salcano, vs birçok kullanıcı konusu açılmış durumda. Bu konularda, bisikletlerin sadece kağıt üzerindeki teknik özellikleri değil, o modellerle ilgili püf noktalar ve bazı problemlerin çözümleri de yer alıyor. Son zamanlarda forumdan bir çok arkadaşın mosso yol modellerine geçiş yapmasıyla mosso yol bisikleti kullananlar olarak sayımız iyice arttı. Öyleyse Mosso yol modellerimizin fotoğraflarını bu konu altında paylaşalım. Çok sevdiğimiz bisikletlerimizin problemlerini ve nasıl çözümler bulduğumuzu burada paylaşalım. Böyle bir konunun mosso yol bisikleti kullanıcılarına ve ileriki zaman diliminde mosso yol bisikleti almayı düşünen arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum. Hadi mosso yol bisikletlerinizi görelim!

Buyrun ilk taşı atıyorum. Mosso 735tca kullanıyorum. Karşılaştığım en büyük sıkıntı jant bantlarının çok kalitesiz olması ve iç lastiğin yüksek basınçta patlamasıydı. Jant bandının yerine elektrik bandı sarınca sorunu çözdüm. Eğer 735 kullanıyorsanız ve lastiğiniz jant tarafından patlıyorsa, jant bandını gözden geçirseniz iyi olur.

IMG_2124.JPG

sahbaz061, gokberk88 ve Furkan TK bunu beğendi.
  2. gokberk88

gokberk88 Kıdemli Üye

Adı:
    gökberk
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    evet jant bandından bende aynı sorunu yaşadım bisikleti ilk alınca değiştirilmesi gereken şeyleri onlarmış. En yakın zamanda da fotoğraf çekip koyarım buraya :) 4300 km yol yaptım. Bisikletçinin deyimiyle jantlar yüksüklü olduğu için fena değilmiş ben aldığımda akord yaptırmıştım fakat dün baktım arka tekerin akordu fena kaçmış akord yaptırcam yarın gene. Ama ben birkaç defa sağlam çukura düştüm ondan olmuştur muhtemelen. Sele kendini bırakmaya başladı üstten bastırınca raylara doğru fazlaca esneme yapıyor seleyi değiştirmem gerekecek. Bisikletin zayıf noktaları sele ve jantlar bunlar değiştirilince çok iyi olacağını tahmin ediyorum. 3700 km de ilk zincirimi değiştirdim. Belki biraz daha fazla yatmayı sevdiğimden gidon boğazını 11 lik yada 12 likle değiştirebilirim.