Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mosso xt 401 ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında MUSTAFA YİĞİT tarafından paylaşıldı.

1. MUSTAFA YİĞİT

MUSTAFA YİĞİT Yeni Üye

Seviye:
    herkese merhaba.mayısta aldığım salcano ng 650 disc ten çok çektim.artık bisiklet bana zevk vermemeye başladı.enerjim kaybolmadan değiştirmemde fayda var diye düşünüyorum.yaklaşık 1000-1300 tl arası bir bütçe ile iyi kompenentleri olan en az 2 sene beni dare edebilecek bir bisiklet düşünüyorum. mosso xt 401 şuan ağır basıyor( xcr maşa-3 kez dipçiklenmiş kadro-xt arka aktarıcı) tek hoşuma gitmeyen ayna kol.allivio kullanmışlar.deore olsa tadından yenmeyecekti.başka alternatiflerde düşündüm.siiznde yorum ve önerileriniz varsa duymak isterim.

mosso xt-401-WHISTLE - MIWOK 1161 D-SEDONA 761 D-Merida Matts TFS 200-D-Carraro 436D Daytona

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende Whistle Miwok 1161 D var, çok büyük bir kısmı arazide olmak üzere yaklaşık 1000 KM yol gittim 3 ay içinde daha tık demedi.

Volkan Keskin bunu beğendi.
  3. Volkan Keskin

Volkan Keskin Aktif Üye

Seviye:
    Whistle 1161D kullanıcıyım çok kullanamadım ama çok güzel bisiklet. Tavsiyem sonsuz...

Dolunay Batar bunu beğendi.
  4. Faruk ahmett

Faruk ahmett Aktif Üye

Adı:
    Ahmet faruk
    Seviye:
    çok güzel bisiklet

BF Okuru_ bunu beğendi.
  5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    hangi bisiklet?
    not: forumda boş yere her yere cevap yazıyorsunuz, forumu 50 mesaja ulaşmak için boş yere lütfen yormayın!!!

Benim tavsiyem merida olur çünkü kadrosu çok iyi.

6. MUSTAFA YİĞİT

MUSTAFA YİĞİT Yeni Üye

Seviye:
    mossonun kadrosu içinde çok iyi diyorlar.triple butten.mossolar türkiyedemi toplanıyor

7. DustyBrain

DustyBrain Aktif Üye

Seviye:
    Benim tavsiyem, rahat ve güzel bir bisiklet istiyorsanız öncelikle xcr ve xcm gibi maşalardan kurtulmanız. xt arka aktarıcı eyvallah ama deore'den bir farkı yok yarışlara girmiyorsanız. alivio aynakol gene yarışlara girmiyorsanız işinizi görür(gene de deore farkı hissettirir bu arada:)) ancak xcr maşa ile epicon maşa arasında dağlar kadar fark var, belirtmeliyim.

Disk fren olayını zaten profesyonel değilseniz ve çok fazla arazide kullanmıyorsanız boş ağırlık olarak görüyorum. Ancak şehir içinde de arazide de sürüş performansınızı, rahatınızı etkileyecek iki unsur, tekerleriniz ve maşanız. Dağ bisikleti için kalın, balon tipi lastikler ve en az epicon maşa elzem geliyor bana. Ekstra olarak iyi göbekler ve jant seti, rahatlık değil dayanıklılık açısından çok önemli unsurlar.

Bütün bunları dağ bisikletini dağ bisikleti olarak kullanacaksanız söylüyorum. Dişsiz düz ve ince lastikler takıp tur bisikleti yapma düşünceniz varsa, maşayı da, aynakolu da, göbekleri de önemsemeniz gereksiz.

Hayırlı olsun şimdiden.

Cem BİLGİN bunu beğendi.