Mosso wildfire hakkında

Tepki
2
Bisiklet
Mosso
Merhabalar.
Ankara'da yaşıyorum ve eşimle birlikte sıkı spor yapabilmek için bisiklete başlamaya karar verdik. Tüm ekipmanlar da dahil olmak üzere iki kişilik bütçemiz 1500-2000 tl civarında olduğundan ben Salcano ng 650 ile başlamayı planlıyordum fakat haftasonun gezdiğim bisikletçiler ve forumlarda okuduklarım beni bu fikirden vaz geçirdi.

Yiba çarşısında Mosso Wildfire'ı 470 TL'den buldum. Yani iki bisiklete 1000 tl vericez. Araba askısı, güvenlik ekipmanları v.s. Derken hedef fiyata ulaşır diye tahmin ediyorum. Uygun kadro boyu da varsa bayide bugün bisikletleri almayı planlıyorum.

Bisiklete ilgili fotoğraf, izlenim ve fikirlerimi kullandıkça paylaşırım.

Bu fiyatlara üst düzey bir performans beklemiyorum fakat donanım ve kalite bakımından en uygununun mosso wildfire olduğunu düşünerek bunu alıyorum.

Ankara'daki bisikletçiler, bu vesileyle tanışıp turlara katılabiliriz, duyurulur.

Scudo
Tepki
2
Tevfik bey, bende mosso araştırdım ve onumuzdeki cumartesiye almayı düşünüyorum.Aslında pazarlık yaptım ama yinede şansımızı değerlendirip birlikten kuvvet doğar hesabı biraz daha pazarlık yapabilirmiyiz diye düşündüm.

Tepki
2
Bisiklet
Mosso
Ben zaten 2 bisiklet birden alıyorum ve epey pazarlık yaptım 470e düştü fiyatı. Bu rakama düşüp kredi kartına taksit yapıyor çok ısrar etmeme rağmen nakitte indirim yapmadı.
Ancak yanında pompa ve far hediyesi var.

Ben bugün almaya gidiyorum fakat eşime ügün kadro boyu yoksa mecbur gelmesini bekleyeceğim. İrtibat halinde olursak haftasonu beraber de alabiliriz yada benim evim zaten yaba çarşısına çok yakın olduğundan yanınıza gelirim siz alırken de.

Alıp almadığımı akşama yazarım.

Tepki
2
Tevfik bey ozelden mesaj atmistim.bisiklet isini ne yaptiniz. Yibaya yakin nerede oturuyorsunuz bende yiba ya cok yakinim.

Tepki
2
Bisiklet
Mosso
Dün bisikletlerimizi aldık. Akşam trafiğinde sürdüğümüz için tat vermedi ama ilk izlenim iyiydi. Bütçesi bu civarda olanlar için Mosso Wildfire tavsiye ederim.

Şu aşamada sadece "kilitlenebilir maşa olsaydı iyiydi" diyorum.

Volkan06

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Mosso
MOSSO WİLDFİRE V Almayı düşünüyorum ôzellikleri aşagıga sizce nasıl ? KADRO: MOSSO M7011
AMORTİSÖR: ZOOM 386
GİDON: ALUMİNYUM SİYAH GİDON
GİDON BOĞAZI: MD-030 AHEAD
SELE BORUSU: 27,2 ALÜMİNYUM
SELE: VELO VL-1205
MAŞA YATAĞI: AHEAD VP-A68
AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M131
FREN: TX-115C PROMAX ALÜMİNYUM FREN
PEDAL: PLASTİK ÇELİK FP-906
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: SHIMANO TX-55
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: SHIMANO FD-TX50
VİTES KOLU: SHIMANO ST-EF51
ARKA DİŞLİ: SHIMANO TZ-21
GÖBEK SETİ: SF-A223 RULMANLI HAZNE
JANT: MOSSO DOUBLE SİYAH
LASTİK: EXCEL 26X2,00
KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
RENK SEÇENEKLERİ: SİYAH KIRMIZI, SİYAH MAVİ, BEYAZ GOLD,
SİYAH YEŞİL, KIRMIZI SİYAH
AĞIRLIK: 13,6 Kg. (Pedal Hariç) sizler menmun musunuz ? Sizce almali miyim ?

Volkan06

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Mosso
Bende mosso wildfire v almayı düşünuyorum sizce nasıl ?

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de mosso almayı dusunuyorum. Onceki bisikletim 22 yillik yoldasligindan sonra kadrosu kirilarak beni terk etti. Eskisi gibi dag bayir vurmasam da iyi bir bisiklet olmasini istiyorum yine. Gonlum Mosso 2670 TB Acera'dan yana ama butce kasiyor. Eger siz de butcenizi zorlayabilirseniz Mosso ACR101 benim tavsiyem. Eger almisken iyi bir bisiklet olsun guvenilir gelistirilebilir bir kadro olsun derseniz sayilan bisikletler icinde MOSSO ACR 101 benim tavsiyem. Uzerinde acera arka attirici olmasi bu butce icin iyi sayilir. Ayna kol ve disli bir ust seviye. Masa agir olan zoom modeli yerine daha hafif suntour ve manuel kilitleme ki sehir icinde size rahatlık saglar. Gidon seti yine ACR 101'de mosso aluminyum mtb parcalardan duzenlenmis. Zaten baktiginizda Vildfire V 13,6 kg, ACR 101 12.9 kg ag,rlikta. Bisikleti ilerde gelistirirseniz daha da hafifleyecektir.
Tayvan menseili, Turkiye'de pek olmasa da dunyada bilinen bir marka MOSSO. Kaliteli kadro ve bisiklet parcalari ureticisi. ACR 101 uzerinde kullanilan kadro modeli 2610TB triple butted 7005 aluminyum alaşım ve 1780 gram. Firmanın bu kadro icin verdigi link:
(link)
Umarim bu goruslerim size yardimci olur. Ne alirsaniz alin simdiden iyi pedallamalar :)

Volkan06

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Mosso
Mosso acr 101 icin malesef o kadar bütçem yok.mosso wildfire v icin ankarada yiba çarşısında 450 tl fiyat verdiler kredi kartınada taksit yapıyorlar 400 e vereceklerini umuyorum. bu fiyata bu bisiklet sizce nasıl ? Yada salcano ng650 mi almalıyım ? İkinci ellerinide alabilirim.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bakildigi zaman mosso wildfire'in vites, vites attirici kol, fren ve krank donanimi bir tık daha ust gorunuyor. Salcano maşa hakkında bir fikrim yok ama wildfire'da bulunan zoom'un alt modelleri agir maşa. Jantlar konusunda salcano'dan memnun olanda var şikayetci olan da. Mosso ise dunya jant pazarinda urunleri olmasina ragmen alt modellerde nasil bilemiyorum. Bu arada salcano ng650'den memnun olan forum uyeleri de mevcut. Konudan "salcano ng650" aratirsaniz cok sayida olumlu olumsuz yorum bulabilir buna gore karar verebilirsiniz.

Tepki
0
Tarihi geçmiş ama wildfire arayanlar Google'dan buraya yönlenebiliyor o yüzden yazayım :) Ankara Yiba çarşısında ağustos sonu nakit olarak 400 liraya satan var. Fakat kadro boyu bana uygun olan dükkanda 450 liraya aldım. Yaycılar bisiklet oluyor bu dükkan, ve bisiklette bazı farklılıklar var. http://www.mossobisiklet.com/urunler/orj/49398_wildfire_tourney_24_jant.jpg
Öncelikle shimano fc-m131 olan aynakol yerine daha düşük fiyatlı sr suntour yazan bir aynakol var. Shimano tz-30 olması gereken ön vites gene daha düşük fiyatlı shimano sis(c-50). Gidon ve gidon boynunda mosso logoları yok. Ne olduğu belirsiz ama kalitesiz olduklarını veya olması gerekenden çok daha düşük olduklarını sanmıyorum, hoşuma gittiler diyebilirim. Resimde lastikler cst olarak gözükmüş ama çoğu bayisinde farklı bir lastik var. Hangi marka model bilmiyorum, bilen varsa yazsın. Fren olarak ta sadece v veya sadece disk frenli satmıyorlar. Ön disk arka v olacak şekilde satıyorlar. Disk fren jak-5, farklı yani. Mosso'nun sitesinde böyle bir model yok, ama olduğu konusunda bayağı ısrarcılar :)
Gelelim satış sonrasına. Özetle olmasa daha iyi. Ben söylemesem hiçbir ayarını bakımını yapmadan gidonu düzleyip verecek. Uyarmam üzerine vites ayarını kalburüstü yaptılar. Eve gittiğimde fark ettim ki disk frenin rotoru yamuk. Ertesi hafta müsait olunca götürdüm, adam bildiğin olur öyle dedi. Olur mu öyle bu fren tam tutmuyor dediğimde ise 'tam tutmaz zaten o, disk fren öyle olur, biz senin gırtlağına yapışıp zorla satmadık' gibi bildiğin kenar mahallede ikinci el telefon satıp milleti mağdur etmekten başka bir işe yaramayan satıcılar gibi bir cevap verdi. Jantların akort ayarı ise hak getire. O zaman disk freni alın sizin olsun v fren takın buna dedim, hani satarken över ya disk fren şöyle güzel böyle özel falan diye. :) Üstüne para istedi. Birde sipariş verecek gelmesini bekleyecekmişim :)
Ben bakımlarını kendim halledebildiğim için sorun yaşamadım. Ama sorun yaşayıp internette ikinci elini aldığı fiyattan satmaya çalışanlar görmüyor değilim :)
Özetle fiyat uygun fakat uygunluğunun bir bedeli var. Üstüne 150-200 daha koymak gibi bir şansım olsa, sorun yaşayacağımdan değil sadece bu hareketlerinden dolayı oradan almazdım. Orada ki bütün dükkanlarda parçaların farkı bu şekilde mi, satış sonrası ilgi nasıl bilmiyorum. Tek tek incelemedim sonuçta. Ama alacağınız bisiklet hakkında detaylı bilginiz olsun, inceleyin, bakımlarını tam yaptırmadan para vermeyin :)

Atıf 2

Üye
Tepki
0
İsim
Atıf Ç.
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar foruma yeni katıldım ne olur soruma cevap verin.Ben mosso wildfire v 2015 ,kron xc 150 2014 ve salcano ng 650 arasında kaldım sizce görünüş ve özellik olarak hangisi daha iyi .Birde hangisi daha sağlam .Şimdiden teşekkür ederim

Tepki
5
İsim
Bora
Ben de yeni alacağım ve aynı modeller arasında kararsı kaldım.
Son noktada ise mosso daha çok içime sindi ve onda karar kıldım. İşlerden bi fırsat bulursam Mosso wildfire alacağım. Lakin maşası aklıma takılmıyor değil. Dağ tepe kullanmayı düşünüyorum.
Bakalım, deneyip göreceğiz.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@mavisihirbaz maşası dağ bayırlık değil onu söyleyeyim :) ilk 1 hafta çalışıyo ondan sonra iflas ediyo maşa ve zaten çok ağır .2,5 kilo gibi bişey

• Beğen
Tepkiler: NightFury_X
Tepki
5
İsim
Bora
Bir arkadaş da sedonasını elden çıkarmayı düşünüyor. Sedona 700. Acaba ona mı yönelsem? 2014 modeldi galiba.
@mehmet ulaş

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@mavisihirbaz marka olarak daha iyi en azından ama maşası ne bilmiyorum kusura bakmayın telefondayım

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
Benim bisikletimin Mosso Wildfire ile aynı olduğunu fark ettim tek farkı gidon boğazı Airborn.jpg

hi-men

Üye
Tepki
7
Mosso Legarda 1521
Mosso Wildfire V Turney: 555 Tl
Salcano Ng650:530Tl
Carraro Force 505: 635 Tl
Salcano Ng450:625 Tl
Rockrider 340:630 Tl
Sizce hangisi ?