Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mosso wildfire 29" hyd & carraro 729 29" md

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sami_fen tarafından paylaşıldı.

1. sami_fen

sami_fen Yeni Üye

Adı:
    Sami
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba.. Bu iki bisiklet arasında kaldım.fiyatları aynı.. 800-850 civarı. Carraronun krank takimı çelik.. Hangisini almaliyim.. Teşekkürler...

2. Ş. EREN

Ş. EREN Yeni Üye

Seviye:
    Mosso Wildfire 29 Hyd modeline ben de talibim. Konu açıp da kirliliğe sebep olmak istemem. Tecrübe etmiş arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse minnettar olurum.

3. sami_fen

sami_fen Yeni Üye

Adı:
    Sami
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Ş. EREN ben konuyu actiktan sonra aldım mossoyu. Bisiklet genel olarak iyi ancak çok atik sayılmaz. Fiyatina göre çok iyi. Gönderilen lastik başka marka ve alt kalite çıktı. Servisi aradim. Geri dönüş yapacaklarını söylediler. Bekliyorum hala.. Özetle alınabilecek güzel bir bisiklet

4. Ş. EREN

Ş. EREN Yeni Üye

Seviye:
    @sami_fen

Cevap için minnettarım. Eğer zahmet olmayacaksa birkaç sorum olacak. Öncelikle fazlasıyla kilolu biriyim ve ilk kıstasım benim tartabilmesi. 124 kilodan bahsediyorum bu arada. Öyle aman aman seri bir bisiklet düşlemiyorum ancak yaşadığım yer fazlasıyla yokuşlu ve dört mevsim yağmurlu bir iklimimiz var. Ayrıca yollarımız da pek iyi sayılmaz. 29" jantları ve 15 kiloluk ağırlığı ile yokuş yukarı performansı nasıl olur? Bisikletin üzerindeki fren sistemi yağmurlu, çamurlu günlerde nasıl bir performans verir? Bununla beraber irtibat kurduğum satıcılara ölçülerimi verdiğimde farklı cevaplar aldım, bu konuda da yardım edebilirseniz çok sevinirim. Boyum 1.82 metre ve satıcılardan biri 18" kadronun uygunluğundan bahsederken bir diğeri 20" kadro almamı salık verdi. Bisikleti nereden aldığınızı da paylaşırsanız çok sevinirim. Ben aşağıdakilerden birinden sipariş etmeyi düşünüyorum nitekim yaşadığım şehirde satışı yok, netten alacağım. İşte bunlarda linkleri:

Mosso Wildfire Hyd 29 Jant Bisiklet Kask Hediyeli 237 - n11.com

Mosso Wildfire Hyd 933 - n11.com

Mosso Wildfire HYD 29 Jant Bisiklet Kask Hediyeli

Uzunca bir süredir bisiklet arıyorum. Büyük ihtimalle bu bisikleti alacağım ancak bisikleti çıplak gözle görme şansım yok. Sizden gelecek yardımla kararımı netleştireceğim.

5. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    arka ruble 14-28 yerine 28 lik dişli daha büyük olsaydı rampalarda daha rahat tırmanış yapılabilirdi maşa kilitli değil tırmanışlarda bitazda bundan dolayı zorluyor. ama alıştktan sonra yinede tırmanış yapılıyor.

6. Ş. EREN

Ş. EREN Yeni Üye

Seviye:
    @tanchu

Maşa kilitli hocam. Bisikletin görsellerinde özellikle kilidin resmi paylaşılmış ve bisikletin özelliklerinin açıklandığı kısımda da ingilizce bir ibare var.

7. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bende mekanik disklisi var baktım şimdi hidrolik olanda kilit var.

8. erdal07700

erdal07700 Yeni Üye

Adı:
    ERDAL DEMİREL
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    wildfire 29 hyd kullananlar memnunmusunuz. bende almayı düşünüyorum da...