Mosso/Specialized/Btwin

Sizce hangisini yapmalıyım ?

• Toplam katılım
    31

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar 3 modelin de fiyatı aynı 1600 lira hangisini tavsiye edersiniz ? Tavsiyelerenizi sebepleriyle belirtirseniz sevinirim 3ünün de ağırlıkları aynı 13 kg günlük gideceğim yol ortalama 30 km 15+15 yokuşları olan bir yol buca balçova arası (İZMİR) Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdi mi alayım yoksa 2013 te gelecek yeni kadroları mı bekleyeyim yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

http://farm9.staticflickr.com/8439/7883597880_db6ce0d898_z.jpg

MOSSO 2670 DEORE
KADRO: MOSSO ALU 7005 TRİPLE BUTTED
AMORTİSÖR: 26 MASA SUNTOUR SF-11 XCM-V3-DS-RLO
GİDON: MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:31.8 W:620 SSABK
GİDON BOĞAZI: MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:31.8 E100+7 SSABK
SELE BORUSU: MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
SELE: VELO VL-1205
MAŞA YATAĞI: AHEAD VP-A41AC
AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M590-10
FREN: DEORE HİDROLİK DİSC M596
PEDAL: ALLOY FP-980
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: DEORE RD-M593-SGS
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: DEORE FD-M590
VİTES KOLU: DEORE SL-M591 10X3
ARKA DİŞLİ: DEORE 10’LU CS-HG62-10
GÖBEK SETİ: DEORE M595
JANT: MOSSO J20S W/EYES 32H
LASTİK: MOSSO 26
KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
RENK SEÇENEKLERİ: BEYAZ MAVİ, SİYAH KIRMIZI

http://e1210.hizliresim.com/12/s/f7xd8.jpg

SPECİALİZED HARDROCK SPORT DİSC 29

KADRO Specialized A1 Premium Alüminyum 29'a özel kadro,
tamamen dipçiklenmiş,6061 Alaşım, ORE alt boru tasarımı,dövülerek şekillendirilmiş ve güçlendirilmiş kulakçık ve disk montaj yuvaları.
ARKA ŞOK
ÇATAL/AMORTİSÖR SR Suntour SF13-XCT-MLO 29" ön süspansiyon, 80mm seyahat mesafesi, mekanik lock-out, post mount disk yuvaları.
FURÇ TAKIMI 1-1/8" threadless, loose ball
GİDON BOĞAZI Alaşım, 4 civata kelepçeli, 10º yükseltme, 25.4mm.çap
GİDON Specialized düz gidon, alaşım 640mm&660mm genişlik,4º yukarı kalkık, 8º geriye yatık ,25.4mm çap
ELCİK Specialized Body Geometry XCT, Kraton w/ gel, 132mm
ÖN FREN Tektro HDC 300, hidrplik disk, çifte piston,
Lightwave stil rotor, 160mm
ARKA FREN Tektro HDC 300, hidrolik disk, çifte piston,
Lightwave stil rotor, 160mm
FREN KOLLARI Tektro, hidrolik kollar
ÖN ARTTIRICI Shimano Altus, 8-vites, 34.9mm kelepçe, low mount,
top-swing, dual pull
ARKA ARTTIRICI Shimano Acera, 9 -vites, SGS kafes
VİTES KOLLARI Shimano Altus, 8-vites Rapidfire plus, SL type optik gösterge
RUBLE Sunrace, 8-vites ruble, 11-34t
ZİNCİR KMC X-8, 8 Vites, w/ reusable Missing Link
AYNAKOL SR Suntour XCT, 8-vites köşeli konik mil
ÖN DİŞLİLER 42/32/22, çelik
ORTA GÖBEK Kare konik, kartuşlu rulman, 68mm kabuk
PEDALLAR Komposit platform, reflektörlü
ÇEMBERLER HR Disc 29", çift duvarlı alaşım, disk, 25mm, 36 delik
ÖN GÖBEK Alaşım disk uyumlu göbek, çifte mühürlü rulman yuvaları
çelik mil, QR, 32 delik
ARKA GÖBEK Alaşım disk uyumlu göbek, çifte mühürlü rulman yuvaları
çelik mili,çelik ruble yuvası, QR, 32 delik
TELLER Paslanmaz 2.00(14g)
ÖN LASTİK Specialized Fast Trak Sport, 29"x2.0", telli, 40TPI
ARKA LASTİK Specialized Fast Trak Sport, 29"x2.0", telli, 40TPI
İÇ LASTİK Araba sibop
SELE Specialized Body Geometry Hardrock, çelik raylı, 143mm genişlik
SELE BORUSU Alaşım 2 civata, 12.5mm offset, mikro ayarlamalı, 30.9mm
, 350mm or 400mm
SELE KELEPÇESİ 34.9mm, alaşım QR, naylon pullar
NOTLAR Reflektörlü,çeki koruma

http://www.btwin.com/en/3828-72-large/81-2011.jpg
BTWİN ROCKRİDER 8.1 2012

Hafiflik : Çift kalınlıkta T6 6061Alüminyum; racing modeli; L boyda 1,9 kg.
Darbe emici özellik : Rock Shox Tora 100mm hidrolik maşa; gidon kilidi; rabound ayarı.
Hassasiyet : SRAM X7 27 vites; 2 parçalı vites kolları ve göbek.
Fren kontrolü : Avid Exilir 3 hidrolik disk frenler, 160 mm disk.
Vücuda uygunluk : Boylar: S(155-165cm) M(165-175 cm) L(175-185cm) XL (185-200cm)
Kullanım Koşulları BMX, Dirt, iniş ve free ride için uygun değildir.
Garanti: Kadro 5 / maşa, amortisör ve parçalar 2 yıl

TEKNIK BILGILER

Kadro - Çift kalınlıkta 6061 T6 alüminyum: racing modeli; L boyda 1,9 kg. Dayanıklı ve hafif. İniş ve tırmanış için ideal şekil.
Süspansiyon / Amortisör - Gidonda Remote Lock-Out sistemi olan Rock Shox RECON Silver TK 100 mm yeni maşa. Etkili rebound ayarı ve kolun yarım dönmesini önleyen kilit sistemi.
Vites - Shimano Deore M590 22x32x44 aynakol; SRAM X - 7 ön vites attırıcı; SRAM X - 7 arka vites attırıcı; K7 SRAM PG950 11x32 9 vites.
Fren - Her koşulda etkili ve güçlü Avid ELIXIR 3, 160 mm diskli hidrolik disk fren.
Gidon / Gidon boğazı / Sele - Rockrider Comp 600/ 640mm yüksek gidon; Rockrider Comp gidon boğazı; Fi'zik Nisene Sport sele. oversize gidon ve gidon boğazı dayanıklı ve hafif olmasını; yüksek olması ise bisikleti kontrol etmeyi ve rahat kullanmayı sağlar.
Tekerlekler - Rigida Rockrider Comp 32 delikli jantlar; JT D041/D142 göbek; inox 2 mm jant telleri; su geçirmez rulmanlar.
Lastikler - yeni Rockrider Sport.
Pedallar - Güvenli ve yüksek performanslı kilitli Wellgo 823 WPD pedal.
Boylar - S, M, L ve XL.
Ağırlık: - S boyda 12,85 kg

Scudo

ygt127

Aktif Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
bence en iyisi specialized hem tanınmış bir marka hemde dayanıklıdır zaten yarı çoğo profesyonellerde specializedi tercih ediyor

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@furkancinar98
Furkan teşekkür ederim sağol . Bu arada neye göre btwin daha iyi ?

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@yiğithan kemaneci

Yiğithan teşekkür ederim çok sağol ! Kadro olarak zaten ömür boyu garantisi var ama biliyorsun bir markanın içerisinde bir çok modelde farklılık gösterebiliyor . Açıksası ben bu specialized in o prof seriler kadar gerçekten parasınız hakedip etmediğinde şüpheliyim belki sadece isminden dolayı o markaya ait olduğu için düşük donanımlı bir ürün de olabilir bu yüzden ben isime para vermek istemiyorum . Yorumlarınla tekrar yardımcı olabilirsen sevinirim :)

Tuğrul Şanlı

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Castello
Aşkın bey ben specialized 29 rockhopper aldım.çok da memnunum ama btwin modellerini de yakından gördüm inceledim.Aradaki farkları çok iyi anlayacak kapasitede olan bir kullanıcı değilim ama specialized tabii ki daha kaliteli dünya öncüsü bir marka ama btwin lerde oldukça güzel ve sağlam gibi görünen bisikletler.(gibi görünen diyorum çünkü kullanan tanıdığım yok) arada da bayağı bir fiyat farkı var.Bence burda sizin kullanım amaçlarınız belirleyici olabilir.Benim gibi arada bir günde en fazla 2-3 saat sürecek ve çok zor şartlarda kullanmayacaksanız narin ve özenerek kullanacaksanız btwin alın derim.Bilmiyorum belki btwin de zor şartlarda dayanıklı bir markadır kadrosu çok kalitelidir birşey diyemem ama specialized da gerçekten bir dünya devi bir bisiklet markası.ben bisikleti alırken btwinleri görmemiştim aldıktan sonra gördüm ve pişman oldum çünkü specialized e ödediğim ücretin karşılığı bana zaten fazla.. benim gibi bir kullanıcı için daha orta kalite bir bisiklet fazlasıyla yeterdi.Dediğim gibi yarışlara gircekseniz çok yüksek performans istiyorsanız kendi tabirim atlayıp zıplayacaksanız specialized alın kafanız rahat olsun ama yukarda anlattığım gibi benim gibi sakin ve gezi amaçlı kullanacaksanız hiç düşünmeden btwin alın verdiğiniz kadar para da cebinizde kalsın:in:.

EDİT : bu arada dikkatli okumamışım 13 kg yükle 30 km yapacakmıssınız. Bence yine btwin yeterli olur

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Specialized diyorum

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Çok teşekkür ederim Tuğrul Bey benim kullandığım alanlarda yokuş felan oldukça var yani ben fazla yorulmamalıyım çünkü benim başka idmanlarım da var. Ben zaten bu bisikletlere şehir tarzı lastikler takıcam. Başta yol bisikleti almayı düşünüyordum ama yeri geldiğinde ben toprak yola da girerim yani :)) Bana bu yüzden pek tavsiye etmediler yol bisikletlerini, kaldı ki biliyorsunuz Türkiye'nin neresine gidersek bisiklet kullanımına uygun dümdüz yamasız bir yol yok . Göründüğü gibi Türkiye de genellikle kullanılabilecek tarz hafif mtb oluyor ben bu 3 modelin de uygun olabileceğini düşünüyorum ancak özellik olarak hangisi daha iyi hangisi daha uygun öğrenmek istedim sizlerden sonuç olarak 3 ürün de 1600 Lİra ...

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Mutlu Bey çok teşekkür ederim yorumunuz için ancak sormak istiyorum neden spacialized efendim ? Özellik olarak mı kadro güvenliği olarak mı,sürüş açısı olarak mı yani spacialized i biraz daha açıklayabilirseniz benim için çok sevinirim :))

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Specialized kalitede iyidir.Btwin hiç bakmam.Speciliazed bisiklet olarak tanınmış Dünya markası.Bildiğim kadarıyla Amerikan menşeili olması lazım.Speciliazed marka teknik olarak ar-ge si çok iyi.Zaten farkettiysen nerdeyse a'dan z'ye bütün donanımları tek tek açıklamış.Seçtiklerinde Cannondale,Trek,Specialized 'ten hangisi olsaydı deseydin o zaman tercihler çok farklı olabilirdi.

Tuğrul Şanlı

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Castello
@Aşkın Şentürk

Aşkın bey üç markanında fiyatlarının aynı olmasına şaşırdım.Ben araştırdığımda btwin specialized in neredeyse yarı fiyatı kadardı.Belki yanlış hatırlıyorum ama kesinlikle önemli bir miktar daha ucuzdu ama dediğiniz gibi şu an fiyatlar hemen hemen eşitse tabii ki bence de hiç düşünmeden specialized alın.

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
peki bu fiyata bu özellikler uygun mudur sizce mesela specialized in fark olarak artıları nelerdir sadece markaya da para vermek istemiyorum açıkçası :)) o yüzden biraz daha detaylı anlatabilirsenin gök bey çok sevinirim teşekkür ederim :)) 1600 liraya kadar tavsiye edebileceğiniz başka bir model de varsa o da olabilir yelpaze geniş benim enlerim bu 3 modeldi ama diğer tavsiyelere de açığım :)

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Tuğrul_Şanlı

Tuğrul bey şuan btwin 1600 lira decathlonda belki yılbaşı geçtikten sonra fiyatı yine düşer beklemede kalmam daha mı doğru gök bey e de sorduğum gibi ben markaya para vermek istemiyorum yani gerçekten emin olmalıyım o üründen özellik olarak aralarında en donanımlı olan ürün btwin mi specialized in size göre + ve - lerini söylerseniz çok sevinirim teşekkürler :)

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
@Aşkın Şentürk

bir mtb alıp ince lastik takmanın anlamı yok, mtb alınca mtb gibi kullanmak lazım.. anlattıklarınız göre size uygun olan bisiklet şehir bisikleti diye düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: horsepower

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Barış Güney
Hocam Türkiye nin yolları da malum bwn btwin i alsam okula gidip gelsem haftasonu da toprak arazilere gitsem yani dağ turu değilde kumlu yola da rahat rahat girebileyim istiyorum bir tümsek gördüğümde irkilmek istemiyorum açıkçası :)) ben biraz fazla verip güçlü bir kadrosu olan ve 13 kg civarı olan bir mtb alıp her yerde kullanmak istiyorum hiç bir araziden çekinmek istemiyorum :) Btwin bunun için mi uygun mu ne dersiniz ?

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Deniz Baran

neye göre spacialized biraz daha açabilir misin ?

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
düşünce ve güzergah seçiminize göre sizin için mtb daha doğru bir tercih olacaktır marka model ve bütçe kısımları sizin tercihinize kalmış

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@ReşitÇağırgan

Çok teşekkürler Raşit hocam :)) Btwin i almayı düşünüyorum :) İzmir de boşluğunuz varsa bir gün 9 eylül ünversitesinin havuzuna beklerim yüzme antrenörlüğü yapıyorum orda buyrun istediğniz zamn gelin :)

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
eksik olmayın yeni bisikletiniz şimdiden hayırlı olsun bol pedallar