Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mosso monza

Konu, 'Mosso' kısmında fatih acar tarafından paylaşıldı.

1. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yeni bir mosso kullanıcısı olarak aranızdayım. İkinci el olarak bir Monza denk getirdim ve hiç beklemeden satın aldım. Bisikletin ilk sahibinin dropbar lı ilk bisikleti olduğundan pek alışamamış, toplamda 350 km yapmamış tertemiz bir makineydi.
    Alır almaz ilk iş lastiklerini ve fren leri değiştirmek oldu. Malum Kilolu olduğumdan 700x38 tur lastikleri taktım. Daha evveldende yurt dışında araştırıp kullanan kişilerin hoşuna giden cst xpedium pro 700x38 lastikleri hemen jantlara geçirildi. İlk turunu akkızım ile yaklaşık olarak 80 km ile yaptık. Lastikler çok güzel hem akıcı hem de çok güzel tutuş sağlıyor.
    Üzerinde ki frenler br317 ler hiç hoşuma gitmedi. Kullanılmış 1 takım Hayes mx5 frenler de montajlanınca çok güzel bir fren sistemim oldu. Frenler mtb için olduğundan daha uzun mesafede fren hareketi istiyordu bunu optimize etmek için fren ayarının çok iyi olması gerekiyordu biz de gerekeni yaptık. Frenlere baktığınızda rotor ile Balata arasından ışık bile sızmıyor ama sürtmede yok. Ustalaşıyoruz bu işte demek ki.
    En kısa zamanda br685 fren kolları 105 arka değiştirici ruble ve hidrolik fren kaliperi değişimi için para ve zaman bekliyeceğim. Niyetim cube race pro ydu ama nakit buna yetti. Geniş taban lastik konforlu bir sürüş için türkiyede kesinlikle gerekli.
    Bu arada bu güzel kızı bana satan Selçuk grubundan Hüseyin biladerime çok teşekkür ederim.

Resimler yakında eklenecek.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

3. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @fatih acar Güle güle kullanın bisikletiniz çok güzel ancak bildiğim kadarıyla Mosso Monza 2016 model sizin bisikletiniz Mosso Monza değil. Kaç paraya aldığınız ve kadro boyu hakkında bilgi verme şansınız var mı acaba. MOSSO Bisiklet | PROBABLY THE BEST

Tekere Fısıldayan Adam bunu beğendi.
  4. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mosso cyclocross
    Sora set şu an satışı olmayan. Kadro 56
    Rm66 ön arka göbekler bbrs500 orta göbek. Monza ile aynı gövde benim aklımda nedense monza kalmış. Daha evveldende incelemelerimde monza yazınca hep bu renk ve özellikler çıkıyordu. Her neyse bugünkü 90 km lik turdan bir kaç kare.

trainspotting35 bunu beğendi.
  5. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

6. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

7. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

8. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bir heyecanla açtım konuyu ancak sizdeki model Monza değil, geçen yıl satılan Cavalier Cyclocross modeli.
    Bugün Monza için kapora bıraktım, yarın kısmetse teslim alacağım. Monza için internette hiçbir kullanıcı bilgisi bulamadım. İlk inceleme konusu benden gelecek sanırım.
    :(

Bu arada kadro kalitesinden memnun musunuz?
    Toprak yolda performansı nasıl?
    Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.;)

9. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kusura bakmayın daha yeni dönüş yapıyorum. Mosso cyclocross olan geçen model miş ben gözden kaçırdım. Yıl bisikletinden sonra biraz ağır kalıyor ama benim isteklerimi yerine getirecek kadar da atak. Ama en güzel yanı bugün ki hali oldu.
    20 haziranda başlayıp 4 temmuz da bitecek tur için hazırlıkları tamamladım sayılır. Bir tek 700×32 marathon lar ile brooks c17 kaldı geriye. Ormanda ve stabilize yolda tutuşu mükemmel denilebilir. Ben bozuk araziler de mtb kullanırken bile yavaş gittiğim için beni pek etkilemedi. Soğuk asfalt ta hele maşası kilitli mtb kadar rahat yol alıyorsunuz. Arka ruble 11/34 oldu. Arka aktarıcı nın ayarları ile oynayınca ruble ile aktarıcının üst dişlisi de birbirine dokunmuyor ve denk geldi. Kısacası Memnunum. Yol bisikleti ile konfor bulamazsanız alınacak ilk seçeneklerden biri. (Tabi ki dropbar seviyorsanız.)