Mosso Marine

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@okuyanadam hayırlı olsun:) fren için önce bi temizleyin derim ama yeni olduğudan da ses yapabilir biraz kullanıp öyle de çare arayabilirsiniz

Scudo

okuyanadam

Üye
Tepki
80
İsim
Zekeriya
Bisiklet
Salcano
@eatmc
Teşekkürler :) haklısınız belki de yeni olduğundan yapıyordur.

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@okuyanadam Balata ve mekanik aksam yeni olduğu için, birbirine alışıncaya kadar bu sesler gelir. Balata spreyi sıkın düzelir.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: okuyanadam

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@KayacikÜzerinde yazandan başka ölçüde kapak olmaz zaten. Üzerinde yazan ölçüde nasıl kapak istersen takabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Kayacik

okuyanadam

Üye
Tepki
80
İsim
Zekeriya
Bisiklet
Salcano
@cenderme
Anladım sprey alayım o zaman teşekkürler.

Merhaba, gidonun iki ucundan 3 er cm kesmeyi düşünüyorum, kesen arkadaşlardan yorum alsam şu an kullanımı performansı nasıl orijinal haline göre ve eksisi var mı kısa gidonun? Kestik mi geri dönüşü zor :)

alterno1903

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
2 cm kesin eger uzun geliyor ise 1 cm daha kesersiniz. sehir ici trafikte arac aralarinda avantaj sagliyor.

• Beğen

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@okuyanadam @alterno1903 2 cm çok az olur bence bu konuda yanlış hatırlamıyorsam 1 kişi 3er başkası 6şar cm kısalttırmıştı. 3 yada 4er cm ideal gibi.

@firestone merhaba, balataları cuma günü değiştirme fırsatı buldum. Aynı balatalardan aldım Kendim diskleri deterjanlı suyla silip duruladıktan sonra değişimi yaptım ve ilk denemede yokuş aşağı inerken belli bir süre sonra (ısındıktan sonra sanırım) fren birden yumuşamaya başlıyor, balata yerine sanki yumuşak bir plastik var da eriyormuş gibi. Freni bırakıp tekrar sıkınca sürekli ilk birkaç saniye tutup sonra birden yumuşama ve fren kolu gidona yapışık sıkınca bile sanki balatalar yok olmuş gibi tutmama gibi bir problemim oldu. Sizde böyle birşey oldumu yoksa sıkıntının sebebi ne olabilir sizce?

okuyanadam

Üye
Tepki
80
İsim
Zekeriya
Bisiklet
Salcano
Teşekkürler, 2 şer cm kestim şimdilik iyi oldu, biraz kullanayım bu şekilde olmazsa 1 cm daha keserim:)
Benim frenlerden ses geliyordu, büyük bir bisiklet bayiine götürdüm ön arka ayar yaptı şu an ses yok.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@okuyanadam hayırlı olsun normalde gidon uzunlukları 60 cm civarı olurken bizimki nerdeyse 70 cm olduğu için 2 çok az olur diye düşünmüştüm :)

• Beğen

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc Gidona yapışık sıkabiliyosan zaten pek tutması beklenemez, ben iki balatayı da diske öyle bi yaklaştırıyorum ki balata ile disk arasına kağıt kolay girmiyo.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@firestone benimkide normalde öyle ama yumuşamaya başladıktan sonra dediğim şekilde oluyor. Neden öyle yapıyor anlayamadım

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc Galiba sorunumuz aynı, benim ön fren ayarım da son 4 gündür kendiliğinden bozuluyo, sabit olan balata diskten uzaklaşıyo. Tekerlek mandalım sıkı yani tekerleğin hareket etmesi mümkün değil, geriye tek ihtimal kalıyo bence, o da balatanın ayarını yaptığım vida kendiliğinden gevşiyo. Sanırım 1-2 gün içinde bizim uyduruk kaliperi shimano kaliper ile değiştircem.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@firestone o kadar uyduruk da değil aslında ben açıkçası sebep bulamıyorum vidalar falan sıkı bende. Değiştirirseniz sonucu paylaşırsanız sevinirim

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc Titreşime bağlı olarak gevşiyo da olabilir, ucuz olsa loctite denen vidaların gevşemesini önleyen sıvıdan alacam ama nerden baksan 30 TL, onu alıp sorun çözülmezse boşa masraf diye düşündüm. Üzerine 40 TL daha verip daha düzgün bi kaliper almak mantıklı geldi.

okuyanadam

Üye
Tepki
80
İsim
Zekeriya
Bisiklet
Salcano
@eatmc teşekkürler :) benim gidon mu farklı acaba şu an 58,5 cm uzunluğu 3 olsa çok kısa olacak gibi geldi.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@okuyanadam İkinci el mi bisiklet? Ben 70 cm ölçmüştüm.

okuyanadam

Üye
Tepki
80
İsim
Zekeriya
Bisiklet
Salcano
@firestone hayır sıfır aldım ama şimdi farkettim gidon açılı bana bakan iç kısmından ölçünce 58 cm dışardan 59 cm geliyor:)

Ama 70 olması imkansız aynı modelin gidon uzunlukları farklılık gösterebilir mi acaba?

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@okuyanadamBu kesme işini kafana göre yapmak yerine, kendine uyarlasan daha iyi olur. [emoji6] Şöyle ki; sırtını duvara tam yasla ve biri yardımı ile omuzlarım ölç. Çıkan sonuca göre sağdan ve soldan eşit olarak kes @okuyanadam

• Beğen

Habbet

Üye
Tepki
3
İsim
Muhammet
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bende 3 aylık bir mosso marine 26 alarak aranıza katıldım. Bisikleti gerçekten çok beğendim ama frenler istediğim gibi daha doğrusu beklediğim gibi değil olmuyor da sanki. Balatalari değişmek istiyorum bizim balatalarin fotoğraflarını paylasabilirmisiniz internetten alıp kendim değişmek istiyorum. Özellikle tavsiye edeceğiniz bir balata markası var mı arkadaşlar?

• Beğen
Tepkiler: cenderme