Mosso Marine

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
Benim marine 26'ya ön fren olarak tek noktadan monteli linkini eklediğim tarz bir fren düşünüyorum. Çok bilgili tecrübeli değilim, uyum problemi vs. çıkar mı?

(link)

Scudo

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc O tek vida nereye monte edilecek?

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@firestone bir ihtimal şurdaki deliğe uyar belki diye düşündüm

Kimse de dememiş ki o aradaki mesafeyi görmüyor musun oraya dual pivot yetişmez diye.. Herkes bisiklet uzmanı olarak doğacak illa anasının karnından.

edit^^^

Dosyalar

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc Ben bisikletimi eylül başında aldım, açıkcası o deliğin ne olduğunu bilmiyorum. Far veya reflektör için mi acaba?

alterno1903

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
camurluk ve reflektor baglantisi sanirim.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@firestone ben kendi kendime bir serzenişte bulundum düşündüğüm şeyin çok saçma olduğunu farkedince, yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın :)

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Marine 26'nın orta göbeğini değiştiren varsa ölçülerini yazabilir mi?

Önce söktürürsem uygun göbeği sipariş verene kadar bisikletsiz kalmak istemiyorum.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
Başka bir konuya denk gelince yazdıklarımı buraya da aktariyim dedim (link)

Bizim 26 lık marine modeli olupta orijinal frenlerini kullanan varsa diğer konuda bahsettiğim şeyleri göz önünde bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum :)

• Beğen
Tepkiler: firestone

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc Ben balataları Baradine DS-04 ile değiştirmiştim, siz ne taktınız?

Orta göbekten de ses gelmeye başlamıştı, onu da kendim araştırıp Shimano BB-UN26 122,5 mm aldım. Eksik olmasın ümit bisiklet görünmeyen parçaları en ucuzlarından takmış. Değiştirmek isteyip buna ne uyar diyenler için bilgi olsun.

• Beğen
Tepkiler: ozi3501

Kayacik

Üye
Tepki
78
İsim
Zafer
Bisiklet
b'Twin
Performansindan memnun musunuz mosso marine 26 dan. Ben açıkçası 15-16 km / h gecemiyorum. Performans arttırmak için önerisi olan var mı ?

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@firestone daha bir şey almadım araştırma aşamasındayım sizin aldığınız organikse ben de düşünebilirim onları aslında. Fren dışında şimdilik sıkıntım yok ama problem olursa göbek bilgisi için teşekkürler.

@Kayacik performans artışı için 26 da bence en etili şeyleri ilk ikisi 1-lastiklerin biraz daha ince dişsiz lastiklerle yenilenmesi 2-daha çok sürerek kondisyon kazanmanız olur. şahsen performans olarak sıkıntı çekmiyorum ama önceki sayfalarda aynakol ruble vs değişimleri yapanların mesajlarını bulabilirsiniz yardımcı olabilir

• Beğen
Tepkiler: Kayacik

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kayacik Gayet memnunum, bisikletimi geçen sene eylül başında aldım, kısa süre sonra arka lastiğin dişleri eriyince iki lastiği de Schwalbe City Jet ile değiştirdim. Dişli lastiklerden o lastiklere geçince bisiklet resmen akmaya başladı. Rubleyi de 32-12 kasetle değiştirdim bu sene, tabi arka göbek de değişti. Aynakol ve zinciri de yeniledim ama farklı oranlarda aynakol almaya hiç gerek duymadım, bu hali bence tam kararında.

• Beğen
Tepkiler: Kayacik

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@firestone hocam şu tip ( (link) ) bir ürün buldum ortası boş olduğu için yoğun kullanımda daha iyi soğur belki diye düşünüyorum ne dersiniz

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc Bence uymayabilir, çünki baradine in sitesinde buldum bu tip, uyduğu kaliper marka modeli farklı.

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
Ölçülerine bakmak lazım o zaman çünkü görünüşte terk farkları ortalarındaki boşluk gibi gözüküyor @firestone
(link)
(link)

hatta şununla bizimkinin ölçülerini karşılaştırdım birebir aynı ölçülerde: (link)

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@eatmc Ölçüleri aynı olsa da bence daha fazla temas alanı olan daha performanslı olur, diğerinin belki de takıldığı yerde oraya girecek şekilde bi parça vardır.

• Beğen
Tepkiler: eatmc

Kayacik

Üye
Tepki
78
İsim
Zafer
Bisiklet
b'Twin
Söylediğiniz gibi tekerler oldukça kalın ve sürtünme çok fazla. Bu da güç kaybına neden oluyor. Ben aldigim gibi kullanıyorum . 250 km oldu biraz daha kullanıp ince bir teker dusunuyorum.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kayacik Benim lastiklerim 1.95 , ince takıp konforun azalmasını istemedim. İnce olmamasına rağmen üzerinde gelen lastiklere göre akıcılığı ve yol tutuşu çok bariz şekilde iyileşti. Kendi lastikleri o kadar kötü ki arka lastik kısa sürede erimişti. Schwalbe lastiklerle 1000 km yaptım, hiç patlamadı, erimiyo da üstelik, önle arka arasında fark göremiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Groims

Kayacik

Üye
Tepki
78
İsim
Zafer
Bisiklet
b'Twin
Iyi akşamlar. Mosso 26 gidon boğazı kapağı lazım. Herhangi bir kapak alsam is görür mü , ayrıca 1 veya 1/8 uyumlu diye birseyler yazıyor . Bu konuda bilgisi olan varsa yesillendirebilir mi.

okuyanadam

Üye
Tepki
80
İsim
Zekeriya
Bisiklet
Salcano
Merhabalar, bende mosso marine 26 ile ilk günümü geride bıraktım :) sürüş zevki harika.
Bisikletimi netten aldım, kurulumunu kendim yaptım. Satıcıyla konuştuğum için önceden garantisini başlatıp kargolamıştı. Şu an tek sorun disk fren ayarı, youtube dan baktım ama yine de arkadan çok ses geliyor fren yapınca. Katlayınca malum sabitleme olmadığından bende fotoda göründüğü gibi pedalla tekeri velcro şeritle sabitledim, şimdilik kullanışlı oldu :)

Dosyalar