Mosso Marine

akcan44

Üye
Tepki
12
İsim
Bedri
Bisiklet
Mosso
@alterno1903 bişey sormak istiyorum arkadaşım 1.25 lik lastikler orjinal jantlara takılıyormu ?? teşekkürler

yok değilse en ince hangi ölçü lastik takabilirim orjinal jantlara arkadaşlar...yardımcı olursanız sevinirim

Scudo

alterno1903

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
@akcan44 benim kullandığım 1,25 maxxiss detanator lastikler orginal jantlarda kullandım sorun olmadı. Ancak lastikler çabuk patlıyordu.

• Beğen
Tepkiler: akcan44

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhabalar. bende eşime katlanir bir bisiklet almayı düşünüyorum. 20" mosso marine düşünüyorum. haftada 2-3 gün şişliden anadolu yakasına geçip sahil boyunca sürüşler yapmayı planlıyoruz! malum istanbulun gizli yokuşları çok :) 6-7 vitesli katlanir bisiklet ile 21 vitesli 20" bisikletler arasında kalmış durumdayım. sizce yüksek vitesli bisikletin yokuşlarda faydası olacakmıdır! fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@muratcelen Ben çok kısa süre 20" katlanır kullandım (B'Twin marka), 52 aynakol dişlisi sayesinde yokuşları zehir etti bana. 21 vitesli çok fazla seçenek yok hatta sanırım sadece Carraro'da var. Diğer markalarda genelde 48 aynakol gördüm. 20" beni sarmayınca 26'ya geçtim ama bi gün içimde tekrar 20 alma isteği olursa çok vitesli tercih ederim.

• Beğen
Tepkiler: muratcelen

izzettasci

Üye
Tepki
0
İsim
izzet
Merhaba arkadaşlar. Bende dün eşime ve kendime 20' olanından aldım fakat katladığım zaman çok fazla oynuyor. Dahonlarda olduğu gibi kilit mekanizması takmak mümkünmü acaba.

Tepki
3
İsim
Ahmet
Bisiklet
Mosso
IMG_6782.JPG Merhaba arkadaşlar. 3 senedir bisiklet almak istiyordum ancak bir türlü karar verememiştim. Evde koymaya yer olmadığı için dışarda kilitliycektim ancak kilitli bisikletleri bile çalıyorlar. Artık canıma tak etti ve geçen sene de düşündüğüm Mosso Marine 26" jant kırmızı modelini aldım. Daha dün aldım ve bugün deneme turuna çıktım. Gidon biraz alçak geldi. Eve gelince gidonu yükseltmek istedim. Bisikletten çok anlamam. Ancak basit temel mekanik şeyleri mantığım kavradığı kadar bilirim. Gidonun ortasında bir vida var onu söktüm yükseltmek için. Ancak o maşayı söküyormuş. Maşa çıktı yerinden :) rulmanları falan gördüm. Geri taktım ancak gidonu döndürürken sanki tırtıklıymış gibi elime bir his geldi. Ayrıca fotoğrafta olduğu gibi rulmanların üzerindeki diskler arasında boşluklar vardı. Tam oturmadı sanırım dedim ve söküp tekrar taktım ancak aynı şeyler yine oldu. Acaba bu aralıklar normal midir? Yoksa götürücem bisikletçiye bir baksın ama çok da kompleks bir yapısı yoktu gidonun :) Sökmeden önce bakmayı akıl edemedim :) cevaplar için şimdiden teşekkürler. Deneyimledikçe buraya yazıcam.

Bir de bu neco yazısının da gidonla beraber dönmesi normal midir?

yakupss

Üye
Tepki
0
İsim
Yakup
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar. Ben de bugün itibariyle Mosso Marine 26'' katlanır bisikletimi almış bulunmaktayım.Henüz kutusunda bekliyor yarın kurulum yaptıracağım. 1050 liraya satın aldım. Tek kaygım küçük bir ilçede yaşadığım için modifiye de parça sıkıntı yaşama ihtimalinin yüksek olması. Ama yıllar sonra bisiklet tekrar mutlu etti bile.

Ebolution

Üye
Tepki
34
İsim
Ebrar
Bisiklet
Carraro
mosso marine 2d 20 disk frenli olan modeli kullanan var mı almayı düşünyorum

mosso marine 2d 20 disk frenli olan modeli kullanan var mı almayı düşünyorum

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
Arkadaslar bizim mosso Marine 20 nin sele borusu Çapı kaç acaba? Silinmiş bendeki o yüzden sordum..

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@muratcelen

dahonum var 21 vites derim. yokuşlarda 8 vites sıkıntı.

@macabeyi

(link)

@bisikletebin

(link)

@bisikletebin

(link)

murtdgsc

Üye
Tepki
2
İsim
murat
Bisiklet
Merida

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: MossoTR

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
Mosso Marine 20 kullanıyorum.. Altılı megarange ruble siparişi verdim... Bu bizim bisiklete uyuyor mu :)

• Beğen
Tepkiler: Emrullah1903

mrtzltn

Üye
Tepki
70
İsim
mrtzltn
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar selam,
1 nisan da almış olduğum '' mosso marine 2d 20 '' modelini meraklısına paylaşıyorum. Adı KARINCA :))
Bu bisiklet benim için muhteşem,resmen aşık oldum bu alete ya.. Satış işinde çalışıyorum ve şirket aracım mevcut. Genelde bagajda taşıyorum ve gittiğim yerde çıkarıp binebiliyorum.
Fakat metro-otobüs gibi toplu taşımalar için bu modelin çok uygun olmadığını düşünmüyorum. Çünkü katlandıktan sonra hem disk fren olması sebebiyle diğer katlanırlara göre daha fazla yer kaplıyor hem de katlanır haldeyken bir arada durmuyor çünkü mıknatıs vs gibi aparatlar üzerinde yok.
Satılıyor mu bilmiyorum buna uygun bişeyler..
Bu model biraz daha -spor bir katlanır bisiklet- diyim yanlış olmazsa..
Fakat çok zevkli dikkat çeken ve yakışıklı bir bisiklet.
Evet yokuş tırmanmak için uygun değil.
Ama bence katlanır bisikletler genel olarak yokuşun oluşturacağı mukavemete fazla ''katlanacak'' bisikletler değil :))
Kısaca kesinlikle tavsiye ederim. İlk haftalarda ufak tefek vida gevşemeleri,vites ayar bozulmaları vs. gibi ufak arızalar çıkacaktır.
Aldığınız yer esnaf vasıfları taşıyor ise hemen yapacaktır;)
Ben İzmir Çankaya da Sundu bisikletten aldım. İnanılmaz ilgilendiler satış sonrasında da..Helal olsun..
Son olarak EN AZINDAN TEKER ASFALTA DEĞDİĞİ AN KASK OLSUN KAFADA..
Herkese mutluluklar yahu..
mosso.jpg

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Mosso marine 26 jant bisikletimi 20 jant almak için satmak istiyorum. Bisikleti çok az kullandım, bakım yapılıp rahatça kullanılabilir.

Aliya

Üye
Tepki
74
İsim
Alihan
Bisiklet
Salcano
Merhaba 26" mosso katlanabilir bisikletin kadro boyu nedir acaba? İnternette bir çok siteye baktım ama bulamadım.

Dahon Espresso nun M bedeni 18" L bedeni 20" miş.
Boyum uzun ve 18" olanı küçük geldi. Muhtemelen onu satacağım. Sattıktan sonra L beden Dahon almak istiyordum, fakat bu da gözüme çarptı. Kadro boyu olarak Mosso da 20 ise biraz daha uygun fiyata kendime göre katlanır bisiklet almış olurum.
Bir bilgisi olan var mı? 18" kadrolu M beden Dahondan bariz büyük müdür bu mosso?

Patron

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba,
Katlanır bisikletlere bakarken bu marka dikkatimi çekti.
Bütçem en fazla 1500 tl.
2 günde bir günde 30/40 dakika kullanabileceğim,
Pek yokuş olmayan tamamı asfalt olan bir yolda kullanacağım genelde.

Marine 2D ürünü dikkatimi çekti. Kullanıcılar olarak sizlerin fikirlerini almak isterim.

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@murtdgsc
Hayaller #Mosso gerçekler #Cube olmuş bu [emoji23][emoji23]

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi