Mosso Legarda 1624 vs. Carraro 224

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
Kıymetli Arkadaşlar,
Mosso Legarda 1624 ile carraro 224 arasında kaldım. Alıcam alamıyorum gerçi özellikleri yakın ama... Kullanan varsa yorumları yol gösterici olur herhalde.

• Beğen
Tepkiler: Dr.Senih
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar,

en azından Carraro için onlarca kullanıcının paylaşımlarını linkte bulabilirsiniz, saygılar.

(link)

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
Haklısınız tabii@ÖmerMurat aslında mosso nun bu modelini kullanan var mı, ne düşünğyor merak ettim. Son tahlilde tercihde belirleyici.ne olmalı ????

robincc

Üye
Tepki
0
Selamlar, ben de bu modeli düşünüyorum (mosso legarda 1624) Siz ne yaptınız, karar verdiniz mi?

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
@robincc Selamlar, dün mosso legarda 1624 modelini bostancıdan aldım. Hafif güzel bir bisiklet, benim ilk sürüşüm ve gözlemlerim oldukça olumluydu ancak kısa bir mesafe sürdüm. Özellikleri hemen hemen aynı olan bisikletler bunlar ama sanırım mosso, carrarodan bir parça daha hafif.

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

robincc

Üye
Tepki
0
@sirdilemma Dostum teşekkürler cevap için. Ben de bu akşam veya yarın gidip alacağım gene Bostancı'dan. Siz de Pedaltürk'ten aldınız heralde. Birşey daha sorabilirmiyim size, kadro boyu kaç aldınız ve boyunuz kaç? Ben kadro boyunda kararsızlık yaşıyorum. Boyum 170cm, 41 kadro mu 46 kadro mu almalıyım acaba?

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
Boyum 1.85 ben kadro boyu olarak 51 cm aldım. Bence iki kadro boyunu da deneyerek alın. Rica ederseniz çıkaracaklarını düşünüyorum...

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@sirdilemma memnun musunuz mossodan bende 224 ile arasında kaldım. Görsel olarak 224 pek hosuma gitmedi o yuzden mossoyu düşünüyorum.

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
@saberthturk Çok memnunum açıkçası. Bisiklette herhangi bir sıkıntı çıkmadı şu ana kadar. Tavsiye ederim...

Fusrodah

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan
Bisiklet
Mosso
Bisikletten memnum musunuz ben de almayı düşünüyorum. Ancak çarklı oranları mosso'da da ufak sanırım en büyüğü 42 diye biliyorum. Malumunuz diğer şehir bisikletlerinde 48 oluyor. Kron hariç :D Kron da 42.

gezginhan

Üye
Tepki
12
İsim
burak palabıyık
Konuyu da sürekli hortlatıyoruz ama :) halen memnun musunuz bisikletten. sedona 410 2015 model ile mosso 1624 V fren arasında kaldım.Mosso'yu amortisörü 410'u ise görünüşü açısından düşünüyorum. Genel kullanımım şehir içi olacak onun dışında şehirler arası turlarda. Bozuk yollara nadiren giderim onun dışınca dipçik gibi düz yollar düşünüyorum.Amortisörlü daha konforlu diyorlar ama düz yol için maşa fark eder mi ?

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@gezginhan yeni 410 kullanmaya başladım kaldırım patika yol bozuk yol vs hepsinde kullandım çok dağ bayır gezmeyeceksen kesinlikle sedona 410 u öneririm.

gezginhan

Üye
Tepki
12
İsim
burak palabıyık
@saberthturk hocam dağ bayır derken arabaların geçemediği hiç bir yola girmem zaten.Sporcu olmadığım için bir nevi yemez oralara girmek :) Sizin de demek istediğiniz bu muydu ?

Emrkzl1

Üye
Tepki
3
Bende aynı duruma düştüm hangisini önerirsiniz ? Alanlar bisikletin şuanki durumunu ve tecrübelerini yazabilir mi ? Mossa kafama yatmış durumda. Kron xc250 bisikletimi satıp almayı düşünüyorum.