Mosso legarda 1521 msm v - bir yanlışlık mı var?

burak wsnj

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
2015 modelleri ilk çıktığında bisiklet araştırmak için Mosso'nun sitesine girdiğimde (link) modelin 24 vitesli olduğunu görünce şaşırmıştım. bildiğim kadarıyla mosso modellerinde "15" bisikletin model yılını, "21" de vites sayısını belirtiyor.
ancak bu modelin özelliklerine bakınca 24 vitesli, ön-arka altus, yanılmıyorsam kilitlemeli maşa ve 13.34 kilogramlık bu salcano city sport serisine göre daha hafif bisikletin 740 tl'ye satıldığını görünce şaşırdım. önce yanıldığımı, özelliklerin yanlış yazıldığını düşündüm ancak bu zamana kadar sitede bir düzeltme olmadı, e-katalog ve diğer bisiklet satış sitelerinde de aynı bilgiler bulunuyor.
diğer komponentleri hakkında pek bilgim yok anca fiyat bana baya bir uygun gözüktü. tecrübeli arkadaşlar acaba bir yanlışlık mı var, yoksa yazdığım ve yazmadığım tüm parçaların zannettiğimden kalitesiz olduğu için fiyat normal mi yardımcı olabilirler mi?
eğer bileşenleri kaliteliyse salcano cs40 alma arifesindeyken bu fiyatla üzerine atlayabilirim :D:D

Scudo

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mosso kadrolarından dolayı çoğu bisikletten hafifdir. (klasmanındaki tabiki)

• Beğen
Tepkiler: burak wsnj

fReaxzone

Üye
Tepki
40
İsim
Ahmet
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burak wsnj hakkaten iyiymiş fiyatı bende 2015 model kron xc 150 için 670 tl ye peşine anlaştım ama bunu görünce şimdi kafam karıştı :eek:

burak wsnj

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Salcano
@fReaxzone ben de aynı şeyi yaşıyorum şu an. Bir bisiklet alayım dedim modele karar verememekten sinir harbine döndü:D

fReaxzone

Üye
Tepki
40
İsim
Ahmet
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burak wsnj
Harbiden abi ya ilk almaya karar verdiğimde sadece 2 teker 1 gidon sanıyodum bi araştırınca baya karmaşık işmiş :kötü:

• Beğen
Tepkiler: Mehmetimrn
Tepki
2
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
29 Ekim'de bisikletimin çalınması nedeniyle yeni bir bisiklet alma arifesindeyim. Carraro Sportive 224 ve Mosso Legarda 1521 MSM arasında çok gidip geldim ancak bütçeyi fazla zorlamamak adına tercihimi Mosso'dan yana kullanmak üzereyim. Evet ikisi arasında zırhlı lastik, Suntour maşa farkları var ancak ciddi de bir fiyat farkı var. Aklıma takılan Mosso 21 mi 24 vites mi? Çünkü ben de ilk mesajdaki gibi 15 model yılını 21 vites sayısını gösteriyor diye biliyordum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Ben MDM modelini aldım, kadro kalitesi ve ağırlık olarak tavsiye ederim, ama lastikler kötü.

Ben alırken MSM vardı bayide ama amortisörlü istemediğimden karşıdan bakmıştım sadece, sitesinde yazan ruble 8'li, yani 24.

Tepki
2
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet hakkında internette çok detaylı bilgi bulamadım. Aynakol dişli sayıları hakkında bilgisi olan paylaşabilirse memnun olurum.

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@alierkanimrek merhabalar bende bütçeyi zorlamıycam artık sizdekş mdm den almaya karar verdim.
lastik dışında beni tek şüpheye düşüren viteslerinde ya da göbeklerde bir problem yaşadınız mı acaba ? ayrıca kadro da bagaj delikleri var sanırım??

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Ben şehir içi kullanıyorum, şimdilik hiçbir sorun yaşamadım, vitesi aldığım ay içinde bir defa ayarlamam gerekti, ondan sonra hiçbir sorun olmadı, göbeklerde de bir sorun yaşamadım, frenleri de alınca kendim ayarladım sonrasında sorun olmadı. Sele ve elcikler rahatsız gelebilir ama ben hala kullanıyorum, gidonu da iki taraftan 3cm kestim. Delikler vardı galiba bagajla işim olmadığından hiç dikkat etmedim, bakayım bir ara.

• Beğen
Tepkiler: Yunus M.

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@alierkanimrek çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bagaj deliklerini de bana yazabilirseniz çok memnun olurum. burda bisikleti görebileceğim bir yer yok maalesef haftaya alıcak gibiyim nasipse

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
Bagaj deligi mevcut.
21 vites.
Lastikler cok kotu.
Kadro F/P olarak fazla iyi.
Jantlar hakkinda suphelerim var, sanki bisiklet akip gitmiyor gibi, belki 90kg e yakinim ondandir, sadece suphe.

Genel olarak memnunum ama. 300-350 lira daha koyabilirsen butcene, Sedona 410 a bakmani oneririm. Cunku mossoyu aldiginda patlakdan bikip 70lira dis lastik degistireceksin. Ama kotu degil hatta fiyatina gore super aklinda soru isareti kalmasin.

Bu bisikletin konusu mevcut oradan daha fazla bilgiye ulasabilirsin.@Yunus M.

• Beğen

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Yunus M. Ben de Mosso Legarda 1521 MSM kullanıyorum. Alalı bugün 3 ay oldu, ben çok memnunum. Ayrıca lastikler bu süre içinde hiçbir sıkıntı yaratmadı. Maşa kiliti mevcut, fakat nedense hiç kullanmadım, maşa açık halde sürmeye alıştım. Bütçeyi biraz artırarak başka bisikletlere de bakılabilir ama, bisikleti aldığımdan beri başlık, eldiven, reflektörlü yelek, ön-arka aydınlatma, zil, gösterge, çanta, pompa, suluk kafesi, suluk, alyan seti gibi ihtiyaçlar hiç bitmedi, bitmiyor, bunlara da epeyce bütçe ayırmak gerekiyor. 650' ye bu Mosso' yu alsanız, saydığım ürünlerle birlikte zâten 850-900 liralık bir harcamız olabilecektir. Bütçenizi ayarlarken bunları da göz önünde bulundurun bence.

• Beğen

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@7haiku
Teşekkür ederim. benim tüm malzemelerim mevcut bisiklete yeni başlamıycam ama maddiyat beni buraya getirdi. Eski bisikletimi sattım daha ucuz amötisörsüz ve pabuç frenli bir bisiklete geçmek istedim ama bagaj takabilmek benim için önemli o sebepten sormuştm. Ayrıca 700*35 zırhlı lastik var elimde umarım bu kadroya uyar ?? birde kadro seçimi 178 boya 48 kadro uygundur sanırım. İç bacak boyu 79.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Malzemeler varsa ne iyi. Lastikleriniz de varmış. Benim boyum 171, iç bacak da 77 gibiydi. 18" kadro bana büyük geldi, kadro üzerinde ayakta durduğumda kadro kasıklarıma baskı yapıyordu, 16" kadro tam oldu. Kadro boyları bu bisiklette 16-18-20". Frenlerden çok memnunum. Bununla birlikte fren bacak ayarını yaparken elimdeki alyan vidayı yalama yapınca bisikletçiye gitmek durumunda kaldım, gerçi bisikletçi "fren bacakları gayet iyiymiş, bisikletin nedir?" diye sorunca gururum okşandı sanki :) Frenler gayet iyi. Hidroliğe de şehir içinde ihtiyâcım olacağını düşünmüyorum. Evet ayrıca bagaj için kadroda gerekli vida yerleri mevcut. İleride kadroda sıkıntı yaşamazsam üzerindeki parçaları gerekirse bir üst modelle hatta aynısıyla değiştiririm. Mosso Legarda' yı sevdim ben.

• Beğen

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
@Yunus M. O lastik uyar, hatta bende 700x35c Rubena Zirhli lastikle deistirdim uzerindeki cin mali lastigi, yaylada kullaniyorum hala 150km den fazla yapmisimdir patlamadi cok sukur. Tek sikintisi asvaltin kenarinda olan cakil taslarinin ustunden gidersen saga sola firlatiyor, 2 defa yanimda giden arabaya tas firlatti :)

Zaten uzerinde gelen chaoyang lastik 700x38

• Beğen
A

Ahmet BAHAR

Misafir
Lastikler cok kotu. Janta oturmadığı için bisiklet sekerek gidiyor. Garanti kapsamında değiştirilmesini istedim. Çok çabuk ilgilenip bir adet düzgün bir lastik gönderdiler. İkinci lastik eksik gelmişti onu bekliyorum. Diken ya da batan bir cisim olamamasına rağmen 1 haftadadan başlayarak 4 kere lastik patladı. İç lastikleride göndereceklerini ifade ettiler. KMC zincir yazılı. Ancak farklı bir zincir takmışlar. 1. ayda zincir koptu, yolda kaldım. Aldığım yere müracaat ettiğimde bana KMC zincir vererek sorunu çözdüler. Kalitesiz fren pabuçları takılmış. Bu nendenle fren yaptığımda mahalleli rahatsız oluyor. Çok zorunlu olamadıkça mahçup bir şekilde freni kullanıyorum. MOSSO bu eksikliklerini giderdiğinde kullandığı malzemlerle bu fiyata iyi bir ürün ortaya çıkarmış denilebilir.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Ahmet BAHAR geçmiş olsun, epeyce sorun çıkarmış size. Yorumlarımızı okuyanlar farklı marka-model bisikletler kullandığımızı düşünecekler :) Ben de özellikle frenlerden, ilk gördüğümde "acaba sorun çıkarır mı?" dediğim lastiklerden memnunum. Alalı bugün 3 ay oldu, ilk aldığım gün vites-fren ayarı dışında başka ayar yaptırmam gerekmedi, hattâ inanmazsınız jantlar da gayet iyi, bugünlerde küçük bir akort yaptırmam yeterli olacak. Kadro ne kadar sağlam bunu zaman gösterecek; eğer ki sağlamsa aynı kadro ile devâm etmeyi ve başka şehir bisikleti almayı düşünmüyorum. Umarım sizin de sıkıntılarınız tez zamanda biter de rahat rahat pedallarsınız.