Mosso Kullanıcıları Kulübü

mergin

Daimi Üye
Tepki
143
İsim
mehmet ergin
Bisiklet
Mosso
@Seko88 o frenler beni kanser etti. Ayar tutmuyor bir türlü. En son değiştirecegim galiba.

Scudo

Seko88

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Mosso
@mergin valla ben en son 'point' marka bi arka fren taktırdım çok iyi oldu. İnce ayarını bile elle yapabiliyorum. Fiyatıda 45 tl falan. Orjinalini bozmak zorunda kaldğm için buruk bir histeyim ama yapacak bişey yok. Böyle daha iyi oldu. Geri kalan genelde güzel bisikletin.

mergin

Daimi Üye
Tepki
143
İsim
mehmet ergin
Bisiklet
Mosso
@Seko88 ya zaten fren bacağı nolacak değişmeyle ama bisikleti alıp üstüne tekrar para harcamak hoş değil.

• Beğen
Tepkiler: Seko88

fatih acar

Üye
Tepki
82
İsim
Fatih ACAR
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar bisikleti alıp üzerine harcama yapmayan yoktur. Selesinden gidonuna elciğine kadar zaten herşey fabrikasyon senin istediğin gibi olmuyor. Herkesin vücut şekli farklı bu tarz değişiklikler yapılır. Fren sistemine gelince bu konu bisikleti satın alırken verdiğiniz para ile eşdeğer olarak kalite yükselir azalır. Bu konuya fazla takilmayin 45 TL fren için bedava. Cyclocross bisikletim için mekanik disk frenlerini hayes CX serisi ile değiştirmek için 150 para bayıldım. Kesmedi hidrolik disk olsun 105 11s olsun diye 700 TL daha para bayıldım. 11s rs505 sağ kol 105 arka aktarıcı 5800ruble ve 11s centerlock göbek bu paraya mal oldu. Hiç değişiklik yaptım diye üzülmeyin üstüne sevinin kişiselleştirilmiş bir bisiklet çok daha rahat oluyor.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fatih acar

Üye
Tepki
82
İsim
Fatih ACAR
Bisiklet
Carraro
Bu arada ben bisikleti alırken hidrolik frenli cyclocross birtek cube de vardı o da 6500 TL fiyatı vardı.

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

Timbildor

Üye
Tepki
4
İsim
Kuntay
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Timbildor
Arkadaşlar yaklaşık 40 günlük bir uğraş sonucu kadro değişimi yapıldı ve yeni kadro bugün elime ulaştı. Bulunduğum yerdeki servisin hatası yüzünden çatlak kadro İstanbul Ümit bisiklet yerine Manisa Bianchi fabrikasına gönderildi süreç belki de bu yüzden biraz uzadı.
Sonuç olarak 2017 model kadro elime geçti montajı yapıldı. Bisiklet biraz yatık gibi geldi bana sanırım kadro açılarında değişiklik yapılmış 2017 modelde

• Beğen
Tepkiler: Seko88

Furfur

Üye
Tepki
4
İsim
Ayhan Simsek
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar 1721 mdm'ye ön sepet seçmede sıkıntı yaşıyorum.
Öğrendiğim kadarıyla kadronun ve gidon boğazının oversize furş denilen sistem olması piyasada ki sepetleri uyumsuz kılıyor.

Bu konuda fikri olan var mı?

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
@MertAltunç maxxis overdrive tavsiye ederim. schwalbeden daha ucuzdur hemde onun kadar dayanıklı . Tek tek satılıyorlar.

@kardanadam_

Zincirin sesinden belli olur aslında yağlanmasında hiçbir sorun yoktur :) servise gidecek bir durum yok bence bisikletçilerden yağ al yağmura çamura dayanıklı olan kaliteli birşey olsun. Zinciri yağla sorun olmaz :)

Furfur

Üye
Tepki
4
İsim
Ayhan Simsek
Bisiklet
Mosso
@Mosso Relativo bendeki model 1721mdm amortisörsüz.
Zaten 1721 msm ile arasındaki fark amortisör müş.
Türkiye nin asfalt olmasına rağmen bozuk olan yollarından dolayı amortisörlü modelleri almalarını öneririm.

Benim için hafiflik daha önemli.

one of you

Üye
Tepki
25
Hepinize Merhaba
Bisiklete yeni yeni başlıyorum yeni başladığım için ayırdığım bütçe 900 1000 başlangıç için 'mosso legarda 1621 msm' düşünüyorum
genel olarak düz yolda kullanacağım.Hem hızlı olsun hem rahat olsun diye bu bisikleti tercih edeceğim tavsiyelerinizi bekliyorum.
KADRO
MAŞA
AYNAKOL
RUBLE
VİTES KOLU
ARKA ATIRICI
ÖN ATIRICI
ZİNCİR
FREN
ORTA GÖBEK
PEDAL
HAZNE
JANT
LASTİK
AĞIRLIK
6061 ALLOY FRAME
ZOOM 120E-M/LO
SHIMANO FC-M131
SHIMANO MF-TZ21
SHIMANO TS-EF51 7X3
SHIMANO ALTUS RD-M310L
SHIMANO FD-TX51
KMC-Z51
LOGAN V934AE
KASET KL-08A
HF866 ALLOY
SF-223A
STARRIMS J19DR
CHAOYANG 700X32C
12,10 kg

Heraklia

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Sertan Atalay
Bisiklet
Mosso
@7800xt Monza nın ön ve arka dişli oralarını söyleyebilir misin. Burada bir arkadaşa sormuştum daha önce ama unuttum. Hiç bir sitede de bunla ilgili bilgi yok.

fatih acar

Üye
Tepki
82
İsim
Fatih ACAR
Bisiklet
Carraro
Bende monzanin önceki modeli var. Aynakol 36-46 ama rublemi değiştirip 11-32 ile kullanıyorum. Orjinal rubleyi bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: Heraklia