Mosso Kullanıcıları Kulübü

unigs1905

Üye
Tepki
1
İsim
Murat
Bisiklet
Mosso
@flanker
Dostum ben cuma günü bisikleti aldım. Lastiklerini Cst ile değiştirirdim. Aksesuarlarla(km sayacı, kilit, matara, matara kafesi ve kask) birlikte 1800 e geldi bisiklet. Şimdilik herkes hayran bisikletime

Dosyalar

Scudo

mknxx

Üye
Tepki
136
İsim
Ahmet S.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@offom
Vayy efsane İznik turundan :)

Tepki
68
İsim
Alperen
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaslar mosso groovy hakkinda fikri olan varmi

teo53

Bisikleti seven doğa gezgini ?
Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar arkadaş ve kuzenimle beraber bizde Mossolu olduk Mosso wildfire hyd 26 ve 29 ile aranıza katıldık. Aldıktan 1 gün sonra merdivenlerden uçmasam daha güzel olacaktı ama nazarlık çıktı diyelim :D

edz1903

Üye
Tepki
26
İsim
Edz
Bisiklet
Mosso
Dün Mosso 1621 alarak aranıza katıldım. Corratec xpert 650'ye ( Alivio Setli) Bunu 500 e buldum 2.el . Tercihim Mosso'dan oldu.
Önceki bisikletim salcano ng650'den sonra uçak gibi geldi cihaz. Çok uzun turlara çıkmayan genellikle hobi ve terapi amaçla binen biri olarak yeterli olacağını düşünüyorum.
standart lastiğinden 1 tık daha kalın lastik yapma durumum varmıdır acaba?

• Beğen
Tepkiler: Harbi Bisikletci

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@edz1903 hayırlı olsun. ALLAH kaza bela vermesin. Şuan ki lastik ebatların ne? 26* 225 ise jantın özelliklerine bakarsan daha sağlıklı bilgi alırsın. 1 ve 2 alt veya üst lastiği destekler olması gerek.

Dünyada hiçbir şeye minnet etme, özgürIüğünü ancak bu şekiIde koruyabiIirsin.
Hz. ALİ (a.s)

edz1903

Üye
Tepki
26
İsim
Edz
Bisiklet
Mosso
@cenderme İyi dilekleriniz için teşekkür ederim,Lastik ebatı yazmıyor, city bisiklet sanırım 28" 700x32c diye bir ibare var sadece.

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@edz1903 daha kalın lastiğe gerek yok bence tabi dağa taşa çıkmayacaksanız. Kalın lastik olunca yorar insanı

Hz. ALİ (a.s)

edz1903

Üye
Tepki
26
İsim
Edz
Bisiklet
Mosso
@cenderme Teşekkürler cevap için. 100kg olduğum ve İstanbul içi yolların dağdan farkı olmadığı için endişe ettim biraz. Önceki Salcano Mtb olduğu için sıkıntı yaşamadım ama bunlar belkide bana psikolojik olarak farklı düşündürdü :)

• Beğen
Tepkiler: cenderme

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
Kesinlikle öyle

Hz. ALİ (a.s)

• Beğen
Tepkiler: Harbi Bisikletci

edz1903

Üye
Tepki
26
İsim
Edz
Bisiklet
Mosso
Amortisörün kilitlenmediği ve sertlik ayarınında bir işe yaramadığını şimdi farkettim. Sanırım Zoom maşalar biraz sorunlu piyasada. Aldığım kişiden faturasını alabilirsem baktırcam veya kendim söküp uğraşacağım artık.

offom

Üye
Tepki
19
İsim
Ömür Can Kayaokay
Bisiklet
Mosso
@ASAP Rocky
Su almıyor, henüz bir problem yaşamadım, Aliexpress'ten.

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
Geçen hafta 771tb3 dmd deore siparişini verdim. Kısmetse perşembe ilk sürüşümü gerçekleştireceğim. Belli bir süre kullandıktan sonra görüşlerimi yazmaya çalışacağım. Daha önce wildfire hd 26 jant kullanmıştım. Çok sağlam kazalar( rögar kapağı sökülmüş çukura 35 km ile girdim, 30 35 km hızla gider dik bir kasisten uçtum vs ) yapmama rağmen sadece fren kolu yamuldu ve ön jantın akort ayarı bozulmuştu. Kadroda hiç bir sıkıntı yoktu. Sağlamlığını bizzat test ettim tavsiye ederim arkadaşlar :harika:

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@Tugrul.erkilic Hocam bende de 771 TB3 Acera var. Bugüne kadar bir sıkıntı çıkarmadı. Çok zevk alarak kullanmadığım bir bisiklet. Turcular için ideal. Önde ve arkada bagaj delikleri mevcut. Sadece selesinden ve üzerinde gelen lastiklerden memnun değildim onları da tabii ki değiştirdim. Lastikler her türlü dikeni içine çekiyordu resmen.

Ama kullanımı gayet zevkli bir bisiklet, düz maşalı bir bisiklet almak isteyenlerin aklında bulunsun...