Mosso Kullanıcıları Kulübü

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet kadro küçük olduğundan bileklerime çok yük biniyor, fren elciklerini yukarı kaldırdığım zaman da bu durum ağrıya sebep oluyor, şu an en ideal konumda gibi :) mandal konusunda haklısınız onu öyle bırakmak alışkanlık oldu :D

Scudo

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
Tiagra setli 730 yol bisikleti ile +1 diyorum

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Mosso Wildfire 29 D ile bende aranıza katıldım.
2.gün kadro üzerinde sele borusunu tutan kelepçenin somunu giderken çıt diye bir çıkarıp diş sıyırmasaydı iyiydi büyük ihtimalle kurulumda fazla sıkıp somuna zarar vermişler bence malseme aluminyum olunca bir bakımada normal gibi geliyor sele kadro boyuna kadar inince elde en yakın bisikletçiyi ziyaret ettim.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
MOSSO 770TB SMD ACERA kullanıyorum 1 aydır.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Selamlar ben de yeni bir Mosso sahibi olarak sormak istiyorum, kutusunun üstünde yetkili servis dışında kurulursa garanti dışı kalır yazıyor.

Bu durumda kendim de kurmamalı mıyım? illa yetkili servise mi götürmeliyim?

Mosso Türkiye sitesinde yetkili servis isimleri yazmıyor fakat Ümit bisikletin sitesinde yetkili servisler var yani bu yazan yerlere götürmem yeterli midir?

Yetkili servis kurulum için ücret alır mı?

Forumdan bir arkadaşa ilk kullanımdan yirmi gün sonra tekrar servise bakım için götürülmesi gerektiğini aksi takdirde garanti dışı olacağı söylenmiş böyle bir durum var mıdır?

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@mehmet aşkın. Ben yakın zamanda mosso 730 aldım. Kurulumu da kendim halletim. Vites ayarı gibi hassas daha sonra pişman olmak istemediğim mevzuları da danışmak için servise götürdüm. Tabiki ümit bisikletin servisine, internetten size en yakın bayiiyi aratırsanız bulursunuz. 1 ay sonra ücretsiz bakıma getirmemi söyledi, 6 ay sonra da sıkıntı yoksa defteri getir kaşe basalım garantin devam etsin diye de ekledi. Kurulum ve 1 ay sonraki bakım ücretsiz garanti belgesinin içinde kuponları mevcut, muhtemelen bu 6 aylık bakım olayı paralı, birçeşit kıyak yapacaklar kaşeyi basarak. Henüz bir sıkıntı yaşamadım bisikletle ilgili. Umarım yaşamam zira firma malın arkasında durup sıkıntıyı giderse bile süreç çok can sıkıcı oluyor.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mustafa ç Yani hocam kutuda yazan yazı önemli değil mi diyorsunuz? kendimiz de kurabiliriz yani, peki ben aldığım satıcıya değil, Ümit bisikletin servisine götürsem sizce ücret talep ederler mi? zaten servis ve satış yerleri farklı yerler yazıyor...

• Beğen
Tepkiler: mrtg

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@mehmet aşkın siz nerden aldınız bilmiyorum ama kutuda yazan şeyi bana uygulamadılar. ben izmirde sundu bisikletten aldım ve gölcük e geldim. ümit bisikletin servisine kurdurabileceğimi söyledi sundu bisiklet. Bisikleti Evde kendim kurup vites ayarı için götürdüm ve garanti için defteri kaşelettim. Zaten ücretsiz kurulum kuponu da vermişlerdi. Umarım siz de almışsınızdır. Almadıysanız ve uzaksa Size telefonla hallettirmeye çalışabilirsiniz. Yani kısaca servis yakınsa götürün ücretsiz olarak kursunlar ve garanti devam etsin.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mustafa ç hocam benim aldığım yer uzak dursun, saçma sapan yerlermiş bir şeyler gördüm hiç hoş değildi. Bende garanti belgesi falan kaşeli var da, ücretsiz kurulum kuponu yok öyle bir şey görmedim olmazsa telefonla arar sorar ona göre giderim...

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
Aynen önce telefonla sorun mümkünse kuponu alın önce. Uzaksa da bi zahmet arayıp servise yardımcı olmalarını sağlasınlar Satarken vermeleri lazımdı zira kuponu.@mehmet aşkın

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@mustafa ç

Ben kuponu geçtim bisikleti aldığıma dua ediyorum, acayip bir yerdi bir daha gider miyim asla...

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
@mehmet aşkın

Ne oldu üstat ilk yeri beğenmemiştin burayı da mı beğenmedin?

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@QEXEC Beğenmemeden ziyade artık Ulus'dan bu iş için uzak durmak lazım diyorum, oldu birkaç saçma şey sonra çabamla çözdüm ve neyse dedim geçtim artık...

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Köksal

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar ne garantisi. Dua edinde muhatap olmak zorunda kalmayın yoksa servise gittiğinize pişman olursunuz. Zaten kırılmadığı sürece bir sıkıntı yok, kırılırsada garanti olsada sıkıntı çok.

• Beğen
Tepkiler: Katilhamsi

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@çağrı can Peki hocam kurdurmak içinde mi gitmeyelim servise?

Ben alırken hiç memnun kalmadım satıcıları çok berbat, mağaza ile alakası yok...

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Abi sen servise götür kursunlar.bi araştır kim iyidir kim kötüdür.karar verdikten sonra da arayıp sor ücretsiz yapıp yapmayacağını.normalde ücretsiz yapmak zorundalar.eğer sonuç bulamazsan ümit bisiklete mail at hatta yarın ara.sana yardımcı olmak zorundalar bu iş bisikleti satmakla bitmiyor

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Götürüp kurdurtman iyi olur. Bi daha da gitmene gerek kalmaz umarım.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@çağrı can Hocam nereye götüreceğimi de bilmiyorum Ümit bisikletin servis noktalarından birine götüreyim, satıcı çok berbattı kurayım derken rezil etti, küfürlü konuşmalar pazarcı ağızları bir de çalışan eleman çocuğa kızıp, bana kurmaya çalıştığı bisikleti betona sert bir şekilde fırlattı, ben de ısrarla almadım tabi o bisikleti, bir de üstüne üstlük suçlu benmişim gibi bir araba laf aman Allah uzak dursun bunlar nasıl satıcı bisikletçi....

Servisini bilmem ama almakta mesele bu markayı, satıcılar sıkıntı baya, işimiz düşmesin bir daha yeter, kurmayı da evime yakın Delta bisiklet var ama servis garanti olayı işte servis ücret almaz her halde diyerek diyorum...

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Ankarada tek bir yer var oda YİBA çarşısında. Başka alternatifin yok. En güzeli RED bisiklet yada Turuncu Bisiklet gibi bir yere götürmen. 10-20 TLye hallederler. Hemde tanışırısın Ankarada nerde nasıl bisikletçi olduğunu öğrenirsin. Çok sıkışırsan müsait zaman buluşalım ben kurayım çok zor bir iş değil sonuçta.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bende Wildfire hyd 26" ile geldim. Biraz özelleştirme ile çok güzel olacak benim mos:)