Mosso Cavalier 700 Tourney vs Triban 3

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
Merhabalar öncelikle herkese nasip olursa yarın veya ondan sonrakı gün baslıkta belirrtttiğim iki bisikletten birini alacağım ancak kararsız kaldım bilen abilerimin tecrübelerinden yararlanıp hareket etmek istiyorum sorum şudur; Mosso Cavalier 700 Tournet set veya Decathlon'un bisikleti olan Triban3...
Bu arada Mosso neredeyse Triban ile aynı fiyata gelicek bana bunu da göz önüne alırsanız çok sevinirim çok teşekkürler şimdiden cevaplarınızı çok önemseyeceğim...
Mosso: (link)

Triban: (link)

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER! :harika:

Scudo

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
@Alatay Alparslan Valla bulmayı umuyorum İzmir decathlonda en son gittiğimde çeşit vardı 1-2 hafta geçti aradan umarım bulurum bulmazsam düşüneceğim birşeyler...

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
@Uğur Recep AKGÜL Hhahahah güldürdün abi:D teşekkür ederim cevap için peki ne açıdan Triban onerıyosun bana hangı konuda artısı var ..

yunus b

Üye
Tepki
4
İsim
yunus b
Mosso yu tavsiye eden çok var.Kadroları kaliteli ve birçok markaya kadro üretiyo deniliyo.Ben de aynı seviye de bir yol bisikleti almayı düşünüyorum.Büyük ihtimalle mosso olucak veya güzel indirim yaptırabilirsem sedona 610.Mosso için gittiğim bisikletçi aldıktan sonra lastiklerini değiştirmen gerekir dedi yani mosso yine biraz daha pahalıya gelebilir.Bence Mosso

• Beğen
Tepkiler: Kensou

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
@yunus b Çok teşekkür ederim değerli cevabın için, umarım senin için de doğru olan bisikleti tercih edersin ..

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Vites sistemi olarak triban tourneyden claristen iyidir. Ayarını herkes beceremez ama tek güzel ayarla uzun süre kacmadan kullanılır. Tabi hepsinde yagsız bırakmamk lazım. Kadroda tur için bagaj delikleri vardır acıları yarıstan ziyade tura daha uygundur. Kadro ölcüsnü üst borudan alır yani sele ve gidon arasındaki borunın boyuna göre

• Beğen

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
@Uğur Recep AKGÜL Teşekkür ederim bu yorum benim için yararlı oldu, sanırım Triban aalcağım bugun umarım 54 kadrosunu bulurum.

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@Kensou
Ben de 54 kadrosunu arıyorum almak için ama sitesinde sadece 48 kadro gözüküyor o da istanbulda umarım bulursun çok güzel bir bisiklet :p Bir ara ben de decathlon mağazasına gideyim belki vardır =D

• Beğen
Tepkiler: olympos ve Kensou

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
İzmir'de çeşit daha fazla oluyor dostum her seferınde okuyorum bunu umarım benım ıstedıgım de vardır bakıcaz artık :D

• Beğen
Tepkiler: Keşkeler

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
Decathlon sitesinde satış sorumlusu triban3 yorumlarında devamını getirmeyeceklerine dair bir cevap yazmıştı. Takip edebildiğim kadarıyla farklı ölçüde kadro bulamayacaksın. istersen mağazaya gitmeden alternatif olarak biraz triban 500'ü incele.

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
Ben de araştırmıştım 2 ay önce.İleriki zamanlar için gümrükten geçecek olan Triban 3 bulunmadığını söylemişlerdi.

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@herdagli
Triban 500 ün de sadece 48cm Kadrosu kalmış;

(link)

Edit: 48 De kalmamış :hihi:

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
Merhaba, az once gıttım magazaya karşılaştıgım manzara şuydu; Triban 3'ün sadece 48,51 kadrosu vardı.Sordum depoda vs... yok dedı ne zaman gelır dedıgımde de bır bılgım yok dedi... Triban 5'in ise neredeyse her kadro boyu vardı.İzmir Optimum decathlon adına konusuyorum.Diğer yerleri bilemem tabii... Sanırım Triban'dan vazgeçmek zorunda kalacağım.

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@Kensou
Triban 5 dediğin bu muydu?

(link)

Bunu ben de düşündüm ama sonra önermediler vazgeçtim maşası çelikmiş birde ağır bir bisikletmiş.

• Beğen

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
@Nini Yapma yav çelik miymiş, sanmıyorum hocam 1200 liralık bir bisiklette çelik kullanacaklarını.Bizzat kendım gordum pek benzemiyordu ağırlığı da anormal değildi.Bilmiyorum belkide bana oyle geldi ama sanmıyorum çelik olsun.

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@Kensou
Kendi Sitelerinde öyle yazıyor hi-ten çelik maşa diye

• Beğen

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Ben sizin yerinizde olsam bütçemi biraz daha yükseltip cr022 claris'e bakarım ama o kadar çıkamam diyorsanız triban :)