Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mosso bisikletimi tam çalınırken hırsızı yakaladık!

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında bekotechno tarafından paylaşıldı.

1. bekotechno

bekotechno Aktif Üye

Adı:
    Bekir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar şu olayı anlatmak istiyorum..

ben fabrikada vardiyam bittiğinde GEBZE çarşı merkez de sadece cep telefonu tamiri yapan teknik serviste arkadaşımın yanına yardıma her gün bisikletimle gidiyorum ,Bugünde saat 16:30 da dükkana gittim her zamanki gibi bisikletimi ( MOSSO legarda 1421 ) dükkan girişinde yer alan merdivenin korkuluğuna şu ucuz 3-5 liralık şifreli kilitimle kilitleyip 2 .kattaki dükkanımıza çıktım , sonra saat 18.30 civarı oluğu sırada bisikletimin bulunduğu bölgeden bir gürültü geldi oldukça bir gür ses tabi önemsemedim, sonra 30-40 saniye sonra yine aynı sesi duyduk dükkandaki arkadaşlarla sesi duyduğum anda girişe bakan güvenlik kamerasının görüntüsü gözüme çarptı birisi hızlıca çıkıyor bu anda dükkanda kiarkadaşlardan biri benden önce sesin ne olduğunu anlamak için benden önce alt kata inmek üzere dükkandan çıktı tabi bende peşinden alt kata indik benim bisiklet 2,80 yere serilmiş gidon ters dönmüş şifreli kilit kopmuş . bisikletin sağ pedali yere düşmesiyle beraber merdivenin en alt basamağı arkasındaki boşluğa sıkışmış bildiğiniz kasılmış neyse biskleti o dar alanda zor bela ayağa kaldırdım giriş kapısından hemen çıkıp baktım kamerada gördüğüm sarı tişörtlü eleman kibarca yürüyerek uzaklaşıyordu, ikilemde kaldım omu değilmi diye yanında birtanede yeşil tişörtlü elemanla beraber gidiyorlar. sonra neyse bisikleti dükkana çıkardık kamera kayıtlarına bakmaya başladık olayın başladığı 2-3 dk gerisine . ohho birde ne görelim eleman 5-6 kez girip çıkmış oldukça bir plan keşif yapmış ama neyse görüntülerden boyu kıyafeti tüm eşgali gördük. neyse dükan 2 .ci katta olduğu için yoldan geçenler görünüyor , sonra bir baktık bizim hırsız dükkanın karşısındaki bir esnafın yanında sote bir yere çöktü sonra bizim dükkandaki ekip 5 kişi inip bunu yaka paça aldık dükkana çıkardık, neyse bu çocuk hiç direnmedi aldık içeriye etrafını sardık sorgulamaya başladık 16 yaşındaymış rizeli ymiş- paraya sıkışmış falan eli ayağı düzgün temiz yüzlü bir çocuk ama utanç ve pişmanlık içinde bizde dedikki annenin telefon numarası varmı yok abi bilmiyorum babanın varmı var dedi ver onu arayacağız dedik babam beni öldürür dövmekten dedi o zaman kusura bakma 155 polisi arıyoruz dedik, 15 dk sonra yunuslar geldi onlarda bir kaç soru sordular sonra çocuğun çakmak cebinden kelebek bıçak buldular tabi bu arada bende şikayetçi olmadım karakalo gidip gelecek zamanım yok ,devlet onla uğraşsın sonra çocuğu alıp çıktı polis arkadaşlar, bu arada hırsızın diğer ortağı çoktan kaybolmuştu onun akibeti ne oldu bilmiyorum onu gördük ama yakalamaya zaman kalmadan tüymüştü .... . sonra akşam koçtaşa gidip yeni bir 120 cmlik anahtarlı kilit ve az öncede internetten titreşime duyarlı 110 db lik uzaktan kumandalı hırsız alarmı siparişi ettim.

işte bu gün böyle şeyler oldu....

vebag, mariokaldato ve A.Tahsin bunu beğendi.
  2. THE DAME

THE DAME Üye

Adı:
    Taha
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun hocam, baksanıza normal kilit yetmiyor artık. Aman dikkat ⚠

3. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Neyse ki ucuz atlatmışsın ve ders alıp tedbirleri revize etmişsin. En kötüsü bu olur umarım.

mariokaldato bunu beğendi.
  4. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Hırsıza müdahele ederken de dikkatli olmak lazım, sizinki mülayim çıkmış ama hepsi öyle olmayabilir. Allah korusun yakalanmanın şokuyla bıçağı çekebilir.

5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Sen de drama inandın. Bence oraya bir daha bisikletini bırakma. Aynı kişi kesin alır. Biz başka bir olayda öyle iyi davrandık. 1 ay sonra yine hırsızlık yaparken yakaladık. 2. De iyi davranmayinca bir daha gelmedi.

6. emeritus

emeritus Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    tek yakalasan bıçağı takar, geçmiş olsun..

7. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    En fazla yunuslar biraz tartaklamıştır sabıka kaydı yoksa varsa ve herhangi bir suçtan aranmıyor sa siz üşenip şikayetçi olmadığınız için serbest bırakmışlardır, zaten uğraşmazlar böyle basit bir işle . keşke polisi aramadan önce güzel bir zopalasaydınız bir daha çalarken aklına gelirde vaz geçerdi bir ihtimal dayak ile adam olmaz böyleleri ya neyse . Adli bir olay yok ortada, şikayetçi olmuş olsanız da savcı sabıkası olmadığı için yine serbest bırakırdı. Askerliğimi istanbulda asayiş askeri olarak yaptım bu şekilde çok kişi çıkardık savcı karşısına adamlar bizden önce çıkıyor adliyeden elini kolunu sallayarak.

Birhan K. bunu beğendi.
  8. sezgindurmus

sezgindurmus Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezgin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam şu alarmlı kilidi merak ettim bir link atabilir misin, birde çekmişsin dükkana ne gören eden yoksa bak icabına ne uğraştırıyorsun polisi, salla camdan aşağı dükkana girdi kovalarken düştü derdin :)

9. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benim bisiklet de aynı dediğiniz gibi pedal sıkışmasıyla kasılıp kalmıştı kaçanların seslerini duymuştum :)
    Kimsenin başına gelmez umarım tekrardan, geçmiş olsun

10. barbaros soylerkaya

barbaros soylerkaya Aktif Üye

Adı:
    Barbaros Söylerkaya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Titreşimli alarm bende aldım çok memnunum geçmiş olsun

11. bekotechno

bekotechno Aktif Üye

Adı:
    Bekir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    siparişi verdiğim ürün bu Bisiklet Alarmı 110 DB (Uzaktan Kumandalı) || YüzlerceÇeşit.com

buda kumandasız biraz daha uygunuda var Bisiklet Alarmı 110 DB || YüzlerceÇeşit.com

birde başka sitede bunları fiyatları hakkında bilgim yok
    Yale Alarmlı Kilitler - Yale | Çilingir 7/24

bu ürün çin sitelerinde var şimdilik türkiye sitelerinde göremedim
    Black Anti-theft Motorcycle Bike Electric Alarm Password Lock

12. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @bekotechno tanımda sizin belirlediğiniz şifre girilene kadar alarm çalmaya devam eder diyor üzerinde sayı tuşu yokki şifre nasıl girilecek

13. bua

bua Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Akdağ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    U kilit + alarmlı düşünüyorum ben de artık. Geçmiş olsun umarım bir daha başınıza gelmez böyle tatsızlıklar.

14. bekotechno

bekotechno Aktif Üye

Adı:
    Bekir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

ilk verdiğim link uzaktan kumandalı araba alarmı gibi kilitlenip açıyor diğer bir alt ucuz olanı abc harfli olanda kullanma talimatında gerekli bilgiller yazıyor bir internet sayfasında okumuştum

15. bekotechno

bekotechno Aktif Üye

Adı:
    Bekir
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisiklet Alarmı 110 DB (Uzaktan Kumandalı) || YüzlerceÇeşit.com Bu ürün hakkında bilgi vereyim arkadaşlar .satıcı site güvenli ,ürünü kargoya verdiği gün ve kargoyu teslim aldığım gün durumu sordu ürünü aldınızöı sıkıntı varmı bende teşekkür ettim oda teşekkür etti ve alarmı kurdum bisiklete kullanımı kolay yalnız el kumandasında pil var, alarmın kendisinde Yok extradan 9 voltluk pil alıp montajladım bisikleti sarsınca alarm hemen devreye giriyor düşünen varsa tavsiye ederim. Bisikletlerinize bulaşan hırsızı caydırıp kaçırsın siZde üzülmeyin ,iyi geceler...

16. Burak_Cakir

Burak_Cakir Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Çakır
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    şikayetçi olmadığınız için sizi kınıyorum. vaktiniz yokmuş.empati kurun. başkasının bisikletini çalınırken şikayetçi olmadılar cezaevine girmediler. ve gelip sizin bisikleti çaldılar ne düşünürsünüz. zaten bunlar doğru dürüst ceza almıyorlar bide siz ekmeklerine kaymak sürüyorsunuz

SerhatAtan bunu beğendi.