Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mosso başkası için üretip satamadığı kadroları MOSSO olarak mı satıyor?

Konu, 'Mosso' kısmında Hamit E. tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar pazar günü sasalıya gidip geldim daha sonra feribot ile inciraltına geçtim
    feribottta başka bisikletçilerle karşılaştım bir kişide bianchi bayan kadro time-out, diğerinde carraro azimut, bir kişidede zipp jantlı yol bisikleti vardı sanırım kadrosuda karbondu.

neyse bu arkadaşlar geldiler yanıma aaa bu ne falan italyanmı dediler yok tayvan dedim, yol bisikletli arkadaş kadroyu okşamaya başladı, sticker yerlerinde kabartılar var, mosso bunları başkası için üretmiş satamayınca kendi adına piyasaya sürmüş dedi. carraro ve bianchi kullanan arkadaşlar sanki bisikletlerini roma belediye başkanından almış gibi bir kasıntıya girdiler.

bende heeee hüüü dedim kimseye laf anlatmak için uğraşacak halim yoktu. ancak içimede kurt düşürdüler. :) dedikleri gibi olsada ben bisikletimden memnunum, hafifliğinden dolayı yormaması kendine bağlıyor beni

Umut AKAN, suat akman ve Mert E. bunu beğendi.
  2. Recep DOLGUNSÖZ

Recep DOLGUNSÖZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konu ciddi boyutlara ulaşabilir.. En iyisi yorum yapmamak :)

3. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    buyrun recep bey merak ettim gerçekten varsa bir duyum bilgi dinlemek isterim.
    Mossoyuda ümit bisiklet getiriyor montaj yapıyor safkan ithal değil biliyorum

4. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mosso gibi büyük bir marka sanmıyorum öyle birşey yapsın.

5. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    sticker kısımlarında kabartı var evet ancak ben onlar kendi kabartısıdır diye düşünüyorum? sticker üstü vernik diye.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  6. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hadi o esnada altında Specialized, Trek falan olan adam kasınsa anlayacağım da (ha o da büyük hıyarlık ama en azından anlaşılabilir bir hıyarlık)..

Manisa'da sadece Türk pazarı için üretilen, İtalya ile en ufak alakası dahi olmayan Bianchi ve Carraro ile mi kasındılar??

Çok acayip kafalar hakikaten.

7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Konu hakkında pek bir fikrim yok açıkçası ama öyle bir şey yapıyorsa çok da kötü bir şey sayılmaz bence.
    Atıyorum, ünlü bir markaya kadro yapıyordur ama yaptığı kadroların bir kısmını satamamıştır (Türkiye'deki ihracat fazlası ürünler gibi).
    Siz de alıp o ünlü markanın kadrosunu farklı bir marka amblemi ve çok daha ucuz bir fiyat ile kullanıyorsunuzdur. Sonuçta bildiğim kadarıyla Mosso öyle süper kalitesiz şeyler yapmıyor :).

Ersin savaş bunu beğendi.
  8. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bu kadar büyük çaplı üretim yapan firmalar için " satamadığını kendi adında çıkartıyor" şeklinde bir ifade kullanmak oldukça komik, mosso dediğin gibi diğer firmalara kadro üreten aynı zamanda kendi adıyla da kadro satan kadro üreticisi bir firmadır. türkiyede ümit bisiklet kadrolarını getirtip burda toplayarak satıyor, dünyanın farklı ülkelerinde de bu yapılıyor, zaten tayvan sitesine bakarsanız bikaç tane toplanmış bisiklet var ama genel olarak sadece kadroları tanıtıyor site. senin arkadaşların mantığı biraz şu şekilde olmuş gibi, mosso kadroları üretmiş diğer markalar da almamış kadroları, sonra da biz bunlara mosso yazalım geçelim şeklinde. böyle bişey hiç bir fabrikada olmaz imkansızdır normal şartlar altında, firmalar zaten başka bi üreticiye kadro yaptırırken parasını peşin gönderip nasıl kadrolar istediğini ve bu kadrolardan hangi ölçülrdede kaç tane istediği beyan eder, yada şöyle anlatayım çok büyük bir üreticisiniz ve bi ürünü üretirip satıcaksınız, satma garantisi olmadan öyle bir işe girermisiniz ? mosso kadroları üretip bak biz bunları ürettik diye firmalara kadro satmıyor, kendi adına yaptığı ve sattığı üretim adetleri ayrı, firmalardan gelen siparişler ayrı şekilde değerlendiriliyordur. arkadaşların düşünce şekli biraz türk mantığı olmuş. ayrıca o carraro ve bianchi kadrolar da tayvan yada çindeki bir kadro üreticisinden sipariş verilip yaptırılan kadrolardır, dünyada bikaç sayılı firma dışında hiç bir firma kendi kadrosunu üretmez, ürettirir.

Ömer KARAN ve enzo bunu beğendi.
  9. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    hıyarlık kısmına birşey diyemeyeceğim. sizinle aynı fikirdeyim, market bisikleti diye tabir edilen su borusundan bile olsa yapılan garip. nasılki herkes mercedes bmw ye binmek ister ancak parası şahine yettiği için gider onu alır. bisiklet olayıda buna benzer. sonuçta aynı zevki alıyoruz. ha nedir market bisikleti akıcılıktan dolayı 3 pedal fazla bastırır.

edip ve genar bey akşama kadro üzerindeki biryeri foto çekip koyacağım yorumlar oradan sonra değişecektir :) zaten bende orayı fark edince kıllandım ve konu açma gereği duydum. işte olduğum için foto çekemiyorum.
    ancak durumu açıklamya çalışayım.
    arka maşanın iç kısmında (janta bakan taraf) _____bikes.com ibaresi var bikes tan öncesi boş bırakılmış özellikle.

benim için gerçekten sıkıntı değil alacaklarada tavsiye ederim fiyatına göre full shimano ekipman olması 27 vites acera olması ve 11kg ağırlığı ile süper benim için. trekler specializedler muhakkak iyidir gözle görünen yada görülmeyen farklarda vardır ancak ben memnun olduktan sonra sorun yoktur diye sanıyorum :)

10. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Farz edelim öyle olsun Eyüp beyin dediği gibi ben olsam bundan guru duyarım, sonuçta böyle bir şey varsa gerçekten kaliteli kadrolar üretiyor demektir. Oonların altlarındaki bisikletlerde donanım olarak geridir büyük ihtimalle.

11. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bıktım bu egosu tavan bisikletçilerden. sanki dünyanın en güzel bisikleti kendilerinin. sanki o bianchi fabrikası o kadroyu özel üretimle tüm fabrika seferber olmuşta üretmiş. bisiklet üretiminde ve pazarlamasındaki dönen dolaplardan bize ne. üzerindeyken mutlu isen, sürmekten keyif alıyorsan, dünyanın en iyi biiskletine biniyorsun demektir. nokta.

ocnby, Genar Batur ve tekkir bunu beğendi.
  12. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    buyrun fotolar geç oldu kusura bakmayın. biraz bulanık oldu sabah 6:30da uyku sersemi :) bisiklet ters duruyor park ayağım olmadığı için

13. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    merhaba hamit, öncelikle yukarda yazan mehmet beye katılmamak elde değil, konuya gelirsek eğer; sence şöyle bir durum olabilir mi mosso kadroyu üretip boyama işlemini gerçekleştiriyor ve sonra orada boş bir alan bırakıp en son kadroyu satın alacak firma belli olduğunda oraya adını basıyor, bu durum uluslararası çok büyük ölçekte üretim yapan daha da önemlisi diğer bisiklet firmalarına sipariş karşılığı kadro üreten bir anlayışa pek uymuyor, o şekilde bir ibare bulunması büyük bir ihtimal boya tasarımı hatası olabilir, ama kesinlikle başka bir markaya satmak için ürettiği kadronun elinde kalması ve o şekilde satması gibi bir durum söz konusu değildir. o bisiklet markalarıyla övünen bisikletçi dostlar bisikleti sürenin marka olmadığını üstündeki binicinin olduğunu ya hiç bilmiyorlar yada okadar iyi biliyorlar ki kendi eksikliklerini markayla kapatmaya çalışıyorlar. çok da kafana takma bence bu duruma çünkü bisiklete başlama sebebi toplumda yer edinme kaygısıyla yaşamış ve bi şekilde hiç yer edinemeyip bu tarz mecralarda tutunmak olan çok insan var ve bunlar kendilerini aldıkları bisikletlerle ve kullandıkları ekipmanlarla insan yerine koydurmaya çalışıyorlar, bizim milletimizin bir kısmı da kürke içindekinden daha fazla önem verdiğinden zamanla bu dostlarımız kendilerini tabiri caizse "dev aynalarında" görmeye başlayıp saçmalıyorlar. onların sözleri senin bisikletinden aldığın keyfi değiştirmez değiştiremez de, o yüzden hiç takma kafana önemli olan bisiklet üstünde olup sahip olduğundan keyif alman

suat akman bunu beğendi.
  14. Oğuz Mert

Oğuz Mert Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Ben olsam dayanamayıp içinde okşama geçen, kabartı geçen bir cümle kurardım ki şimdi burada dile getirip ağzımı bozmak istemiyorum. Bu tipler senin bisan ihlas tan aldığın zevkin zerresini hissedemezler. 7000 tllik mtb alıp şehirde binerler. Sanki bana Lance Armstrong teres. Bu işin keyfi markada parada değil pedala basmakta.

tekkir bunu beğendi.
  15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben zaten memnunum orada sıkıntı yok :) en kaba en ilkel şekilde düşürsek para benim deeelmi gardaşşşş :D

işin içinde ümit bisiklet olunca birde bu yazıyı görünce bisiklet üstünde insan lan acaba olmuyor değil.

o kişilerin söylediği gerçek olsa bile 3 kere taşlanmış aliminyum (maşa dahil), rubena lastik (çoğunda beğenilmeyen CST) ve full shimano olması çoğu marka/modelin sağından atıp solundan geçmesine yeter diye düşünüyorum.

eğim hesabı yapamayacağım ancak tourney sistemde çıkamadığım yokuşları çok rahat çıkıyorum ya işte o bana yeter :D

Yasar38 bunu beğendi.
  16. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İstemsizce gidip Mosso'mu okşadım ben de :D Kabartı yok, devam :)
    Bunları çok umursamamak lazım. Benim bisiklet yeşil ama maşası ve jantlar kırmızı modele ait. İlk başta benim de içime sinmemişti ama sonra dedim lan ne abarttın altı üstü bisiklet al gitsin, eve geldim biraz baktım zaten yeşil WildFire'larda kırmızı maşa kullanılıyormuş, ha durum böyle olmasa da üzülmezdim açıkçası

17. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Satıyorsa da satıyor. Mosso her ne kadar fiyatları uygun tutsa da dünyadaki sayılı kadro üreticilerinden biri...

18. malemsteen

malemsteen Aktif Üye

Adı:
    Mesut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    boş laflar bisikletten memnunsan en iyi bisiklet kullandığın bisiklettir. Bu etiket olayı mutsuz ediyorsa mosso yazısını sökebilirsen sök S-works etiketi yapıştır :)
    Yalnız iyi fikir ha acaba etiket nasıl yaparız :)

Hamit.Ç bunu beğendi.
  19. Tarikİzmir35

Tarikİzmir35 Yeni Üye

Adı:
    Tarık
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhabalar
    bende dün mosso dvm 771 aldım 11 kg. 27 vites acera takım dilerim iyi bişey almışımdır hayatımda ilk defa bisiklet alıyorum ilk etapta çok bütçeyi zorlamak istemedim ama alışır devam edersem yine mosso alırım legarda 1527 de çok güzeldi 2. elini bulamadım

20. Morningstar

Morningstar Forum Demirbaşı

Adı:
    Oğuz T.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Mert E. Mert bey manisada sadece çocuk bisikletleri üretiliyor geri kalan bianchi ve carraro taiwan'dan geliyor.