Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mosso ACR 101 donanım farklılığı

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında evren keçici tarafından paylaşıldı.

1. evren keçici

evren keçici Yeni Üye

İyi günler, iyi ramazanlar arkadaşlar,
    http://www.spordunyasi.com/urun/mosso-acr-101-26-jant-bisiklet.aspx
    Aldığım MASSO ACR 101 bisikletim bugün itibarıyla geldi; çok sevindim, koşarak servise gittim ama bisiklet kutudan çıkınca gözüm maşaya ilişti, maşa fotoğraflarda beyazken bu siyah renkli ve beyan edilen kilitli maşa değildi. Beyan edilen maşa suntour sf11-xcm-v3-p-pm-mlo (maşadan kilitli) iken bisikletin üzerindeki maşa suntour SF11-XCT-V3-P-26-80 (kilitsiz) idi. spordunyasi.com ile konuştum inanmadılar "xct de maşadan kilitli yanlışınız var." dediler fotoğraflarını çektim gönderdim onlar da şaşırdı. Ben de bisikleti değişim için hiç beklemeden kargoya verdim ve gönderdim, "maşa suntour sf11-xcm-v3-p-pm-mlo (maşadan kilitli) olmazsa iade edeceğim" dedim. Dedim ama yanlış mı yaptım diye de içime kurt düştü acaba üzerinde gelen xct (kilitsiz) maşa daha mı iyiydi. Aynı zamanda bu olay nasıl gerçekleşebiliyor. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Gelen bisikletin maşası.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/18/IMG_20140718_110220.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/07/18/IMG_20140718_110205.jpg

2. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    xct daha iyi diye biliyorum, ama kilitli olması gerekiyor, yeni serilerinde bir değişiklik söz konusu olabilir.

3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kod:

Muhtemelen Web Sitesine gorsel ve bilgi hazirlayan teknik elemanin hatasidir. Cunku Mosso Turkiye'nin sitesinde Remote Lock Out yok ve size gelen donanim yazilmis. Elbette tuketici olarak size satis yapan dukkan/sitenin beyanini kabul edip israr etmek hakkiniz. Dikkat etselermis...
    Gidondan kilitlemenin pratik kullanimi var. Ancak birisi XCM digeri XCT ise emin olmamakla birlikte bir serinin digerinden daha iyi oldugunu okumustum sanirim.
    Ancak hangisi hangisine ustun hatirlamiyorum arastirmak lazim...

Bu distrubitorun aldiginiz bisiklet icin sitesindeki donanim bilgileri:
    http://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay.asp?biID=18

4. evren keçici

evren keçici Yeni Üye

Harun Bey siteyle görüştüm onlar da ümit bisikletle görüştü iki şekilde xcm ve xct üretiliyormuş. Bana biraz garip geldi. Sonuçta bu maşalar muadil mi?

Suat Bey bana gelen maşa "maşadan kilitli değil". Sizin verdiğiniz linkteki maşa gelmedi. http://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay.asp?biID=18

5. erdem arda

erdem arda Yeni Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Drag
    Seviye:
    Bende XCT nin daha üst olduğunu tahmin ediyorum ama hem 80 cm oluşu hemde kilit olmaması bence büyük bir eksiklik.
    Ayrıca spordünyası gibi başka birkaç sitede aynı resimleri kullanmış. XCM Kilit li maşa görünüyo. Kendi sitesinde kilit olduğu yazmıyor ama resimi XCM kilitli maşa

6. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. evren keçici

evren keçici Yeni Üye

Erdem Bey mosso'nun sitesinde mlo yazıyor. bildiği kadarıyla maşadan kilitli maşa demek.

Cenk Bey ben karıştırsam hadi diyeceğim ama kurum yapan bisikletçi de kilitsiz bu maşa dedi.

8. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tamam o zaman..Resimde sağ ile sol taraf tepe kapaklar arası var da sanki kilit düğmesi gibi geldi bana. Bisikletçi yok diyorsa yoktur.

EDİT: Özür dilerim ben yanlış bakmışım. Düz 26-80 de kilit yok. MLO 26-80 de var..

9. evren keçici

evren keçici Yeni Üye

Cenk Bey estağfurullah. Anlayamadığım xct kilitsiz, xcm kilitli maşanın muadli mi değil mi? Mosso bunu nasıl yapar?

10. erdem arda

erdem arda Yeni Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Drag
    Seviye:
    Benim anladığım, aldığınız sitede yazan 100mm kilitli bir XCM maşa olması gerekiyor.
    Kedi sitesinden özellikleri ve resimine bakınca da aynı sonucu cıkardım.

80mm XCT maşa gelmesi bencede ilginc.

Şahsi görüşüm 100mm XCM kilitli maşa 80mm kilitsiz XCT den daha iyidir. Bence doğru olanı yapmışsınız göndermekle

11. evren keçici

evren keçici Yeni Üye

Bu durumdan sorumlu satıcı mı, ümit bisiklet mi, mosso mu?
    Acaba değişim yerine direkt iade mi talep etsem. Şimdi içime kurt düştü yenisi gelse de bir saat kadro, fren, aktarıcılar... kontrol edeceğim.

12. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye: