Mosso 730 TCA Tiagra

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
Merhabalar sonunda uzun çabalarla bisikletimi aldım ilk yol bisikletim ve ilk tecrübem oldu. valla çok iyi bir bisiklet olmadığını ve özellikle lastiklerin jantın kötü olduğunu çok duydum (lastik cidden kötü kesinlikle fiyatı hesaplarken lastikle birlikte hesaplayın) bunlar çok düşündürdü beni ama binince hissi bisiklet hissi mtb den sonra güzelmiş abi... hele güzel asfalt varsa birde düzse o yol böyle yüzünü bir gülümseme alıyor bütün yol bisikletlerinde böyledir diye düşünüyorum. yani hayat çok güzel abi yaşayın :)IMG_0894.JPG

Scudo

xarismas

Üye
Tepki
47
İsim
Furkan Türer
Bisiklet
Salcano
Hocam benimde 2016 yazında almak istediğim bisiklet.. Hayırlı, uğurlu olsun. Ne kadara aldınız acaba sıfır 2015 mi ?

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@xarismas teşekkür ederim 0 aldım atilla bisikletten peşin fiyatına taksit yaptılar 2100 dü 9 taksit 233 tl ye mi ne geliyodu ayda

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@xarismas fark etmez artık pişman değilim güzel fit yaptılar boyuma göre ayarladılar falan bundan sonra alırsam internetten alırım öğreniyim bunda parçalar nasıl çalışıyo nasıl olmalı falan

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.204
Bisiklet
Canyon
@farukbursali lastiklerin yol tutusu, dayanikliligi vs. gayet guzel, tek skintisi agir olmalari (kalin ve telli olmasindan kaynakli). Kotu bit lastik degil anliyacaginiz.
Jantlarin da gobekleri tiagra olmasi lazim, akicilik olarak bircok giris seviyesi janttan daha iyidir.
Lastikler 200 gr civarindaki 23 luk ler ile degistiginde performans fark edecektir.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@farukbursali
Hayırlı uğurlu olsun güzel bisiklet. Almışssınız bir kere keyfini çıkarın. Öbür arkadaşın dalgınlığına geldi sanrım ne gerek varsa öyle bir şey söylemeye !

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun, güzel günlerden kullanın. Yol bisikleti olsun da ne marka olduğu ilk etapta çok önemli değil.

• Beğen
Tepkiler: farukbursali

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@delann hafiflik falan pek umursamıyorum şuan mtbden sonra bu baya hafif hele 6.katta oturuyorum ben bu çok iyi geldi . Lastik te daha çok süremedim 10 km falan sürmüştüm gerçekten bi tehlike yaşamadım ama nedense bi güvensizlik duygusu var ıslakta falan ne olur bilmiyorum. Ve göbek te tiagra güzel o tiagra olabilcek bütün parçalar tiagra hoş olmuş baya fiyatına göre

@M.Fatih çok teşekkür ederim bende mossocuyum artık :D

@Melih Demir aynen katılıyorum herkesin yok bisikletini bir tecrübe etmesi lazım ya vallahi ölmeden yapılacak 100 şey listesine konulmalı :D keşke çok paramız olsada yol mtb bmx dirtjump fat bike falan hepsini dize bilsek :D

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
Hayırlı uğurlu olsun. Mosso wizart kullanıcısıyım. Bende ilk olarak lastikleri değiştirdim. Aslında mosso lastikleri ve jantları çok kaliteli tutmadığı için fiyatı ciddi anlamda esnek oluyor. Bir diğer durum da hem jantlar çok kaliteli hafif, hem de lastikler süper olsun deyince de üç kuruşa beş köfte olmuyor malesef :) Mosso ile ilgili yukarıda yazan forumda yer alan bilgiler doğrudur ama tercih eden birisi olarak ben memnunum, mossonun geleceğini fiyat esnekliğinden dolayı parlak görüyorum.

• Beğen

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
@sinemaperdesi dostum wizardın jant göbekleri shimano 105 idi sanırım. değiştirdin mi o jantları? performansından memnun muydun/musun?

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
@Isabado Ben jantları değiştirmedim. Jantların aerodinamik açıdan kalite açısından çok bir sorunu yok, sadece ağırlar. Öyle ahım şahım bir ağırlıkları da yok. Forumda şikayet konusu olan jantlar ve tekerlekler. Tekerlekler kısmına katılıyorum o tekerlerle yola çıkılmaz bende tekerleri değiştirdim. Ama jantlar gayet iyi. Göbeklerde çok iyi sıkıntı yok. Ancak şöyle bir sorun var mosso wizartta. Ben bisikleti aldığımda fabrikadan akord ayarı, vites ayarı, fren ayarı epey kullanışsız geldi. Yani jantlarda akord ayarı hiç yapılmamış ve zigzag yapıyordu, bu yüzden bahsettiğim hususlardan tekrar bakıma girdi. Bu hususa dikkat edilmeli.

E.Okan

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Bende mosso tıagra aldım.lastkler hemen değıştım.Bu lasıklerle uzun yol rısklı,gerı kalan özellıkler güzel.Bugün uludağa doğru çıktım.bısıkletın performansı gayet ıyıydı.

• Beğen

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@sinemaperdesi bencede ilk seçim için çok güzel hiç pişman değilim dünkkandan almamında en güzel yanı vites ayarını akortu sele boyunu gidon açısını falan her şeyi ayarlayıp verdiler bir acemi için çok güzel şeyler

• Beğen
Tepkiler: sinemaperdesi

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz hayırlı olsun. Ben de yol bisikletine yeni geçtim ve yaşadıklarınızı bizzat yaşayıp hak verebiliyorum size. Çok şık bir bisiklet Allah daha iyilerini nasip eder inşallah.

• Beğen

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
Not: Yeni dökülmüş cillop gibi asfaltta bu lastikler bile çok güzel tutuyo :)IMG_0942.JPG

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.270
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hayirli olsun. Jant setine, lastige falan cok takilmayin. Gayet guzel bir bisiklet.
Burada astana, tinkofsaxo gibi takimlarin bunyesinde yarisan arkadaslar var. Haliyle onlar jant seti, lastik gibi konularda daha farkli tercihlerde bulunuyorlar ;)