Mosso 722 105

ali bal

Aktif Üye
Tepki
68
Az önce Ankara Yiba çarşısında bisiklet için kapora bıraktım. Pazartesi ya da en geç salı gelir dediler. Şehir bisikletimi cylo cross mu, yol mu derken en sonunda kararımızı yol dan yana verdik. Sedona mı, mosso mu, kron mu derken kararımızı mosso 722 den verdik sonra bir de 722 nin 105 imi, Sora sı mı derken 1,5 aydır. Kafayı yedim valla. Tabii benim le birlikte iş arkadaşları, ev de hanım ve siz site ahalisinin de bi hayli kafasını şişirdik. Mosso 722 105 e karar verdik kaporayı bıraktık pazartesi salı gelecek valla herkes bir nefes aldı rahatladı ben de dahil. Acayip heyecanlandım yaa. Karar vermemde ve konu hakkında bilgi toplamama yardımcı olan tüm site ahalisine teşekkür ederim. İnşallah herkes gönlünde ki en iyi bisiklete sahip olur...

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece 105 donanım olması iyi yoksa jant seti ve alüminyum maşa olması gibi özellikler negatif.
Şimdiden hayırlı olsun fotoğraflarını buraya atarsınız.

• Beğen
Tepkiler: Berke

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
öncelikle hayırlı olsun sanırım bende bu tercih döneminde baya bir etkili oldum :D kazasız belasız

@Berke1903

jant seti dediğiniz gibi 105 kalitesine yakışmıyor ama maşanın aluminyum oluşunun negatif tarafı nedir? sonuçta bende aynı bisiklete biniyorum merak ettim :D

Tepki
11
Bisiklet
Mosso
sonunda karar verebilmişsiniz ali bey :) valla bisikletin hiç bir negatif yönü yok bana göre. en yakın zamanda kavuşursunuz İnşallah. 2050 TL ye 12 taksitle aldığımı söylemiştim sizede bu fiyata bıraktılar mı ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@UtkuSener

Alüminyum maşa karbona göre biraz daha ağırdır ve karbon maşa yoldaki asfalt bozukluklarını ve titreşimlerin bir kısmını emerek daha konforlu bir sürüş sağlar.

• Beğen

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@Berke1903

aslında ağırlık olarak çok fark edeceğini sanmıyorum en azından mosso kadrolarda ciddi bir hafiflik var, titreşim konusu dediğiniz gibi. karbon malzemenin kalitesi malum çok önemli ve dayanımı da ona göre değişiyor bu sebeple bende özellikle alüminyumu tercih ettim, boru herzaman borudur :D sağlam olur bizden olur diyerek. acaba doğru mu düşünüyorum

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@UtkuSener

Karbon alüminyumdan biraz daha dayanıklıdır ama çok çok önemli bir fark yok ne ağırlık ne titreşim emişi ne de dayanıklılık açısından. :)

• Beğen
Tepkiler: Berke ve UtkuSener

ali bal

Aktif Üye
Tepki
68
Murat bey teşekkür ederim. 2.000 Tl. 12 taksit. Acayip çingene pazarlığı yaptım 3 kere gittim yok adam kuruş düşmedi 2.000 den aşağı. tam çingenelik yapayım kask suluk pompa falan alayım dedim hediye. Bende aksesuar yok dedi. kapattı valla

Berke bey fikrinize saygı duyuyoruz ama. Ben 2 aydır bakıyorum 2.000 tl ye karbon maşalı karbon kadrolu bisiklet daha görmedim. ayrıca kullanan arkadaşlar karbon ile alüminyum arasında ki fark konusunda henüz tam bir fark ayrımını koyamamış iken. (Yorumlardan anladığım kadarıyla yazıyorum bunu) başlangıç bisikleti için 3500 tl lik bir karbon a yönelmek istemedim. Umarım doğru kararı almışımdır. Tabi ki şu da önemli 2.000 den 3500 e geçiş bütçemizi ne kadar zorluyor. 1500 tl benim için hiç bir önem arzetmeseydi. aylık gelirim 10.000 Tl. nin üzerinde olsa idi hiç düşünmezdim karbon kadro bisiklete ne katar, ne kadar katar karbon maşa ne işe yarar hiç araştırmadan ahanda en iyisi buymuş deyip 10.000 Tl lik bisiklet alırdım.

• Beğen
Tepkiler: sulesule

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Hayırlı olsun . Bisiklet benim olsa değiştirmek isteyeceğim ilk şey jant seti olurdu. Tabiki çokta kötü denecek bir jant değil ama bir mavic yada shımano set hem akıcılık hem kalite katar.
2000 liraya karbon bisiklet gördüm bugün decathlonda (link) bu bisiklet indirime girmiş 1999 tl yazıyordu.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız pedallamayı nasip etsin. mosso 722 105 çok güzel bir bisiklet. Eminimki çok memnun olacaksınızdır. Forumda bir çok kişi 722 yi kesin seçeneklerinin arasına alıyor. Mosso gerçekten özellikle kadro konusunda çok başarılı. Dedacciai borular kullanıyor kadro yapımında bildiğim kadarıyla. Dedacciai nin kaliteside tartışılmazdır. 722 nin yukarıda da belirtilmiş olan bir kaç sıkıntısı var ancak halledilemeyecek şey değil. Teker seti çok iyi değil ve karbon maşası yok. Sadece bunlar var benim bildiğim. Bunları da dilerseniz zamanla değiştirebilirsiniz. Yol almakta karar kılmanız bence en güzeli olmuş. Yol bisikleti kullanmanın zevkini zamanla alırsınız zaten. Tekrar hayırlı olsun.

Tepki
1
Bisiklet
Mosso
Ali bey hayırlı olsun, ayni bisikleti bende aldım,ama sizden 50 tl fazlaya ve 10 taksit:)) kazasız pedallamalar dilerim

ali bal

Aktif Üye
Tepki
68
herkesin iyi dilekleri için teşekkür ederim. Evet jant konusunda bir problem var kullanıcıları ile çok fazla görüştüm. Jantların kalitesinden kullanıcıların Çok azı memnun olmakla birlikte memnun olmayanlar çoğunlukta. Sanıyorum jantların kalitesinden memnun olan kesimde bisikleti çok fazla zorlamayan sakin kullanıcılar. Ben yol bisikletinin acemisiyim bisikleti çok zorlayacağımı sanmıyorum. Bir gün gelirde bende fantazi olsun diye 70 80 km lik hızlara çıkmak gibi olaylara merak sararsam. Zaten rs 10 jant setine vereceğim parayı gözüm görmez. artık jantlar çok çok kötü ise de (benim kullanım durumuma göre) çünkü ben kullanım amacına durumuna göre janta verilen puanın değiştiğini öğrendim arkadaşlar ile yaptığım görüşmelerde. çünkü bir arkadaşımız 80 km hızlara çıkıyor bir diğeri hobi amaçlı turluyor. tabii maksat farklı olunca aynı janta verilen puan değişiyor. Bu nedenle önce bir yol bisikletini kullanıp bu yola ne amaçla devam edeceğimi görmem lazım. Jantlar çok kötü çıkarsada kullanım amacımıza göre bir jant alıp gerekli miktarı bayılacağız.

• Beğen
Tepkiler: sulesule

ali bal

Aktif Üye
Tepki
68
Az önce bisikleti aldım. 2000 Tl ye 10 taksit yaptırdım. ilk yol bisikletim hiçbir şey bilmiyorum ne yapacam ben yaa. Yok mu ankarada bana yardım edecek bir hayır severrrrr.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ALİ BAL

Ne öğrenmek istiyorsunuz? Sorun anlatalım.. :)
Bisikletin resimlerini de bekliyoruz.

• Beğen

ali bal

Aktif Üye
Tepki
68
Bugün akşam yemeğine oturucam satıcı aradı bisiklet geldi hazırladık diye. 2 saat sonrada misafirim gelecekti. Ben adet yerini bulsun diye bir sofraya oturdum kalktım gittim ulustan bisikleti aldım bir de akşam trafiği. Bisikleti çok baştan savma monte etmişler gibi geldi bana bilgim olan bi konu olmadığı için. kesin konuşmak istemiyorum. Ya da teknik destek konusunda zaten bir önyargım vardı en başından beri. Hangi parçaları satıcı monte etti hangi parçalar fabrikadan montajlı geliyor önce onu öğrenmek istiyorum. Çünkü satıcının monte ettiği parçaları elden geçirmek istiyorum. vites ayarları yapılmamış ön artırıcı zincire değiyor. ses yapıyor. Bende çok zorlamadım açıkçası herhalde çok iyi bilseler yaparlardı dedim. MTB min vites ayarlarını yapıyordum ama bununla ilk akşamdan oynamak istemedim zaten vakit de yokdu. bisikleti eve getirdikten hemen sonra misafir geldi. gidon üzerinde ki fren kolları acayip abes monte edilmiş düşünün ikisi nin arasında gözle görülür açı farkı var biri daha öne yatık. Yarın fotoları koyacağım.

Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
bende kullanıyorum 722 serisinde iki model var 105 li yani 2014 de cıkan seri de öyle zannedersem. aluminyum maşa aslında çok hafif ve dayanıklı ancak sorun değil güzel bir karbon maşa ve jant seti alınabilir.belki daha kaliteli bir sele kulalnılabilir.bunun dışında tam bir f/p ürünü güle güle kullanın.