Mosso 2670TB Deore 2013 hakkında fikirleriniz neler ? Fiyat-Performans ?

Tepki
0
Bisiklet
Bisan
Merhabalar Mosso 2670TB Deore marka modelli bisikleti almayı düşünüyorum ve bu konu hakkındaki fikirlerinizi bekliyorum. Bu marka modelde karar kılmamın sebebi komponentinin aynı marka model olması ve kalite açısından da iyi olması. bu fıyatta başka önerebileceğiniz modeller var mı ? eğer kullanan varsa da yorumunu alabilirim . Teşekkürler. :)

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende bu bisikleti almak icin arastiriyorum. Eger almisken iyi bir bisiklet olsun guvenilir gelistirilebilir bir kadro olsun derseniz MOSSO 2670 Acera benim de tavsiyem. Tayvan menseili, Turkiye'de pek olmasa da dunyada bilinen bir marka. Kaliteli kadro ve bisiklet parcalari ureticisi. Mosso'nun bu modelinde kullanilan kadro modeli 2670TB triple butted 7005 aluminyum alaşım ve 1810 gram. Uretici firmanın bu kadro icin verdigi link:
(link)
Ayrıca krank acera set ve hidrolik disc, triple butted 7005 aluminyum kadro ile bunun es degeri bisikletler 1300.-TL civarindan basliyor benim gorebildigim. Yani sırf kadrosu için alınıp ilerde donanımını yükseltmek amacıyla bile bu fiyata düşünülebilir.
Nerede oturuyorsunuz bisikleti kaça veriyorlar?
11 Haziran 2013'te "Giriş seviyesindeki dağ bisikletleri konusunda yardıma ihtiyacım var" baslikli konuda bir üye "Bugün YİBA çarşısına gittim ve Mosso önerdiler. Marka nedir ne değildir bilmiyorum ama satıcı çok övdü. Komple acera olan 2670'i 900 liraya vereceğini söyledi." seklinde bilgi vermisti ama ben Ankara'da olmadigimdan internetten almayi dusunuyorum...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
aaaa! siz 2670 deore'ye bakmissiniz. kadro acisindan ayni seyler bu modelde de gecerli tabi. donanım olarak dediginiz gibi deore set kullanilmasi uyum ve akicilik olarak avantajini gosterecektir :)

Tepki
0
Bisiklet
Bisan
evet deoreydi. dediğiniz gibi kadrolar aynı ve deore setının olması ıyı. peki fiyat açısından bu fiyata, yani 1350-1500 arası bır fıyata alabılecegımı dusunuyorum bıraz çene yorarsam ındırebılrm fıyatı :) , bu fıyata onerilebilecek ya da bakılması gereken daha ıyı bır bısıklet var mıdır acaba ? Balıkesirdeyim ve bu deore ıcın ıstenılen fıyat 1400 tl :)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Epeydir bir suru bisiklet inceledim 2012 deore 596 set veya dengi bir donanımda triple butted kadro olan bu fiyat araliginda guvenilir dunya markasi denilebilecek ayarda bir bisiklet goremedim ben. belki bilen vardir ama ben rastlamadim. bu arada sadece 2012 deore 596 setin e-bayde guncel fiyati 519.-USD + kargo. Turkiyede set olarak satan henuz bulamadim:
(link)
Mosso 2670tb kadronun e-bay de fiyati 128.-USD:
(link)
Eh buna jantlar lastikler gidon furs ve masayida ekleyin, turkiyedeki %18 kdv yide hesaplayin, bundan iyisi can sagligi. acikcasi butcem el verse bende 2670 deore yi secerdim. ama (link) da 100 tl indirim kuponum var 990 TL 11 taksitten 2670 acera alip ilerde gelistirmeyi planliyorum.
umarim bu veya gonlunuzce hesapli bir bisiklet alir keyifle pedallarsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: Seyfeddin Asan