moralim sıfır, allah aşkına bi yardım edin

orcun oguzhan

Daimi Üye
Tepki
153
Bisiklet
Trek
@oğuz buçukcu

dostum bak diski görüyorsun janta bağlı olan,o disk maşada montajlı olan fren kaliperine giriyor .eğer balataların arasında disk yokken fren sıkılırsa hidroliklerde fren balataları birbirine yapışıyor öyle oluncada tekerin oturmaz. maşanın ucu nasıl daralır anlamıyorum benim dediğim gibi olabilir

Scudo
Tepki
0
@Tayfun Sezer

abi teşekkür ederim sağolasın, bu arada çoğunuza abi diyorum yaş 17

şimdi kaldırıma falan çarptığımı düşünüyorum, o da mantıksız geliyo, ne bileyim plastik bi şey olsa hadi eyvallah falan diyeceğim, maşa dediğimiz şey çok da basit olmayan sağlam bir demir değil mi sonuçta? hemen nasıl daralma, ileri geri kayma olabilir bilemiyorum, ayrıca bir o kadar da bisikleti götürdüğüm adam oynadı maşanın ucuyla, yamukluğu 2 katına çıkardı diyebilirim, çok sert bi darbe olsa o an farkedeceğimi düşünüyorum zaten

bisikleti uzun zamandır istiyodum, ayrıca maddi olarak sıkışık bi dönemde aldığım için şimdilik içime oturmuş durumda, o yüzden biraz fazla boş yaptıysam affola arkadaşlar

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Oğuz kardeşim,

Muhtemelen suç sende değil. Sürtünmeyle daralabilen bi maşayı anahtarla açamamak garip çünkü. Ama ne yazık ki kutuyu açıp ustaya elleterek iade şansını da yok etmişsin. Valla üzülerek okudum, büyük şanssızlık. Geçmiş olsun.

Bahsettiğin siteden alışveriş yapacak olan varsa bir daha düşünsün. Bizlere ders olsun. Ayıplı ürün yollamışlar demek..

Tepki
0
abi tamam anladım dediğini de teker hiç girmiyo araya, maşanın iki arasına sokamadık, dediğin gibi bir durum yok, demirlerin arasındaki açıklık orantısız olmuş durumda şu an elle de genişlemiyo makinesi falan var mıdır bilmiyorum

@orcun oguzhan

abi tamam anladım dediğini de teker hiç girmiyo araya, maşanın iki arasına sokamadık, dediğin gibi bir durum yok, demirlerin arasındaki açıklık orantısız olmuş durumda şu an elle de genişlemiyo makinesi falan var mıdır bilmiyorum

orcun oguzhan

Daimi Üye
Tepki
153
Bisiklet
Trek
dostum fotoları bekliyorum ama senin hatan yoktur ozaman o maşa daralmaz 2 çarpmakla aldığın yerle iletişim kur şartları zorla hatta direk salcano yu bile arayabilirsin aldıgın yeri söyle böyle geldi de nasıl olur de uğraş biraz

Tepki
0
@Birhan K.

bi anlık heyecanla alıp götürdüm, naparsın, siteye de direk suç atmak istemiyorum ama belli bi miktarda yamuk olarak geldiğini düşünüyorum, bi mucize olur da iade olursa ne güzel, olmazsa maşayı düzelttirmeye çalışacağım, o da olmazsa mecbur yeni maşa, şu an fotoğraf çekme şansım yok iftardan sonra büyük ihtimal yüklemiş olurum bi de görüp fikir verirsiniz

@orcun oguzhan

abi bana da öyle geliyo, ya da attığım her adımı olduğu gibi maşayı yamultacak bir açıyla attım, başka bi şey gelmiyo, ama zor,

şimdi kargoyu aldım imzayı attım, kazasız aldığım anlamına geliyomuş galiba, ordan kaybettik, maşa yamuk, ucu hafif aşınmış ordan da kaybettik, kartonuda yırttık, arayıp yüklenmekten başka çarem yok yanlış da anlaşılmayayım kimseye iftira atmaya çalıştığım yok kargo getirilirken de çarpılmış olabilir, ama kutudan çıktığında bir miktar yamuk olduğuna eminim

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Resim resim resim. Yardım edebilmemiz için resim şart. Maşanın kendi resmi!..

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Anladığım kadarıyla arkadaşın maşa dediği yer amortisörün uç kısmı. Yani tekerlerin takıldığı U şeklindeki yer.
Kardeşim kusura bakma ama onları yamultana kadar sürükledinizse hata sizde. Bunlar kolay kolay yamulacak malzeme değildir. Bisikletçiye kabahat bulmayın. Hiç bir bisikletçi tutup onları yamultmaz. Sizin yapacağınız sırasıyla üç şey var:
Sanayide bir demirciye götürüp düzelttirmek.
Olmadı yapılamadı diyelim. Firmadan garanti yoluyla almaya çalışmak.
Son ihtimal gidip sıfırını almak.
Sıfırını almaya kalırsanız buradan öneri alın. Fiyat/fayda olarak daha iyi bir model önerebiliriz. Zoom amortisörler pek iyi bir amortisör sayılmaz. İdare eder diyelim.

Tepki
0
arkadaşlar aradık, konuşma şöyle; benim oturduğum yerde salcano bayisi yok, kurulum için yakınımdaki herhangi bir bisikletçiye gidip kurulum yapıyorum, daha sonra maşanın yamuk olduğunu farkediyorum, (adamda o sırada herhangi bir bisikletçiye götürebilirsiniz diyo) daha sonra sizi herhangi bir salcano bayisine yönlendiririz işiniz hallolmazsa maşa yollarız dedi, şimdi beni oyalar mı bunlar? ben dediğiniz gibi demirciye, ne bileyim başka bir bisikletçiye götürüp maşayı düzelttirme şansımı denemek istiyorum

beklemek istemiyorum, biraz sabırsızım, şimdi sırf 50 60 tl lik maşa için (orjinal maşanın aynısı mı gelecek onu da bilemiyorum) mal yerine konursam sinir olurum, para da vermek istemiyorum hakkımı arayayım hesabı, aynı zaman biraz daha ekleyip daha iyi bi maşa al düşünceleri de geçiyo aklımdan, ama asıl sorun aceleci olmam bir an yaptırıp/yenisini alıp/en kısa sürede parça değişimi yapıp bisikleti kullanır vaziyete getirmek istiyorum

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
bu şekilde maşa yamulmaz bence. bu fabrika çıkışı böyledir kesin.

Tepki
0
@MEHMETALİ

ben yine sürterek yamultmadığımı düşünüyorum, peki sanayici de milimetrik olarak düzelme şansı var mıdır? gidip adam sormak lazım bunu tabi, bi de kırıp parçalar diye korkuyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bacaklardan biri diğerinden önde mi duruyor? Eğer öyleyse sıkıntı büyük

Tepki
0
@ilker özmüş

ben kendimi haklı ilan edicem galiba, bisikletçinin de şekile etkisi oldu ama bizi şaşırtan olay kutudan çıkınca maşa uçlarının aşınmış olması, maşa zaten yamuktu, ben yere sürtünce sürtme yüzünden yamuldu havası oldu

@halil ibrahim duran

evet öyle malesef, gideceğim demirci, vb. (neyse artık doğrusu, nereye götüreceğim onu da bilmiyorum) başından atar mı acaba, bi yandan fabrikadan yenisini gönderdiklerini düşünüyorum telefonda sorun çıkmadı ama ne zaman olur orası kötü

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Benim bildiğim kutusunu ilk defa neden yetkili servis açıyor, çünkü içinde eksik yada hatalı birşey çıkarsa rapor edip merkezden gerekli değişimi yapmak için. Aldığın site sonuçta göndermiş ve kutusunda bir ezik vs. görmediğin için teslim alıp imza atmışsın bundan sonraki aşama servisin gerekli değişimi yaptırması lazım bence. Servise kurdurma amacımız zaten boyle durumlar için değil mi ? madem bunla uğraşmayacak o zaman evimizde kurup garantiyi kendimiz başlatalım.

Konuyla alakası yok ama daha önce internetten alınmış bir bisiklet için bende servise gittim ve uygun fiyata aldığımı öğrenince sinirden kudurdu, bunun bize gelişi zaten bu nasıl bu kadar ucuza satıyorlar vs. bir sürü azar işittim , gidonu falan yamuk monte etmiş , vidaları aşındırmış, off puff diye diye işini tamamlamasını bekledim, bumudur yani servis hizmeti dedikleri.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
Oncelikle gecmis olsun.

Benim dikkatimi ceken sey, disk fren kaliperinin masaya hatali monte edildigi, Fren kablosunun masanin disindan dolasmasi gerekiyor; bu sekilde elbette tekerlegi yerine yerlestiremezsiniz. Kaliperi dogru duzgun montajladiktan sonra tekerlegi monte etmeyi dener misiniz?

Tepki
0
@Mehmet Altuğ

o zaman orası da mı hatalı geldi? orayı ellemedik, bilmiyorum o yüzden mi ama lastik hiç girecek gibi değil oraya, bisiklet yanlış mı kurulup gelmiş nolmuş ben anlamadım

@Ömer D.

servis falan yok ortada aslında, söz de hepsi, mahalledeki bisikletçiyle aynı öbürü de, sadece servis olayından ele biraz daha koz geçiyo, 1. paragrafa olduğu gibi katılıyorum valla

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
Kaliper montajinda bariz hata var. Kutudan bu sekilde cikti ise, fabrikada yanlis monte edilmis demektir.

Soyledigim gibi, kaliperi sokun, kabloyu masa kollarinin disindan dolanacak sekilde tekrar monte edin. Bu sekilde tekerlegi monte etmeyi deneyin. Yalniz o bahsettiginiz bisikletci masayi da epey kurcalamis, zira masanin bir ayagi digerinin onunde duruyor; en azindan benim resimlerden anladigim bu.