Moral motivasyon sağlanması?

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
uzerinde durulması gereken en önemli konulardan bir taneside moral ve motivasyonun sağlanmasıdır.

Performansın olmassa olmazından bir taneside moral motivasyon sağlamak olduğu apaçık bir gerçek.

Akşam cıktıgım hızlı yürüyüş-kısa hızlı sert koşu antremanımda moralimin yuksek olduğu bi günde 10 km hızlı yürüyüş - 2 km araya sıkışmış hızlı sert koşular yapabiliyor iken, moralim iyi olmadığı için performansımı düşürmek zorunda kaldım isteksizlik oldu.

Hocalarımız bu konuda neler yapıyorlar?

Moral motivasyon nasıl yükseltilir ve serbest tutulur.

Her zaman yaptıgınız birşey size bazen col sıkıcı da gelebilir sebeb bumudur?

saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci
Scudo

lord

Üye
Tepki
23
hocam bana gore bizi seytan engelliyor.icimizdeki seytani yenmeliyiz.hepimiz biliyoruz ki egzersizi yaparsak mutlu yapmazsak mutsuz olacagiz o halde neden duruyoruz.en iyi vakit antrenmani yapmayi dusundugun vakitdir.
hurmetler...

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ben bunları dinlemeye başladım.. Çok güzel motivasyon verici sözler içeriyor ama kendinize vakit ayırmanız gerekiyor çünkü dinleyiciye konusmalar yapılıyor. Yatagınızın üzerine yaslanıp dinleyebilirsiniz. Sakinleşmek için birebir ;)!
(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: lord

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@lord

Murat ustamız gibi sesleniyim sana Ya Runner ay lord ilgincsin sen ya :))

• Beğen
Tepkiler: lord

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
Bende motivasyon sıfır bu aralar,bisiklet bana ben bisiklete bakıyorum.Her gün,düzenli olarak akşamdan kurduğum alarmı sabah çalınca iptal ediyorum.2 haftadır doğru düzgün pedal çevirmedim.Motivasyon eksikliği neden olur çözümleri nedir bilen varsa çözen varsa haber etsin.

kayrawlf

Üye
Tepki
361
Bisiklet
b'Twin
bir kaç doz şunu dinleyip dışarı öyle çıkın, elbette antrenman esnasında da kulaklıkla dinlemeye devam edin, yalnız yüksek doz sakıncalı olabilir dikkat edin:)

bir de yeni gözdem olarak şu var;

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
Müzikle ilgili değil,sürerken zaten müzik dinlemiyorum.Sorun yatak dan çıkıp bisikleti alıp yollara düşememek.Oysa 3 hafta önce böyle değildi neredeyse yatağa formayla yatıyordum.

• Beğen
Tepkiler: srknsnyz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Lenny07 Çok yanlış düşünüyorsunuz sorun müzik değil olurmu hiç !! bende sürerken dinlemem asıl sorun müzikle kendine gelmek.. bazen elime dumbelları alıpda aman kim şimdi kol çalışacak? kim şimdi spor yapacak diyorum ,yada bisiklete binecek bir açıyorum parçayı o miskin halimden eser yok birde üstüne koyu bir kahve kendime geliyorum müzik olmazsa olmazdır ''ruhun gerçek gıdası''en azından beni ateşliyor:)

@Lenny07 Kendinizi telkin edin yapamam,edemem olmuyor demeyin yapacağım,edeceğim şimdi ben bu bisikletle dün 40 km yaptım bugün 50-60 yaparım deyin gerekirse karanlık loş ortamda bir (tütsü yakın amber ve öd ağacı tavsiye ederim..) yada inancınıza göre dua edin sizi ne havaya sokar ona bakın kısaca.

tesla42

Aktif Üye
Tepki
168
İsim
alper
Bisiklet
Lapierre
günlük düzenli uyku ,beslenme eksikliğinden kaynaklanabilir diye düşüyorum.Bende her gün ev iş arası toplamda 34 km yapıyorum.Saati 06:30 a kuruyorum.O ilk his bendede oluşuyor.Erken yatıp sabahları düzenli bir kahvaltıdan sonra pedallamayı deneyin derim.

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
@tesla42 olabilir,1 aydır bekarım çok uyku ve bol yumurtalı günler geçiriyorum bu açıdan düşünmemiştim.

Pabioo

Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
Benim imkanım olsa gece uyurken bisikleti yatağıma alacağım. Benim gözümde o bir canlıdır. Kendi ismi vardır. Ona ismiyle hitap ederim. Yemeğini suyunu hiç eksik etmem. Kendisi aileden biri olduğu için motivasyon kaybı gibi bir problemim olmuyor.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
bisikleti daha çok ulaşım amaçlı kullanıyorum. toplu taşımayı aklıma getirmek yeterli oluyor :D
diğer yandan tur yapmak için zamanım çok kısıtlı olduğu için motivasyon zaten sorun olmuyor keşke memleketi baştan başa gezebilsem.
performans sürüşü ise bambaşka bir şey. bitirip üzerine bir de duş alınca insan çakı gibi oluyor :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bisikletli bir yaşama devam etmelisiniz, asla bırakmamalısınız
Çünkü böyle yaparsanız üzerine
bisiklet kullanan bir kız da bulursan,
bir de nur topu gibi çocuğunuz olunca,
ileride birlikte dünyayı gezebilirsiniz.
İşte size MOTİVASYON :) :) :)

DSC_5487a.jpg

:)

herkesin gönlüne göre olsun...

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
Benim de favori motivasyon müziğim. Çok güzel tempo tutuyorum.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
sağlıklıyım elim ayağım tutuyor diye kendimi motive ediyordum. artık kendimi motive etmemde yetmiyor bileklerim kesik içinde zorunlu olarak pedallayamıyorum. bu temmuz sıcaklarında her gün güneş altında pedallamaktan bir kaç defa düştüm son 15 günde 5 kez düşmüşüm diz altlarım paramparça.

strava arada bir gaza getiriyor evet arada bir açarım stravayı gps atlama zıplama yaparsa kapatırım. öyle segmentmiş falanmış umrumda değil. kafama eserse basarım kafama esmezse lay lay lom.