Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Moov now siparişi verenler?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Ozan k. tarafından paylaşıldı.

1. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selamlar,

Şimdilik garminlere ve power metrelere uzaktan acikli acikli bakarken, moov now'a gözüm takildi.
    MOOV NOW™ – The world’s most advanced fitness wearable

Kendisi el veya ayak bilegine takilabilen bir sporcu saati. Bisiklet, yuzme, kosu, boks ve uyku monitoru modlari var.

Cep telefonunuzla eşleştiriyorsunuz. Boylece bisiklet surerken kadans sayisi, hiz, egim ve kalp atis bilgilerinizi kaydediyor, kadans duserse uyariyor vs vs. Bu uyariyi cep telefonunuza taktiginiz kulaklik vasitasiyla yapiyor. Kullanmak istemezseniz saadece saati takip daha sonra verileri telefondan veya bilgiaayardan goruyorsunuz.

Fiyatina gore bayagi iyi bir sey gibi gozukuyor. Uyku kalitenizin ve suresinin takip edilmesi de cok iyi..,
    Ayrica kosu ve yuzmede de kullanilabilmesi cok iyi bir sey.

Siparisi verdim bekliyorum, gelince izlenimlerimi iletirim, baska siparis veren oldu mu?

Ekli Dosyalar:

kev1ncon, Zafer KAPLAN ve dkelleci bunu beğendi.
  2. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  3. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pardon en onemli kismi unuusum, fiyati 99 dolar.

4. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  5. Ömer Ertuğ

Ömer Ertuğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Bence fiyatına göre yaptığı iş iyi. Ben de düşünüyorum ama nette yorum bulamadım. Bu bileklik için kalp atış monitörü desteği yazıyor, hangi ürünler uyumlu ayrıca kendi programlarında çalışırmı acaba? Bu cihazlar hakkında bilgi sahibi olan varsa yorum yazabilirmi?

6. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Henuz vok yeni sanirim ilk kullananlardan biri ben olacagim zira henuz turkiyede yokken amerikadan ekim sonunda siparis verdim.
    Bakalim gelsin goreehiz, bu arada benim bildigim saatin kendisi kalp atislarini olcebiliyor...

7. mehmet.t

mehmet.t Yeni Üye

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kullanmaya başladınız mı acaba bu ürünü? Yorumlarınızı merak ediyorum

8. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet kullanmaya basladim.
    Moov aslinda siyah plastik ve ekrani olmayan bir saat gibi. El ve ayaginiz icin iki ayri silikon kordonu var. Nirmalde Elde, yaptiginiz spora gore (bisiklette ayaga) takiyorsunuz.

Size kac saat uyudugunuzu, kac saatinin kaliteli uyku oldugunu, gun icinde kac dakika aktif oldugunuzu(yurumek , spor yapmak secilmis egzlerden yapmak) gosteriyor.

Butun bunlari telefona idirdiginiz bir app ile goruyorsunuz.
    Bisiklet modunu sectiginizde telefonun bluetooth acik olmasi gerekiyor. Moov telefona baglanip onun gps'ini kullaniyor ve kulaklik takarsaniz size her km basinda ortalama suratinizi ve kadansinizi soyluyor. Kadansi 80den asagi pek istemiyor. 70lere dusersem bunun dusuk tempo eya tırmanış kadansi oldugunu, normal gidiyorsam kadansi artirmami soyluyor.

Strava ile moov ayni anda acik sürüş yaptim, sürat ve gidilen yol olarak veriler cok benzer. Ancak Moov stravaya gore cok daha fazla kalori yaktigimi iddia ediyor. Daha dogrusu kisa suruslerde cok daha fazla kalori yaktigimi soyluyor. 2-3 saatlik suruslerde ise kalori tahminleri yakin.

Brn dinlenme ve gunlukbdiger sporlarında kayit altina alinmasi anlaminda sevdim ve kullaniyorum . Insani disipline sokuyor. Ayrica uykumun berbat oldugu aci gerçeği birdefa daha suratıma vuruluyor.
    Spor yaoan biri en az 7-8 saat uyumali ve 3 saati restorative omali deniyor ama ben 6 saat uyuyorum restorative uykum 2saati zor buluyor...

Neyse. Bir iki görsel koyayim...

Not: benim telefonunb bluetooth ile cok anlasamadilar, telefonu guncelleyince bluetooth moiv'dan bagimsiz olarak habire kapanıp açılıyor. Dolayisiyla surus esnasinda kadansi bazen 0 olark olcuyor ve bu durum biraz sinir bozucu. Ama sanirim suc telefonun...

Not2: kirmizi bar aktif olunan dakikalar, mir bar bisiklet sürülen dakikalar, griler masa basi is gibi aktif olnadigibiz zamanlar, laciver uyku, yesil ise restorative uyku.

Ekli Dosyalar:

9. kev1ncon

kev1ncon Üye

Adı:
    Emre Altunay
    Seviye:
    Siz alırken 99 dolara almışsınız gümrük sıkıntısı olmadı mı?

10. ozgurgokalp

ozgurgokalp Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ozan k. Kalp atımı benim için en önemli konu. Var mı ve nasıl ölçüyor acaba? Doğruluk ve kesintisiz ölçüm durumları nedir?

11. enqinHLC

enqinHLC Demir Atlı Süvari

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Bende kalp atışı ve benzeri spor aktivitelerim için Apple Watch düşünüyordum. Bunun tamamen spor amaçlı olduğunu görünce cidden etkilendim. Özellikle aktivite sırasında sanki yanınızda çalıştırıcınız varmış gibi sesli ikazları çok etkileyici.

@Ozan k. Ozan bey, kalp atışıyla ilgili kayıtları tutuyor mu? Strava gibi uygulamalara senkron olabiliyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

12. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @kev1ncon ben direkt satin aldim dolayisiyla gumruk vs sorun olmadi.ama zaten hepsiburada da 300tl diye gordum...

@ozgurgokalp kalp atimi olcmuyor maalesef. Ancak kalp sensoru varsa onunla sync olup sizebkulakliktan kalp atimi ile ilgili bilgi de verebiliyor.

@enqinHLC strava ile senkronize olmuyor zaten ayni isi yapiyorlar , sadece moov'da kadans var, ve tum gununuzu kaydediyor, istediginiz zaman sync edip telefondan bakabiliyorsunuz.

Ozellikle kosu, egzersiz sprint vs gibi egzersizlerde yere sert basiyorsun. Ayagini yeterince kaldirmiyorsun, yavasladin vs diyerek cok doğru algiliyor ve sizi hep limitte tutuyor. Bu konuda takdir ettim. Yol bilgisayari kullanmayan biri icin de gayet kullanisli.

bizim gibi haftasonu vs spor yapanlara ideal.

enqinHLC bunu beğendi.
  13. enqinHLC

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    @Ozan k. kalp atışı kaydı tutmasada senkron olmasıda bir artıdır. Bence ürüne değecek gibi duruyor. En yakın zamanda bende sipariş vereceğim. Sitesinden sipariş verdiğimizde ne kadar sürede geldiği konusunda bilginiz var mı?

14. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Onu hic bilmiyorum zira ben amerikadan siparis ettim. Bana posta yoluyla gelmedi.

Ama hala 99 dolar ise hepsiburada.com gibi siteler daha bile ucuz olabilir zira dolar 3.05tl oldu...

15. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pardon bisiklet sürüşü ile ilgili gorselleri koymayi unutmusum.

Ekli Dosyalar:

mehmet.t ve enqinHLC bunu beğendi.
  16. silvanesti

silvanesti Yeni Üye

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Memnun kaldiniz mi? Tavsiye eder misiniz? Arti eksilerinden biraz daha bahseder misiniz?

17. enqinHLC

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    @Ozan k. Ozan bey sitesinde şuanda 79.99$ fiyatla satışı yapılıyor. Gümrük vergisi çıkarsa fiyat neredeyse aynı olabilir. Bisiklet grafikleride hoşuma gitti. Kadans ölçme özelliğiyle, stravanın telefonla kullanımda çıkan sonuçlara göre daha kararlı sonuçlar veriyordur. Özellikle trafikte kullanım verileri kesinlikle daha tutarlıdır diye düşünüyorum.

Order MOOV NOW | Moov | Moov

Appstore üzerinde "Moov" aramasıyla ulaştığım 6 adet uygulaması mevcut. Farklı spor faaliyetleri için farklı renklerde hazırlanmış uygulamaları var. Gayet güzel görünüyor.

18. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    79 dolar ise daha mantikli olabilir.

En son cikan app ile tumbspor cesitleri tek bir app altinda birlestirildi, dolayisiyla yalnizca bir tane indirmeniz yeterli.

Orada istediginiz sporu veya egzersizi seciyorsunuz, kulaklik yoluyla size talimat veriyor ve yaptiklarinizi yorumluyor.

19. mehmet.t

mehmet.t Yeni Üye

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Ozan k. çok teşekkürler cevaplar ve fotolar için. Uygulamasında anlık hiz ve kadans değil ortalama gösteriyor anladığım kadarıyla.
    Birde yüzerken kullanma fırsatınız oldu mu? Burada ölçümler ne derece doğru acaba?

20. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yuzerken kullanmadim ama kosu, sprtin gibi seylerde bayagi tutarli. Dusunun uyku kalitesini olcuyor, yuzmede ise yuzme stilinizi kendisi anlayip ona gore degerlendirme yapiyormus...

mehmet.t bunu beğendi.