Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Moon Pulsar Led Arka Işık

Konu, 'İncelemeler' kısmında orneken tarafından paylaşıldı.

1. orneken

orneken Aktif Üye

Adı:
    Engin O.
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba herkese. Uzun bir süredir kullanışlı, görünürlüğü yüksek bir arka ışık arıyordum. Tam Cateye Rapid 5 te karar kılmıştım ki Moon markasının AAA pil ile çalışan Pulsar modelini gördüm. Tercihimi Comet modelinin kardeşi olan Pulsardan yana kullandım. Önce özelliklerini yazayım;

- Tek parça şerit halinde 15 ışık çipi bulunuyor. 25 lümen gücü var.

- 2 AAA pil ile çalışıyor.

- 5 modu var (yüksek güçte sürekli, düşük güçte sürekli, yüksek güçte flash,düşük güçte flash, yüksek hızda flash )

- Yanında 2 adet pil, sele borusu aparatı (AERO kadro uyumlu) , iki adet kauçuk lastik, kemer klipsi ile geliyor.

- Tamamı şeffaf kırmızı plastikten oluştuğu için yan açılardan görünürlülüğü diğer ürünlerden daha iyi.

- IPX4 derecesinde suya dayanıklıymış, bilmiyorum ne kadar ediyor. Kenar kısmında fotolarda göreceğiniz gibi su geçirmesin diye bağlantı kısmı lastik ile kaplanmış. Her ihtimale karşı kenarlara vazelin sürebilirsiniz, suya karşı korumanızı arttırır. tumblr_o72ibxAaRW1tcjtw3o5_1280.jpg tumblr_o72ibxAaRW1tcjtw3o3_540.jpg

Bu ürünü seçmemin sebebi pil ile çalışıyor olması. Şarj edilebilir pil ile kullanacağım . Usb yolu ile şarj olan ürünlerin içinde Lithium Polymer yani ciklet diye tabir edilen batarya vardır. Jelatin-folyo tarzı koruyucu ile kaplıdır. Diğer pillere göre yeni bir teknolojidir. Darbe aldığında ya da anormal bir enerji hareketi olduğunda patlama riski barındırırmış. Bir diğer nedeni ise batarya ölünce uygun kaliteli bir tane ile değiştirmeniz, pil değiştirmenizden daha zor. Piyasada daha çok çin malı bataryalar var. İyi olanlar ise Rc araba-helikopter-drone gibi cihazlara takılanlar. Onların da enerji değerleri daha yüksek.

Aydınlatması, görünürlülüğü çok iyi. 25 lümen değer vermişler, bence adil bir değer yaptığı işe göre. Işık gücünü görmeniz için iç mekan fotosu koymadım çünkü kameraya hangi ışığı tutarsanız tutun parlak gözükür. Dış mekanda görmeniz için daha sonra foto ekleyeceğim

Sevmediğim yönleri;

- Yapısı. Sürpriz yumurta oyuncakları tarzında tırnaklı bir yapısı var. Açıp kaparken ekstra hassas olmak gerek. (Fotodaki 1 numaralı kısım)

- Bağlantı araçlarını takıp çıkarmak çok zor. Daha kolay olsun diye plastik tırnak kısmını bıçak ile traşladım.
    (Fotodaki 2 numaralı kısım)

- Sele altı aparatı vermemişler. Comet modelinde sanırım yanında veriliyor.

Teşekkürler...

tumblr_o72ibxAaRW1tcjtw3o1_1280.jpg

metinnitem1 ve kuşlar gibi özgür bunu beğendi.
  2. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Uzun zamandır araştırıyordum, teşekkürler :)

orneken bunu beğendi.
  3. orneken

orneken Aktif Üye

Adı:
    Engin O.
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Rica ederim. Bana göre şehiriçi kullanımda arka ışık öndekinden daha çok önem taşıyor. Herkes iyi karar vermeli.

kuşlar gibi özgür bunu beğendi.
  4. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    orneken bunu beğendi.
  5. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Daha dün şarj edilebilir almıştım iki adet. Neyse onlar patlyana kadar devam :komik:

6. Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    moon seçmekle bence iyi yapmışsınız, comet modelini kullanıyorum dediğiniz gibi sele için ayrı bir aparatı var ve ışık şiddeti 35 lümen, yalnız patlama riski falan çok uçuk durumlar, pil veya usb şarj bi tercih meselesi, aslında biraz elektronik bilginiz de varsa lipoları değiştirmek mümkün, zaten pillerin en az 2 sene ömürleri olacağını düşünüyorum, güle güle kullanın

orneken bunu beğendi.
  7. orneken

orneken Aktif Üye

Adı:
    Engin O.
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    @Aazam İlla bozulacak patlayacak diye birşey yok ama risk var . Patlama riski bozulmasından daha az. Ürününüz bilinen bir markaysa yine belli bir kalitede pil kullanmıştır, sanyo vb .Ucuz ürünlerde bu hassasiyet olmayabilir. Ya pilden kısacak ya ledden.

Aazam bunu beğendi.
  8. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    @Metela sele için olan aparatını nerden bulabiliriz acaba?

9. orneken

orneken Aktif Üye

Adı:
    Engin O.
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    @Metela Evet ürün pinli bir sistem ile çalışıyorsa herkes değiştirebilir. Diğer türlü lehim gerekecektir. Patlama meselesi de dediğiniz gibi uç olay. Daha çok kendi içinde hücreleri yakıyor, biz de bozuldu diyoruz :) İlk başta moona da sıcak bakmıyordum ama sonradan gördüm ki iyiymiş. Sizde güle güle kullanın.

10. Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    türkiye de bulunur mu bilemiyorum açıkca ama bulursam mutlaka haber ederim. moon un kendi sitesine de var, bilemiyourm oraya yazıp istemeyi de deneyebilirsin

Product Detail - Moon-Sport

11. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    @Metela Cevabınız için teşekkür ederim. Türkiye'de vardı bir ara şimdi kayıp bulunmuyor. Satılmadığından olsa gerek daha da getirmediler sanırım. Eğer bir yerde denk gelirseniz mesaj atarsanız sevinirim

Metela bunu beğendi.
  12. Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    yurtdışından alırım parasına bakmam dersen bi tanesine baktım kargo dahil 23$ :) Moon Saddle Rail Bracket for Comet

Moon Comet Saddle Rail Bracket diye arattırırsan bir bak kargo ücretlerine sonuçta 7$lık bir ürün, uygun kargo bulman lazım.

13. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    @Metela parasına bakmama gibi bi şansımız yok 23 dolara bi adet daha alınır :) ilginiz için sağolun

14. orneken

orneken Aktif Üye

Adı:
    Engin O.
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    @sspl Moonlarda bağlantı yeri kare şeklinde. Aynı kare tasarım cateye ürünlerde de var. Bulursanız uydurabilirsiniz. Ya da kendiniz de yapabilirsiniz. Moon sele borusu bağlantı yerinde zaten vida yeri var. .Ben de ileride kendim yaparım diye çizdim. İki tahtayı da somunlamak gerek unutmuşum.

Ekli Dosyalar:

• p.jpg
      p.jpg
      Boyut:
      690,5 KB
      Okunma:
      6
    sspl bunu beğendi.