Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Moon MV88 Kask

Konu, 'İncelemeler' kısmında Osman Tuğrul tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, birkaç gündür kaskları incelemiştim, en sonunda Moon mv88 kask'da karar kıldım.
    Bu kaskı genelde MTB kullanıcıları tercih ediyor, çünkü güneşlik kısmı bulunmakta. Kutudan ambalaj içinde kask, güneşlik çıkıyor, Ayrıyetten, kayış fazlalığını ve kayışın kaşındırmaması için yumuşak bir cırtcırtlı bir nesne de var. Gelelim resimlere;
    Buda yukarıda bahsettiğim parça, fazla olan kayışın toplanması ve kaşındırmaması için olan parça.

2. E2NT

E2NT Üye

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    nereden aldın ? memnun musun?

3. Osman Tuğrul

Seviye:
    @Justice For All n11'den aldım, şuan memnunum kaskların genel maddesi aynı olur, arada 100-200 TL oynarsa işte onun maddesi daha farklı ve iyidir. Tek sıkıntı kaskın iskeletinin üstünde bulunan ince plastik kısım, yani renklerinin olduğu yer yapıştırma, bu yüzden kalkma gibi sorun olabilir ilerde, ve benim kaskın güneşliğini takıp çıkartılırsa çok fazla giriş yeri zarar görebilir.

4. akndgl

akndgl Kıdemli Üye

Adı:
    Akın
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İncelemeniz için teşekkürler. Şık duruyor kask, iç malzemesi de göründüğü kadarıyla fena değil, güle güle kullanın.
    M bedende 56-58 cm yazıyor, benim kafa 58 cm, M bedenin son sınırı, acaba kafamı sıkar mı, kaskın tam oturması mı yoksa hafif bir boşluk olması mı daha iyidir. Şu an kullandığım No-Name kask fazla bol geliyor ve kafamda kayıyor sürüş esnasında arada bir kaskı düzeltmek zorunda kalıyorum.

5. Osman Tuğrul

Seviye:
    @akndgl Evet öyle yazıyor, ben mezura ile ölçmüştüm, yanlış hatırlamıyorsam ya 54, 56 cm çıkmıştı, şuan ben arkadan sıkıyorum dağdan aşağı inerken çok sarsıntı olunca oynuyor düzeltmek zorunda kalıyorum. Ama size tavsiyem aynı ölçülerde M beden başka bir kaskı kafanıza takmadan almayın, ben arkadaşın başka bir kaskı denedim M beden bana göre dedim aldım, iyi oldu. Bayiye gidip bu ölçülerde kaskı deneyin.

akndgl bunu beğendi.
  6. E2NT

E2NT Üye

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  7. Furkan Soner Ulusoy

Furkan Soner Ulusoy Sedona 325

Adı:
    Furkan
    Arkadaşlar moon mv88 ile Sedona mv88 arasındaki fark nedir?

8. Osman Tuğrul

Seviye:
    @Furkan Soner Ulusoy Sedonanın o modelini gördüm fakat fiziken incelemedim. Moon, Sedona, bir marka daha vardı aynı model ve benzer renklere sahiptiler. Bu olay şuna benziyor, Citroen, Peugeot, Fiat'ın ticari bir aracı var hepsi de aynı sadece markaları farklı. Burada da durum böyle. Sanırım ürünün patenti ortak gelen ismini amblemini basıyor satıyor. Fark olacağını düşünmüyorum. Ben kafa üstü düştüm çok ufak çizik harici hiçbir şey olmadı, ama olmadı diye de en kalitelisi değil. Beni 1 bilemediniz 2-3 kazadan korur zaten bu fiyat aralığı hep böyledir. Karar sizin hayırlı geceler

9. Furkan Soner Ulusoy

Furkan Soner Ulusoy Sedona 325

Adı:
    Furkan
    @Osman Tuğrul teşekkürler.geçmiş olsun.okuldan dolayı binemiyorum bende.
    İlk defa kask alıcam.ileride daha iyisini alırım diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler..

Osman Tuğrul bunu beğendi.