Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

montaj

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında outsider84 tarafından paylaşıldı.

1. outsider84

outsider84 Yeni Üye

Merhabalar arkadaslar,
    cocuklugumdan sonra bisiklet ile ikinci tanismami yasiyorum. Arkadasimla iki bisiklet aldik, salcano ng 650 ve mountineer.

Ama montaj icin servislerden zaman istedigimiz zaman en erken 1 hafta sonrasina zaman veriyorlar ve o zmn bile birkac gun onlarda kalmasini talep ediyorlar.

Ben de atla deve degildir herhalde diyerek montajina giristim. gidonu seleyi tekerlegi monte etmek kolay da ayarlamak zormus meger, yasadigim sorunlar: on tekerlek tam duz donmuyor, donusunun bir kisminda frene surterken diger kisimlarinda surtmuyor. Freni zaten tam ayarlayamadim.

Ben bu kadar monte etmisken geri kalani bisikletci 5 dk halleder bizi aradan cikarir diye dusundum, tekrar konustum. Dedi ki: sirf viteslerini ayarlamak bile yarim saati gecebilir! ve boylece vitesin de geldigi gibi kullanilabilir bisey olmadigini onun da ayarlanmasi gerektigini ogrenmis oldum.

Sorum: vitesi kendim ayarlayabilir miyim? Yapilabilir bir isse nasil yapilacagini nerden ogrenebilirim?

bu mesajin bir benzerini de frenler icin fren forumuna yazicam. Ama durumum ortada, yapmam gereken bir dunya ayar var, yardimci olurken bu konuyu da goz onunde bulundurup ona gore komple bisiklet nasil monte edilir konusunda yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

2. sskurumlu

sskurumlu Yeni Üye

sayın forum yöneticileri...arkadaşlar lütfen daha fazla bilgiyi paylaşalım...sitede tatminkar bilgiler bulamıyoruz....lütfen resimli olarak ayarlamaları anlatabilirmisiniz...

3. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Vitesleri ve frenleri kendiniz ayarlayabilirsiniz ama biraz zaman alabilir(Deneme Yanılma Yöntemi)

4. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet montajı yapılırken, bilen ellerden geçmesi daha uygun olacaktır ;)

Vitesi ayarlamak sorun değil, ayarlanmaya hazır bir vites sistemi yapmak sorun.

Sizin yapabileceğiniz şeyler ;

Maşa, sele borusu, sele, gidon boğazı, gidon, fren-vites kolları ( sadece kollar teller değil ) felan. Gerisi, teknik gerektiren montajlar.

Bunlar için alet edavat lazım, aynakolu takmak için mesela.

Ön tekerlek düz dönmüyor diyorsunuz. Demek ki akort yapılmamış, yapılması lazım. Frenleri de ayarlayamadım diyorsunuz, bir bisikletin en önemli kısmı.

Uzun lafın kısası, iyisimi siz bisikletinizi bisikletçinize götürün. Bir bildikleri var ki bir hafta kalsın diyorlar.

Az sabır edin, sizin için en güvenlisi vede iyisi bu ;)

Kolay gelsin..