Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

“Mondraker Downhill Türkiye'deki Yeni Sahibine Kavuşmayı Bekliyor”

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında Murat Cömez tarafından paylaşıldı.

1. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Uzun aramalar, arastirmalar, incelemeler sonucunda @Halilibrahim kardesimize 2010 yilinda “Dünyanin En Hafif” Downhill bisikleti ünvanina sahip MondrakerSummum Pro Team’i almis bulunuyoruz.
    Standart donanimlarla toplanan (Karbon Degil) bu dünyanin en hafif downhill bisikleti Mondraker tasarim gurusu ve eski yariscı Cesar Rojo ve 2 kere dünya downhill sampiyonu olan Fabien Barel ile birlikte gelistirilmis ve yaklasik 16,5 kg agirliga sahip. Müsait ilk zamanda ölcüp net agirligini yazarim.

Bisikletin acilari kullanicisi tarafindan degistirilebiliyor bu da onu gene dünyada bu özelliklere sahip tek downhill bisikleti yapıyor. İstege göre masanin yere olan acisi, arka tekerin aynakol’a olan uzakligi degistirebiliyor. Acılar +/- 1 +/-2 derece olarak degistirilebiliyor. Tasarimcilari bunu söyle acikliyor. Bu sayede binici kendine en uygun olan bisikleti kendisi icin imal edilmis gibi ayarlayabiliyor.

Ayarlanabilir Geometri Kitinin amaci biniciye en uygun geometri kurulumunu sürüs yapilan yere (Freeride, Down Urban, Downhill gibi) ve sürüs sekline göre sunmaktir.
    Bu geometri en uc Pro DH kullanimindan en cok tercih edilen FR sürüs kullanimina göre ayarlanabilme özelligine sahiptir. Bu kit, 3 adet CNC head tube angle cup icerir. Bunlar size cesitli ayar secenekleri: 0,+/-1,+/-2 ve fren adaptörü ayarlayicilariyla dört farkli zincir uzunlugu (400m,435mm,445mm,450mm) kullanma imkani sunar.

Bisikletle birlikte kategoriye ilginc terimler de kazandiriliyor ayrica.

Pedal cevirirken sifir sallanti sistemi ile pedal cevirirken ve süspansiyon gücleri mükemmel bir şekilde dengeleniyor ve Zero Suspension System’i istenmeyen hareketleri engelliyor. Ekstra kompresyon ve arka süspansiyon traveli arttırilmadan maksimum verim saglaniyor. Normalde bir downhill bisikleti ile düz yolda pedal cevirmek ve ilerlemek oldukca zordur, ancak Summum , Mondraker patentli bu “Zero Suspension System” ile bunu mümkün kiliyor.

Mondraker Summum, arka sok ve ücgenle yapilan calismalar sonucunda gene kendi segmentinde bir ilke imza atiyor. Fren kuvvetleri süspansiyon kuvvetlerini degistirmiyor bu yüzden arka fren, arka süspansiyonu yöneten sistemi etkilemiyor. Bu durum süspansiyonun istenmeyen kompresyon veya arka freni ilgilendiren herhangi bir aci uzatma hareketi olmadan dogal ve mükemmel bir sekilde calismasina izin veriyor. Yokus inerken arka frene basip tekeri kilitleseniz dahi, şok süspansiyonu teker dönüyormuscasina hareketlerini sürdüyor ve binicisine inanilmaz bir kontrol sunuyor.

Arka süspansiyon sistemi, her türlü sarsinti yok etme kapasitesiyle büyüleyici ve mükemmel bir dogal sarsinti emme özelligine sahip. Ayrica Sifir süspansiyon sistemi en az % 30 SAG ile (yüzde 30-35) en iyi performans seviyesine ulasmak üzere tasarlanmistir. En iyi avantajlarını @Halilibrahim kesfedecek artik.
    (SAG agirligınizin altinda süspansiyonun baskilanma oranıdir. (örn. tam sürüs takiminda merkezi sürüs pozisyonunda ayakta durmak gibi düsünülebilir.)

Artik bukadar bilgi yeterlidir diye saniyorum ve @Halilibrahim kardesime kazasiz belasiz kullanmalar diliyorum. Insallah mart ayinin sonuna kadar eline gececek.

Gelelim Fotograflara....

Bana Gelisi....
    1.JPG

Makinenin manyak görüntüleri "MASALlAH"
    2.JPG
    3.JPG
    4.JPG
    5.JPG
    6.JPG

Bu silahin tüm kablolari (HD Fren kablolari dahil) Kadronun icinden geciyor.
    7.JPG
    8.JPG

Son düzenleme: 17 Şubat 2016
  2. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aman Tanrım :) Kelimeyle anlatmak zor bu kızı. Biz Türkler için kutsal olan At, avrat, silah üçlemesi tek bedende buluşmuş resmen abi :) Tanrı herkese böyle mükemmel makine nasip eder umarım. Sana da emeklerinden ötürü müteşekkirim güzel abim :) Gece herkes uyurken sen bana yol gösterdin yardımcı oldun, herkesin alabileceği demo8 karbon, giant glory gibi bir makine yerine gene Türkiyede tek olan bir bisiklet aldırdın, ne desem az inan. Ice tech balatalarıyla Shimano zee frenler, hope evo pro2 arka göbek, rockshox reverb stealth siparişlerimiz de geldiğinde benim için artık kusursuz olacak diyebilirim. Özellikle dışarda vites, fren, hidrolik sele borusu kablosu kalabalığı olmaması mükemmel bir estetik kazandırıyor. Boyum 190cm olduğu için büyük dh kadro bulmak için gerçekten çok uğraştık ama şu anda senden binlerce km uzaktan bile sadece fotoğraflara bakarak "hepsine değdi" diyebiliyorum :) Sağol varol abi.

Deniz, MakRo, Murat Cömez ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  3. Hayrettin

Hayrettin CCX'sel üye

Adı:
    Hayrettin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Oman tonrem :krsn::ssrtcbya: bu çıtırdan bi tane daha yok muydu @Halilibrahim. yine hayranlıkla okudum kazasız belasız taklasız süresin :harika:

mariokaldato ve Halilibrahim bunu beğendi.
  4. Halilibrahim

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Hayrettin var ama o downhill değildi ve hor kullanmaya da kıyamazdım o kadar emekten sonra. Safkan downhill almak en mantıklısı ama DH düz yolda gitmekte çok zorlanan bir bisiklet, Summum bu olayı çözmüş, bana da alıp denemesi kalıyordu sadece :) Artık eymir, beynam, soğuksu milli parkı ormanları beni bekler ve Dh'ye kazasız binmek zor olacak sanırım :)

Hayrettin, SerkanH ve mariokaldato bunu beğendi.
  5. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
  6. roberock43

roberock43 Rap&Bisiklet

Adı:
    Ahmet Sarı
    Seviye:
    abi bu bisikletse bizimkiler teneke parçası oluyor resmen :D Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin:)

7. Snowblind

Snowblind Üye

Adı:
    Eray Aksoy
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gidon ve maşa resmen cross motor gibi duruyor.Gerçekten çok güçlü bir görünüme sahip.Kazasız belasız günlerde kullanın inşallah.Sorması ayıp olmazsa acaba maliyeti ne kadar bu güzelin ?

8. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Halilibrahim len sen daha yeni biskelet almamismiydin hayirdir kuveytte ölen bi akrabandan miras mi cikti eheheh
    Hayirli ugurlu olsun :D

AliÇimen, geziniyo ve Halilibrahim bunu beğendi.
  9. mekolac

mekolac Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

Seviye:
    mariokaldato bunu beğendi.
  10. Halilibrahim

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    mariokaldato bunu beğendi.
  11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Müthiş. Tek kelimeyle bayıldım. @Halilibrahim bir tur binerim artık. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim kardeşim.

12. enqinHLC

enqinHLC Demir Atlı Süvari

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    @Halilibrahim abi maşallah kazasız belasız pedalla, tabi düşmeden dh olmaz bizimkide laf işte. Az düşte en fazla sıyrık falan olsun. :):D

13. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bence bu tip piskeletlerin calinma riski daha az cunku dikkatli bakmayinca bizim cift amosorlu market biskeletlerinden pek farki yok bide ustune kaplama yapip bianci yada umit bsiklet yazdimi tamamdir :D :D :D simdiden @Murat Cömez in laflarini duyar gibiyim hahaha gel len gel sen benim kim oldugumu biliyon mu ? :D

14. AliG.

AliG. Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Murat Cömez bey ellerinize emeklerinize sağlık ülkemiz kullanıcılarına bir profesyonel bisiklet daha ka,andırdınız, sabah sabah gördüğümde resmen bisiklete aşık oldum, maşallah diyelim. @Halilibrahim bey sizede hayirli olsun kazası belasız günlerde kullanmanız dileğimle :):)

15. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Halilibrahim hayırlı olsun darısı benim başıma inşallah :D
    bi tur versene bişe denicem :D :D

Halilibrahim ve mariokaldato bunu beğendi.
  16. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kardes bi yaklasir misin bisey denicez arkadaslarla :D
    @chnkrmz

Halilibrahim ve chnkrmz bunu beğendi.
  17. Halilibrahim

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    est. Olur mu öyle şey :) Daha iyileri senin olsun

roberock43 bunu beğendi.
  18. roberock43

roberock43 Rap&Bisiklet

Adı:
    Ahmet Sarı
    Seviye:
    Halilibrahim bunu beğendi.
  19. Halilibrahim

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çok teşekkürler bro, uzun zamandır enduro mu, freeride mı, downhill mi düşünmekten balatayı kokuttum resmen, seçenek çok olunca seçmek de zor oluyor üstelik, demo mu, glory mi, canfield brothers mı, cube mu, canyon mu diye diye Murat ÇÖMEZ abimi nasıl bunalttım anlatamam hahahahahah, elimdeki mondraker'ın açıları, hafifliği, sürüş tarzıma uygun oluşu ve Türkiye'de tek olacak olması nedeniyle Summum Pro Team'de karar kıldık, 1-2 kez vazgeçip Canyon torque alacak gibi olduysam da Murat Abi durdurdu :D 3 bisikletim de Marka Model olarak Türkiye'de tek artık :) herkese nasip etsin Tanrı daha iyilerini.

Hrii3y ve geziniyo bunu beğendi.
  20. Halilibrahim

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

Hocam Türkiye'de tek olacak bir bisiklet için maliyet 2. Planda kalıyor çok da önemli değil açıkçası inanın benim için. isteyen herkes istediği makineyi alabilir parasını ödedikten sonra ama bu tarz bir makine için takriben 2000-2500 euro ödüyorsunuz üzerindeki donanımlara göre. Yoksa dediğim gibi Carbon demo8 ya da glory alma şansım da vardı :) iki seçenek oluyor ya bir bisiklet almak istiyorsunuz ona göre para ayarlıyorsunuz. Ya da belli bir miktar paranız oluyor ona göre bisiklet alıyorsunuz. Karbon bisiklete asla binmem Dh/fr ya da enduro olarak. En babası trek session 9.9 bu makinelerin o da 10.000 sabit fiyatla satılıyor :)