Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mogoda'da denize girelim mi?

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tuncer Bayık tarafından paylaşıldı.

1. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçen ay Karabükten Amasraya gitmişltik.108 km gidiş,ertesi günü dönüş.Çok keyifli bir hafta sonu olmuştu.Ve ilk uzun yol tecrübemiz oldu .
    Bu sefer de yine sabah erkenden,horozlar bile ötmeden kalktım.Bu sefer yolumuza 25-30 km daha ekleyecektik.Yani 108 km mesafeli amasra'dan bi 25-30 km daha uzak olan Mogoda'ya gidecektik.Giyindim Bisikleti çıkarmak üzere bodruma indim.Düşünüyorum bi yandan arkayı bi yüklemişim ki nasıl çıkarıcam merdivenlerden yukarı diye.Kötü bir sürpriz.Tahmin edin bakalım. LASTİK PATLAK. Haydiiii.Buyur burdan yak.O yükü karanlıkta indiremiyorum.Zar zor sökersin(Allahtan ön)Eve çıkıp yamarsın,tekrar aşağıda takarsın derken ilk rötarımızı yapıyorum.Safranboluya hızla pedal çevirmeye başladım.Artık bi çok kişi için marifet sayılan 10 km lik yol o yükle benim için ısınma oluyor.Arkadaş,Ömer beni Safranboluda bekliyor.Buluştuk.Bu sefer hava aydınlanmıştı.Çünkü geç kalmıştım.Oyalanmadan yola koyulduk.Durmadan rampa çıkıyoruz Geçen Amasra gezisinden de belki söylemişimdir,Safranboludan sonra da (Safranbolu da rampa) 15 km lik ilk rampayı çıkıyorsunuz.Kirkili ve Beştepeler rampaları )Bu hatırı sayılır rampalarımızdan ilki.Birkaç km çok zevkli bir inişten sonra ikinci hatırı sayılır rampamızı çıkıyoruz.O da tam hatırlamıyorum 7-8 km filan.ondan sonra dönüşte anamızı ağlatacak olan 15 km lik aşırı zevkli bir iniş.Ve onu takip eden düz ve ağaçlıklı güzel yollar.Sağlı sollu ağaçlar bir kralı selamlayan askerler gibi dizilmişler bizi selamlıyorlar.Resimleri sonra ekleyebileceğim.Bartına vardıktan sonra Bartınlı arkadaştan ses çıkmadığı için durmuyor ve devam ediyoruz.Bartını çıktuıktan sonra yol ayrılıyor.Bu sefer Amasraya değil,İnkumu yönüne dönüyoruz.Uzun bir düz gidişten sonra İnkumu yolayrımına geliyoruz.Buyur.Yine dik rampalar başladı.aman zaman bisikletlerden iniyoruz.Güzelcehisar sapağından önce bir kahvehanede soluklanıyoruz.Ben artık gidemem,çadırı buranın bahçesinde kuralım bari.Yarım saatten aaşağı fikrim değişmedi.Yakına hemen güzelcehisara mı inelim,Mogodaya devammı edelim derken güzelcehisarda yiyecek bişeyler ararsanız hiçbişey bulamazsnız deyince 4 km daha gitmeyi istemesemde razı oldum.Mogodaya vardığımızda çadırı kuracak yer aradık.Kurmak için yer parası 10 ytl. Sahile kurarsanız (10 ytl den kaçacaz ya ) Jandarma kaldırır dediler.Çadır yeri işletmecisiyle konuştuk.Benim çadırı kullanırsanız 15 ytl diyor.Benimki iki kişilik.Onun çadırı kocaman.Fiyat farkıda pek yok.Yine çadırımı kuramıyorum :045: O gece yaşadığımız rezilliği perişanlığı sonra anlatayım .Çünkü Yalovada internet kafeden yazıyorum.Acelem de var.Resimleri de o yüzden ekliyemiyorum.Burda yalovalı arkadaşlarla buluşabilirsem belki bi tur daha yapabiliriz burda. Şimdilik bütün pedalize arkadaşlarıma zevkli geziler diliyorum.

Dinamo bunu beğendi.
  2. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mOgada değilde Güzelcehisar a gittinizmi eğer taaa oraya gidipte Güzelcehisar ı görmemişseniz çok ayıp etmişsinizdir...:)

3. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Mogada yı kimse tavsiye etmiyo Güzelcehisar daha iyi diye biliyorum...

4. hasan çelebi

hasan çelebi Yeni Üye

Seviye:
    Bütün karadeniz güzeldir.Ama en güzel yeri Sinop-gerze-yakakent ve sonrası.
    Karadenize gitmek isteyenler bu uyarımı dikkate alın.Asıl Cennet yerler neresiymiş görün.

murty bunu beğendi.
  5. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Dediğim gibi bilseydim hele o yorgunlukla kesinlikle oraya giderdik.Ama orda yiyecek filan bulamazsınız dedilerdi, onun için yani. :bilmiom:

Hasancım,bu hatla ilgili biraz bilgi verirsen seneye düşünebiliriz. :in: Karabük-Amasra gidiş dönüş ilk uzun seferimizdi.Karabük-Mogoda da 2.si oldu.Seneye mesafeyi uzatıcaz inşallah.

6. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Mogodaya gittiğimizde hava kapalıydı. Çadıra yerleştik bi güzel.Bisikletleri de içeri aldık.İki kişi ve iki bisiklet hepimiz sığdık. Denize girdik dolaştık derken yattık. Gece yarısı bi başladımı sana sağnak yağış, çadırın açık pencerelerinden şakır şakır içeri su doldu.Bizim ömer baktım bi battaniye daha almış,yaprak dolması gibi sarılmış görülmüyor bile, nasıl uyuyor anlayamadım.Dışarı çıkmam lazım pencere bezlerini kapamak için.Çıktım zoraki,Allahım bi kördüğüm atmışlar çözülmüyor pencere bezlerinin ipleri.Üçünü de çözüp kapayana kadar dışarda yatmıştan beter oldum.Sabah uyandıktan ve toplandıktan sonra vakit kaybetmeyelim diye yola çıktık ama çıkar çıkmaz ikinci sağnak yağışa yakalandık.O sağnakta iki DELİ Mogadanın dik yokuşunu çıktık.Bi de ufak sinekler tepemizden hiç eksik olmadı.ağzımızın,burnumuzun ve de gözümüzün özellikle içine içine girmeye çalışırlarken gel çıldırma.Ayaklar üst baş ıslanınca,rüzgar da soğuk esince tepeyi aşar aşmaz gelirken durduğumuz kaheye sığınıyoruz.Yanında bakkal da var.yeni çorap alıp,ayakkabının ıslağından etkilenmesin diye de naylon yumurta poşetlerini üzerine geçirip spd'leri öyle giydim.Bir saatimizi o mola yerinde harcamışızdır.Yokuşu inip düz yola çıkınca bi de benim ön lastik patladı.Cam batmış.Dış lastiğe de hatırı sayılır bir iz yaptı.Dnüşümüz,gidişten daha zor şartlarda olunca eve varmak da karanlığı buldu.Beştepeler ve Kirkili rampaları çok uzun(15km) ve dik demiştim.Ahmetusta Rampası gibi.Hava aydınlık olsa inişte rahatlıkla 60 ortalamayla inebilirsin.Ama karanlıkla beraber bi de Ömer'in lambalarının olmayışı bizi çıkış hızında iniş yapmak zorunda bıraktı.Gece 11 sıralarında eve varabildik.Ama sağ sağlim Allah'a şükür. Kötü sürprizler eve gelince de peşimi bırakmadı.Ertesi sabah işe gitmek üzere kapıyı açınca spd'lerimin koyduğum yerde olmadığını üzülerek farkettim. Kardeşim(çalan kişi yani) sen ne yapacaksın altı demir ağır ayakkabıyı.yolda yürürken nal çakılmış at gibi oluyor insan.yoldaki sıkıntılara değil de spd'me yanıyorum.
    Size bazı resimler; Ömer'de de olacaktı.Onları da yarın getirirse eklerim.

[​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

Bunlar da çadır komşularımız minikler;
    [​IMG][​IMG]

Dinamo bunu beğendi.
  7. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    inş. bu haftasonu (cumartesi) amasra yapıcaz bartından bile katılacak kımse yokmu bize??(ilk uzun yolum olacak)