Modifiye Yardım???

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Herkese Merhabalar :)

Modifiye konusunda pek tecrübeli olmadığım için öncelikle sizlerin fikirlerine çok ihtiyacım var. Bisikletçilere sorsam her biri farklı bir şey söyledi, elbette sizlerde farklı şeyler söyleyeceksiniz. Fakat onların bazıları apaçık ticari :mad: yaklaştığı belli olduğu için iyice soğuttular beni. Bende sizlere danışıp iyice bir araştırma yaptıktan sonra işlemlere başlayacağım

Yorumlarınız, tavsiyeleriniz çok önemli lütfen esirgemeyiniz :) Bu arada parçalarımın listesi linktedir.
(link)

Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Önce dişli lastiklerden kurtulabilirsin mesela. Rubena'nın fosforlu ince lastiği çok hoş gösterecektir. Aynı zamanda performansı da artıracaktır.

• Beğen
Tepkiler: Ziya Yılmaz

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bu bisiklet baya bir üst donanıma sahip. Nesini modifiye edecekin ve neden modifiye etme ihtiyacın var?

• Beğen

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
Bisikleti niçin kullandığınızı bilemem fakat güzelim dağ bisikletine bence Ahbet Vehbi'nin dediğini kesinlikle yapmayın. Maxxis ignitor önerilen bir model diye biliyorum. Benim tek tavsiyem ufak tefek parçaları hafifleri ve bisikletinize uygun olan renkleriyle değiştirmeniz.

Mesela kablolar, sele kelepçesi, sele, sele borusu, gidon gidon boğazı gibi. Gerçi o seviye bir bisiklette zaten bu parçalar yeterince üst düzeydir ama daha iyisini, hafifini ve görsel olanı bulursanız daha harika olur.

Bisikletinizi güle güle kullanın. Kadrosuna bayıldım ben.

• Beğen

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
@Ahmet Vehbi Aslantürk

Lastik olarak şöyle diyeyim Schwalbe Marathon Plus kullanıyorumdum önceden daha doğrusu kullanmak ZORUNDAYIM diğer bisikletimde kaldığı için daha değiştiremedim. Yollardaki şişe parçalayanlar yüzünden!!!

Lastikler evet çok kaliteli fakat genellikle düz yollarda kullandığım için yol lastiği daha iyi oluyor. Değiştirmemin iki nedeni biri patlamaması diğeride düz yol lastiği olması. Yoksa lastik gerçekten çok verimli toprak yolda.

Teşekkürler :)

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
@muratcolakoglu

Şöyle mesela daha öncde jelli salcanonun selelerinden kullanıyordum bunun selesine geçince bir türlü alışamadım çok sert geliyor. Gerçi pedli özel iç çamaşır kullanıyorum ama dediğim gibi tereddütlerim var.

Gidon da keza eski kullandığım gidon daha kısaydı ve bu gidon biraz daha flat. Ayrıca elcikleri çok iyi tutunma sağlamıyor maalesef.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Eğer bisiklet yeni ise alışmak için zamana ihtiyacın var. Sert sele makbuldür mesela. Kaliteli selelerin hepsi ince ve serttir. Pad kullanmak zorundasın.

Gidonada alışman vakit alır. Bekleyip sonra karar ver.

ODI elciklerden kullananlar çok memnum. Ben dün şunu aldım: (link)

• Beğen

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@tarık akman

Ne dedim Tarık Bey. Bisikleti parçala dedim sanki. Ben sadece kişisel yorumumu söyledim. :)
İyi forumlar. İyi akşamlar.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Ahmet Vehbi Aslantürk

Tarık Akman da kendi görüşünü yazdı, hemen alınmaya gerek yok. :)

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
@Ahmet Vehbi Aslantürk

demek istediğim konu sahibinin bisikleti ust duzey dag bısıkletı. Bu yuzden yol tekerı ıyı olmaz dıye dusundum. Yanı dag, arazıde kullanılacak dıye konustum. Yoksa onerınız gayet mantıklı. Ben de kendı bısıkletımde sehır lastıgı kullanıyorum.

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@tarık akman

Doğru siz de haklısınız. O yönden düşünemediğim için kusura bakmayın. İyi akşamlar.

Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
ben görünüş olarak şöyle önerilerde bulunabilirim

1-)rulmanlı rival olmadı novatech mavi yada beyaz göbekler dağıtmam göbekleri falan derseniz direkt mavic cross ride yada üst seviye shimano jant seti

2-)mavi vites kablosu ve beyaz hd. fren kabloları

3-)hatırladığım kadarıyla şu yol b. lastiklerinde olduğu gibi dağ b. için de renkli şeritleri olan lastikleri vardı şehir içi için değil yanlış anlaşılmasın

teknik olarak diyebileceğim şey sadece sele için seleden memnun değilseniz direkt değiştirin ağrı falan yapıyorsa bunun şakası olmaz ileride kötü sonuçlar yaratabilir.

güle güle kllanınız bisikletinizi

• Beğen

ibt1994

Aktif Üye
Tepki
19
30vitese geçebilirsin full xt setle bide ricthey carbon dönebilirsin