modem seçimi ?

hetero

Aktif Üye
Tepki
71
arkadaşlar evede internet bağlamaya karar verdik bize 3 dairede kullana bileceğimiz kullanışlı bir modem tavsiye edermisiniz.

Scudo

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Kardeşim ben 1 yıldır AirTies kullanıyorum.Çok memnunum.Ama Türk Telekom'un verdiği "zyxel" marka modemler de çok beğeniliyor.Çok kullanışlı

• Beğen
Tepkiler: hetero

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
airties, zyxsel ikisi de piyasa modemdir. bilinir, bi noktasında takılırsan kolayca yardım alabilirsin.

ben 3-4 yıl zoom kullandım. adsl kurulumu ve ayarlar hakkında hiçbir fikrim olmamasına rağmen kendim kurdum ve ayarları yaparak kullandım. arayüz çok pratik ve kullanışlı idi.

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
ZyXEL bu işi en profesyonel yapan firmalardan biri. Tek kullanıcılı basit USB modemlerden, yüzlerce kullanıcıyı sorunsuzca birbirine bağlayacak profesyonel network çözümlerine kadar çok geniş bir yelpazede ürünleri var.
4 yıldır ZyXEL HW-660 wireless modem kullanıyorum. 4 ethernet portu var. Sadece geçen yıl bir sorun yaşadım, onda da modemi resetledim, hiç bir şey kalmadı. Firewall'u da mevcut, ayrıca modemimi de hiç kapatmıyorum (kapatmıyordum, şu "küresel ısınma" kavramı hayatıma girene kadar).

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
İş yerimde son birkaç yıldır, wireless ZOOM X6 kullanıyorum 3 bilgisayar bağlı,Murat'ın söylediği gibi kolay bir arayüzü var, kurulumu cok basit ve problemsiz..
Ev'imde ise Smile adsl'in verdiği PHILIPS marka wireless modem var, her ikisi de hiç kapanmıyor desem yalan olmaz, ısınma ve kesilme problemleri yaşanmıyor..
Her ikisini de gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

• Beğen

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
usr robotics kullanıyorum, tavsiye etmem..
2 senedir kullanıyorum son 1 aydır saçma sapan hatalar weriyo,ip adresi alamıyo,alıyo bağlanamıyo filan..
zoom iyidir..

• Beğen

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Arkadaşlarımın söylediği gibi,robotics-ZyXEL-zoom kaliteli modemlerdir. piyasada ağırlıklı bu tür modemleri görmek mümkün..

ben size,
AIRTIES RT-111 4 portlu modemi öneririm,artık kolay kurulum cd si yanında veriliyor gayet basit ve kaliteli bir modem..

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her ne kadar nyx US. Robotics'de sorun yaşamış olsa bile. Ben modemde Robotics ve Zoom'dan şaşmayın derim. Bende Robotics 9106 wireless modem var. Bir çok arkadaşıma eş ve dostuma Türk Telekom bedava modem vermeden ve kurulum yapmadan önce modem kurdum hemen hemen hepsi elimden geçti ve hepsini deneme fırsatı buldum. Modem konusunda Robotics yılların firmasıdır ve ilk modem üreticilerinden biridir bir diğeride APACHE ama ne yazık ki ADSL'de ülkemizde fazla tutulmadı. Robotics'i neredeyse yıllardır hiç kapatmadan kullanmama rağmen hiç ısınmadı ve hiçbir kez hata vermedi (nazar değmesin) ayrıca wireless'in çekiş gücüde çok güzel.

• Beğen

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selamlar,
network uzerine bir kac yerde calistim ve etrafimda bilgisayar sorunu yasayan kisiler tarafindan aranan biriyim. benim tavsiye edebilecegim modemler USR, zyxel ve 3Com olacaktir. LinkSYS wireless modemlerde sinyal seviyesi sorunları oluyor, arkadasım philips'de çalışıyor, smile adsl ile verilen modemlerin sorunlu oldugundan ve surekli şikayet geldiğinden bahsetmişti. zoom marka modemlerde ise kalite dusuk oldugundan zaman zaman problem yasanabiliyor. ama sonucta bunlar elektronik aletler voltaj dalgalanmalarından elektrik kesintilerinden hatta evin yakınına düşecek bir yıldırımdan da etkilenip bozulabiliyor. birazda şans meselesi. yinede piyasada bilinen güvenilir markaları tercih etmek şansı arttıracaktır.

NOT: airties ve Zyxel modemlerin bazı modellerinde guvenlik acığı bulunmaktadır. firmware update edilerek sorun cözümlenebilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Usr robotic kullanıyorum elektronik öğretmenim tavsiye etmişti henüz reset bile atmadım , hiç bağlantı kopmadı ( koptuysada ben nette yokken, pc kapalıyken kopmustur ) :D

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
Bende ZyXEL var ve hiçbir şekilde sorun çıkarmadı. Fakat 3 kişi kullanacağınıza göre Ethernet bağlantılı alacaksınız. O zaman almışken iyi bir modem seçmenizi öneririm ZyXEL'in Lan/Ethernet bağlantılı modemlerini inceleyebilirsiniz.

• Beğen

hetero

Aktif Üye
Tepki
71
pikatel marka modem aldık .ilginiz için teşekkürler.

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
siemens olmasında ne olursa olsun hergün sorun çıkarıyo ve müşteri hizmetleri 0

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Us Robotics Kullanıyorum güvenlik açısından çok iyi bir modem...
FTP server kurulumu haricinde sorun yaratmıyor!

gayet güvenilir

onun haricinde zoom x4 de kullandım çok başarılı...

Bilinmiş tanınmış marka modemlerden Şaşmayın!!!

Asus 4+4 almıştık (wireless+Lan) berbat bir arayüz ve kullanımı var...
Asus modemin 4+4ünü kesinlikle tavsiye etmiyorum

neyzencan

Üye
Tepki
58
Zoom x4 yıllardır gece gündüz açık tek bir sorun yaratmadan çalışıyor

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Yıllarca (sanırım iki sene kadar) Datron kablolu modem kullanmıştım. Kesinlikle tavsiye etmem. Son aylarda sinirlerimi çekiştirip durdu. İnternete bağlanabilmesi için cihazı her açışımda en az 20 dk. beklemek zorunda kalıyordum. Sonra durum daha kötü bir hal aldı. Modemden hayır çıkmayacağını anlayınca söküp içine baktım. Elektronikten anlamam ama modemin devreleriyle oynadım. Tornavida ile denemeler yaptım. Kısa devre filan yaptım. Sonra ağustos gibi bir gün canıma tak etti ve bisiklet için biriktirdiğim paranın bir kısmıyla FLYNET marka kablosuz modemi aldım. Çok memnunum. İnternet hiç bu kadar rahat olmamıştı.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ben senelerdir Zoom X4 kullanıyorum oldukça memnunum. Abimde airties var, genelde sorun yok ancak açılışta benimkine nazaran 3-4 misli geç açılıyor, mesela rapidshare sitesinden indirme yaparken indirmeler arasında modemi açıp kapamak gerekiyor (ücretli üye değilseniz) bu nedenden geç açılıdığı için çok şikayet ediyordu kendisi.

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
ben sadece airties kullandıgım ıcın karsılastırma yapamayacagım ancak duyduklarıma gore kablolu ıcın marka farketmez dıyorlar kablosuzda da sanırım guvenlık nedenıyle...

Ama airties için genelde iyi seyler soylenıyor sızde 3e bolecekmıssınız yanı gec acılması sorun olmayacaktır hakan beyın de soyledıgı gıbı cok gec acılıyor (ben dıgerlerınde de oyle sanıyordum:D ) sanırım kendısı de airtıes-rapid kurbanı :D (ozellıkle ay sonlarında cok kotu oluyor (kota doldurma davası:D ))
kısacası sıze airtiesı onerebılırım

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Airties RT-205 kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Türktelekom'dan yardım almadan kolayca kurdum. Modem kendi yazılımını sürekli güncelliyor. Ayrıca Türk malı. İTÜ teknoloji geliştirme merkezinde tasarlanmış, Çin'de üretilip tüm dünyaya satılan bir modem. Tavsiye ederim.