Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

modem seçimi ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hetero tarafından paylaşıldı.

1. hetero

hetero Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar evede internet bağlamaya karar verdik bize 3 dairede kullana bileceğimiz kullanışlı bir modem tavsiye edermisiniz.

2. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kardeşim ben 1 yıldır AirTies kullanıyorum.Çok memnunum.Ama Türk Telekom'un verdiği "zyxel" marka modemler de çok beğeniliyor.Çok kullanışlı

hetero bunu beğendi.
  3. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    airties cok kullanıslı bi modem ben cok memnum bence airties al

hetero bunu beğendi.
  4. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    airties, zyxsel ikisi de piyasa modemdir. bilinir, bi noktasında takılırsan kolayca yardım alabilirsin.

ben 3-4 yıl zoom kullandım. adsl kurulumu ve ayarlar hakkında hiçbir fikrim olmamasına rağmen kendim kurdum ve ayarları yaparak kullandım. arayüz çok pratik ve kullanışlı idi.

hetero bunu beğendi.
  5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    ZyXEL bu işi en profesyonel yapan firmalardan biri. Tek kullanıcılı basit USB modemlerden, yüzlerce kullanıcıyı sorunsuzca birbirine bağlayacak profesyonel network çözümlerine kadar çok geniş bir yelpazede ürünleri var.
    4 yıldır ZyXEL HW-660 wireless modem kullanıyorum. 4 ethernet portu var. Sadece geçen yıl bir sorun yaşadım, onda da modemi resetledim, hiç bir şey kalmadı. Firewall'u da mevcut, ayrıca modemimi de hiç kapatmıyorum (kapatmıyordum, şu "küresel ısınma" kavramı hayatıma girene kadar).

hetero bunu beğendi.
  6. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    İş yerimde son birkaç yıldır, wireless ZOOM X6 kullanıyorum 3 bilgisayar bağlı,Murat'ın söylediği gibi kolay bir arayüzü var, kurulumu cok basit ve problemsiz..
    Ev'imde ise Smile adsl'in verdiği PHILIPS marka wireless modem var, her ikisi de hiç kapanmıyor desem yalan olmaz, ısınma ve kesilme problemleri yaşanmıyor..
    Her ikisini de gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

hetero bunu beğendi.
  7. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    usr robotics kullanıyorum, tavsiye etmem..
    2 senedir kullanıyorum son 1 aydır saçma sapan hatalar weriyo,ip adresi alamıyo,alıyo bağlanamıyo filan..
    zoom iyidir..

hetero bunu beğendi.
  8. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlarımın söylediği gibi,robotics-ZyXEL-zoom kaliteli modemlerdir. piyasada ağırlıklı bu tür modemleri görmek mümkün..

ben size,
    AIRTIES RT-111 4 portlu modemi öneririm,artık kolay kurulum cd si yanında veriliyor gayet basit ve kaliteli bir modem..

hetero bunu beğendi.
  9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Her ne kadar nyx US. Robotics'de sorun yaşamış olsa bile. Ben modemde Robotics ve Zoom'dan şaşmayın derim. Bende Robotics 9106 wireless modem var. Bir çok arkadaşıma eş ve dostuma Türk Telekom bedava modem vermeden ve kurulum yapmadan önce modem kurdum hemen hemen hepsi elimden geçti ve hepsini deneme fırsatı buldum. Modem konusunda Robotics yılların firmasıdır ve ilk modem üreticilerinden biridir bir diğeride APACHE ama ne yazık ki ADSL'de ülkemizde fazla tutulmadı. Robotics'i neredeyse yıllardır hiç kapatmadan kullanmama rağmen hiç ısınmadı ve hiçbir kez hata vermedi (nazar değmesin) ayrıca wireless'in çekiş gücüde çok güzel.

hetero bunu beğendi.
  10. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    selamlar,
    network uzerine bir kac yerde calistim ve etrafimda bilgisayar sorunu yasayan kisiler tarafindan aranan biriyim. benim tavsiye edebilecegim modemler USR, zyxel ve 3Com olacaktir. LinkSYS wireless modemlerde sinyal seviyesi sorunları oluyor, arkadasım philips'de çalışıyor, smile adsl ile verilen modemlerin sorunlu oldugundan ve surekli şikayet geldiğinden bahsetmişti. zoom marka modemlerde ise kalite dusuk oldugundan zaman zaman problem yasanabiliyor. ama sonucta bunlar elektronik aletler voltaj dalgalanmalarından elektrik kesintilerinden hatta evin yakınına düşecek bir yıldırımdan da etkilenip bozulabiliyor. birazda şans meselesi. yinede piyasada bilinen güvenilir markaları tercih etmek şansı arttıracaktır.

NOT: airties ve Zyxel modemlerin bazı modellerinde guvenlik acığı bulunmaktadır. firmware update edilerek sorun cözümlenebilir.

hetero ve soneryen bunu beğendi.
  11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Usr robotic kullanıyorum elektronik öğretmenim tavsiye etmişti henüz reset bile atmadım , hiç bağlantı kopmadı ( koptuysada ben nette yokken, pc kapalıyken kopmustur ) :D

hetero bunu beğendi.
  12. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende ZyXEL var ve hiçbir şekilde sorun çıkarmadı. Fakat 3 kişi kullanacağınıza göre Ethernet bağlantılı alacaksınız. O zaman almışken iyi bir modem seçmenizi öneririm ZyXEL'in Lan/Ethernet bağlantılı modemlerini inceleyebilirsiniz.

hetero bunu beğendi.
  13. hetero

hetero Aktif Üye

Seviye:
    pikatel marka modem aldık .ilginiz için teşekkürler.

14. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    siemens olmasında ne olursa olsun hergün sorun çıkarıyo ve müşteri hizmetleri 0

15. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Us Robotics Kullanıyorum güvenlik açısından çok iyi bir modem...
    FTP server kurulumu haricinde sorun yaratmıyor!

gayet güvenilir

onun haricinde zoom x4 de kullandım çok başarılı...

Bilinmiş tanınmış marka modemlerden Şaşmayın!!!

Asus 4+4 almıştık (wireless+Lan) berbat bir arayüz ve kullanımı var...
    Asus modemin 4+4ünü kesinlikle tavsiye etmiyorum

16. neyzencan

neyzencan Üye

Seviye:
    Zoom x4 yıllardır gece gündüz açık tek bir sorun yaratmadan çalışıyor

17. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Yıllarca (sanırım iki sene kadar) Datron kablolu modem kullanmıştım. Kesinlikle tavsiye etmem. Son aylarda sinirlerimi çekiştirip durdu. İnternete bağlanabilmesi için cihazı her açışımda en az 20 dk. beklemek zorunda kalıyordum. Sonra durum daha kötü bir hal aldı. Modemden hayır çıkmayacağını anlayınca söküp içine baktım. Elektronikten anlamam ama modemin devreleriyle oynadım. Tornavida ile denemeler yaptım. Kısa devre filan yaptım. Sonra ağustos gibi bir gün canıma tak etti ve bisiklet için biriktirdiğim paranın bir kısmıyla FLYNET marka kablosuz modemi aldım. Çok memnunum. İnternet hiç bu kadar rahat olmamıştı.

18. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben senelerdir Zoom X4 kullanıyorum oldukça memnunum. Abimde airties var, genelde sorun yok ancak açılışta benimkine nazaran 3-4 misli geç açılıyor, mesela rapidshare sitesinden indirme yaparken indirmeler arasında modemi açıp kapamak gerekiyor (ücretli üye değilseniz) bu nedenden geç açılıdığı için çok şikayet ediyordu kendisi.

tuninger_haa bunu beğendi.
  19. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    ben sadece airties kullandıgım ıcın karsılastırma yapamayacagım ancak duyduklarıma gore kablolu ıcın marka farketmez dıyorlar kablosuzda da sanırım guvenlık nedenıyle...

Ama airties için genelde iyi seyler soylenıyor sızde 3e bolecekmıssınız yanı gec acılması sorun olmayacaktır hakan beyın de soyledıgı gıbı cok gec acılıyor (ben dıgerlerınde de oyle sanıyordum:D ) sanırım kendısı de airtıes-rapid kurbanı :D (ozellıkle ay sonlarında cok kotu oluyor (kota doldurma davası:D ))
    kısacası sıze airtiesı onerebılırım

20. smhcnr

smhcnr Aktif Üye

Seviye:
    Airties RT-205 kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Türktelekom'dan yardım almadan kolayca kurdum. Modem kendi yazılımını sürekli güncelliyor. Ayrıca Türk malı. İTÜ teknoloji geliştirme merkezinde tasarlanmış, Çin'de üretilip tüm dünyaya satılan bir modem. Tavsiye ederim.