modelleri iyi bilenler buyursun :)

burakmtb

Üye
Tepki
1
cok değerli büyüklerim ve arkadaslarım ben düz gidonlu bir mtb almak istiyorum profosyonel bisikletci değilim hobi amaçlı kullanıcağım ama dayanıklı olmasınıda istiyorum internette bi kaç model baktım bianchi speed 3000 gibi ama gidon kısmı düz olmadığı için karar kılamadım bütcem 500 TL dir ve ortadan amortisörlü istemiyorrum sadece önde bulunsun ve kadro ölçüsüne falan çok dikkat etmedim boyum 1.72 modelleri bilenler yardımcı olabilirmi acaba? bide disk frenmi yoksa V frenmi iyidir?

Scudo

ilkerciftci

Aktif Üye
Tepki
94
Bisiklet
Diğer
Bianchi Speed 3000 almanı tavsiye etmem, kadro çelik olduğundan çok ağır bir bisiklet, donanımları da oldukça vasat bütçene göre Kron xc250, Salcano NG650, Carraro Turner 417 (disk yada v fren ) alabilirsin, ileride upgrade yapmayı düşünüyorsan disk alman daha avantajlı olur, yok ben upgrade yapmam diyorsan v fen al

örnek; (link)

(link)

(link)

burakmtb

Üye
Tepki
1
verdiğiniz linkler çok güzel fikir sahibi olmama yardımcı oldu fakat ben düz gidonlu istiyorum ( gidonunu değiştiriver be abicim diyeceğinizi biliyorum ama amatör olduğum için bunun gibi seyleri hiç denemedim elimde kalır diye korkuyorum ) ve internette ilk aramaya başladığımda sizin bisikletinizi görmüştüm çok hoşuma gitmişti :) salcano NG650 de çok hoşuma gitti fakat gidon yine problem .. acaba spariş verirken düz gidonlu olarak belirtebiliyomuyuz :)

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
bu bütçe ile alabileceğiniz en iyi bisiklet salcano ng650 hd dir hd dememin sebebi hidrolik frenli modeli disk frenli bisiklet alırsanız mekanik frenli almayın v frenden bir farkı yok sadece biraz daha konforlu o kadar bu modelin md sini ben kullandım gayet memnundum yalnız salcanonun garantiden parçalarını 40 güne kadar bekleyebiliyorsunuz

burakmtb

Üye
Tepki
1
arkadaşlar benim düz gidon olarak tanımladığım (link) bu sayfadaki kapak fotografındakı bısıkletin gidonudur yanlışmı tanımlıyorum o linklerdeki modelleri görsellerde arattıgımda düz gidon olarak çıkmıyor karşıma salcano ng650 hd yi çogu kişi tavsiye ediyor bu modeli alacak gibiyim yalnız gidon işini nasıl halledebilirm allah için anlayıp yardımcı olabilcek yokmu :)

burakmtb

Üye
Tepki
1
bu işi hobi olarak yapacağım için görselliğe önem veriyorm düz gidonlar hoşuma gidiyor biraz ve uzun sure kullanmak içinde kaliteye önem veriyorum çoğu tamir işiyle aram iyidir eski bianchi shark bisikletimin her bakımını tamirini kendim yapmısımdır fakat hiç gidon söküp takmadım ve yeni bi bisiklet olunca çizik vs. olmasını istemiyorum o yuzden orjinalinde düz gidonla satın almak istiyorum biliyorum her sporun kendine göre incelikleri vardır bende profosyonel masa tenisi oyuncusuym bizde raketleri toplama yapıyoruz lstiği ayrı tahtası ayrı fakat onları yapıştırmak beceri ve tecrübe istiyor bunun gibi bisiklet konusundada benim deneyim ve tecrübem yok bir bilene danışmak herzaman iyidir bende siz değerli üyelere danışmak istedim :)