Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

modeller arasından hangisini tercih etmeliyim?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında barış durgun tarafından paylaşıldı.

1. barış durgun

barış durgun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar bisiklet konusunu uzun süre araştırdım.ama kararsız kaldığım noktalar var.80 kiloyum boyum 1.80.ortalama 750 tl gibi bir bütçe ayırabilirim.genelde 2.el piyasasına göz atıyorum gerçekten güzel fiyatlara temiz bisikletler var ve alınabilir gibi duruyor.çoğunun sahibi kullanamamış ve yanında aksesuarlarıyla birlikte veriyor ama kararsız kaldım.
    sizce bana 18' kadro uygun olur mu?yoksa küçük ya da büyüklerine mi bakmalıyım?
    tavsiye ettiğiniz,fiyat yönünden cazip ve güvenilir bisiklet satış siteleri var mı?
    sedona 711,721,kron xc1000 genelde aradığım fiyatta bu ilanlar karşıma çıkıyor.sizce hangisini seçmeli?
    yoksa başka bir markaya mı yönelmeliyim?
    birde araştırırken salcano astro243 sd bisiklet gördüm ve fiyatı iyi gibi.sizce almalı mıyım?yoksa ilk söylediğim modelleri mi tercih edersiniz?
    + ları ve - leri nelerdir?hidrolik disk fren bakımı pahalıya mı patlar?özel örüm tekerlek iyi midir?
    merak ettiklerim bunlar tavsiye ve önerilerinize açığım.yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler..

2. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu forumda herkes zengin arkadaşım, en aşağı 2000-10000TL bütçem var diyecektin ki, burası yorum dolsun.

400-800TL arası bütçem var diyince kimse gelip öneri fln yapmıyor. Ne oluyorsa.

Boyunuz 1.80 ise 26'' jant uyar size. 29'' abartı olur bence.

Kron XC1000 bisikleti gayet güzel ve Hidrolik disk fren+27 vites gibi göze çarpan özellikleri var. Fiyatı sizin bütçeyi biraz aşar ama V-Fren alırsanız alabilirsiniz. V-Fren hem bakımları kolay hemde daha hafiftir. Disk fren arıza yaptığında siz tamir edemezsiniz.

Ama benim tavsiyem Sedona 711 veya 721 olur.

aertan bunu beğendi.
  3. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Yanlış bir yorum olmuş kron xc 250'lerin 500'lerin altı hep yorum dolu.Asıl bütçe yüksek olunca pek ses çıkmıyor çünkü daha az kişinin bu konuda tecrübesi oluyor.Şöyle bir durum olabilir millet belki aynı şeyleri yaza yaza sıkılmıştır önceki konulara göz atmak faydalı olur.Ayrıca 26 veya 29 jantın kişinin boyuyla pek alakası yok.Önemli olan kadro boyu

4. barış durgun

barış durgun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkürler..haklısınız bütçemi aşıyor ben o yüzden 2. el modellerden bulmaya çalışıyorum.nedense kronlar pek tavsiye edilmiyor.sedonalar tercih ediliyor.salcano astro 243sd ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

5. barış durgun

barış durgun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende onu merak etmiştim sizce kadro boyu 18' küçük mü olur?diğer modelleri elimden geldiğince araştırdım.merak ettiğim aralarında ki fark ve memnuniyetin nasıl olduğu?salcano astro 243 ile ilgili pek bir bilgiye ulaşamadım sizin düşünceniz ne olurdu?