Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

modeller 2 ye indi bundan sonrası zor helppp

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında esarisoy tarafından paylaşıldı.

1. esarisoy

esarisoy Yeni Üye

sağlık ve kilo kontrolu için bisiklet almaya karar verdim duşuncen 300-400ytl ye kaliteli bir bisiklet almaktı oturdum internetin basına ilk karşıma cıkan da sizin forum oldu ilk öğrendiğim kaliteli sandığim markaların kaliteli olmadığı ve istediğim bisitletin sınıfının şehir -tur olduğuydu.Eh baya baktım önerdiğiniz bisikletlere ve corratec in x-vert cross county ve super bow cross modeli arasında kaldım aralarında 800 ytl lık fark ve az bir donanım farkı var biri hd disk fren biri hd cant freni ben pendik kadıkoy arasında sahil yolunda kullanacagım bu bisikleti acaba bu 2 modelden tabiki super bow iyi ama x-vert de sanırım bana oldukca fazla donanımlı işte gene aynı sorun bana yetecek x-vert ti almalımıyım yoksa içimdeki şeytana uyup 800 ytl fark odeyip super bow cross a cıkmalımıyım bu soru yu bir turlu sonuçlandırıp alamadım bisikletimi düşüncelerinizi paylaşır bana yardımcı olursanız sevinirim.

başka marka veya model onerirseniz amotisorlu model ve hd fren düşünüyorum

2. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    super bow cross u tercih ederdim ben olsam ama 800 ytl az bir fark değil x vert sizin ihtiyacınızı bence fazlasyla karşılar.x verti tercih etmeniz doğru olur diye düşünüyorum.

3. kayhan

kayhan Misafir

super bow al araziye çıkarsan o çok iyi bende vardı. Şöyle özetlemeye çalışayım bisikletin iyiyse bindikçe binesin gelir. Bisiklet iyi olursa araziye çıkar eğlenceyi 10 kat arttırırsın. Basit bir bisiklet olursa bir iki defa biner sıkılırsın.

4. esarisoy

esarisoy Yeni Üye

basit degilde belirtiğim 2 model için sormuştum x-vert cross cuntry basit degil dir sanırım ?bu bisitlet den zevk almazmıyım yani zevk alabilmek için super bow cross mu almalıyım sorularımla sıkıyo olabilirim ama anlamıyorum işte örenmeye calışıyorum bu arada yaşım 38 ve bir bel fıtıgıda sahibim oyle araziye cıkmayı pek duşunmuyorum en azından şimdi.

5. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Açıkcası,çok performanslı bir sürüş tarzın olmayıcanı düşünürsek ucuz olanı alman sana fazlasıyla yeticektir diye düşünüyorum...

Ayrıca başka model tavsiyesi istersen,senin için sahilde kullanman açısından Trek markasının FX modelleri sana daha fazla keyif verebilir kanısındayım...28 jant şehir bisikletleri tam sana göre bence...
    Scott'unda güzel sehir bisikletleri var.

6. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ağır arazi koşulları, down hill yapayacaksan bel fıtığına zararı değil faydası var. Kötü oturuş pozisyonunda bilgisayarda yazı yazmak ya da internette gezmek çok daha zararlı oluyor. (kabul gören, geçerli bilgi... Tabi taze-tekrarlamış ağrılı olgularda yürümek bile sakıncalı olabilir. )
    tümsek-çukur-tümsek ya da çukur-tümsek-çukur yer formasyonlarını çarpraz geçişlerde boş bulunup ön hazırlıksız geçerken kitlenebilirsiniz. (kişisel tecrübe)

7. kayhan

kayhan Misafir

Bisikletin sürüş zevkini neler oluşturur? Hafiflik önemlidir. Hafif bisiklet yormaz. Ama hafifilik geniş bir konu. Bazı parçaların hafifiliği çok üst düzey yarışlarda anlam ifade eder. Sizin sürüş tarzınızda aynakolun ağırlığı çok önemli değil. Ama hafif bir teker seti hem bisikletin çabuk hızlanmasını sağlayarak kıvraklık kazandıracak hemde uzun mesafelerde sizi yormayacaktır. Yol tutuş konusuda önemlidir. hem güvenlik hemde eğlence açısından. İyi bir maşa ile kaldırımlardan atlayabilir çukurlardan bozuk yollardan yorulmadan düşmeden geçebilirsiniz. Bu iki malzmeyi(Teker seti ve maşa) üst düzey seçmeye bakın. Aynakol ruble ve viteslerden fedakarlık yapabilirsiniz. Çünkü yük altında seri vites geçişleri yapacak gücünüz henüz yok. Fren konusuda çok önemli değil uzun süreli dik inişler yapmayacaksınız. Bu yaklaşımla iki modeli karşılaştırmanızı öneririm. Kolay gelsin

8. smee

smee Aktif Üye

Seviye:
    sağlık durumunuz, yaşınız, kişisel zevkleriniz ne derece engel teşkil eder onu sizin kadar bilmemiz mümkün değil ama altınızdaki bisiklet ne kadar iyi olursa, arazi şartlarına ne kadar uygun olursa, her binişinizde içinizden bir ses sizi daha güçlü bir şekilde bozuk yollara, kaldırım inişlerine, ormanlara çağırır.

ama siz ben fazla aksiyon istemiyorum derseniz, ucuz olan model dahi size sahil kenarında şu ana kadar hiç bir bisikletin sunmamış olduğu bi konfor sağlayacaktır.

hangisini alacağınız maddi gücünüzle de alakalı ama benim önerim sahil yolundan ayırmayacağınız bi bisiklet için 800 ytl fazla ödememek.
    biraz macera belki de iyi olur diyorsanız aradaki farkı verip super-bow alın o sizi zaten istediği yollara götürür farkına bile varmazsınız :D

9. mustyksk

mustyksk Yeni Üye

merhaba arkadaşlar...benim bisikletim vardı çalındı ve şimdi daha iyi bisiklet almaya karar verdim.araştırdım showroomları gezdim falan derken aklım çok karıştı ve sürekli karşılaştığım bisikletler fiyat olarak da değişiyor seçenek olarak da neye karar vereceğimi tam bilemiyorum.sizlerden ricam bana söyleyeceğim modellerden hangisi üzerine yoğunlaşmam gerektiğini söylemeniz.
    öncelikle 800 liraya kadar olabilir ve hız yapabileceğim şehir de kullanılabilir performanslı bisiklet tercihim.bisiklet marka ve modelleri şöyle:
    1- Scott sportster P6
    2- Merida T1
    3- Specialized
    4- Trek
    fikirleriniz önemli benim için.teşekkür ederim...

10. mustyksk

mustyksk Yeni Üye

bisiklet arıyorum ama aklım çok karışık.benimde yardıma ihtiyacım var...

11. esarisoy

esarisoy Yeni Üye

corretec super bow cross mu x-vert county cross mı derken bakmak ıcın gırdıgım aktif pedaldan sıcak kanlılıkları vesılesıyle Specialized sirrus aldım corretec le aynı fıyatlarda ama daha düşük donanıma sahıp olmasına ragmen ömur boyu kadro garantisi ilgimi cekti tabi 10 kg olmasıda cabası inşallah dogru tercih yapmışımdır bindik çe anlayacam artık.

ozzinga ve gatila bunu beğendi.
  12. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Güle güle kullanın :)

13. esarisoy

esarisoy Yeni Üye

teşekkürler ..

14. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    kullanım amacınıza göre diğerlerinden daha uygun olduğu ve size büyük keyif vereceği kesin
    çok da şık bir bisiklet
    hayırlı olsun

15. alyuvar

alyuvar Yeni Üye

Sayın esarisoy,
    Sirrus'tan memnunmusunuz?
    Amortisörsüz olması nedeniyle dezavantaj yaşıyor musunuz?
    Teşekkürler