Model araç almak istiyorum ?

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar model araç koleksiyonu yapmak istiyorum.Koleksiyon derken hepsinden 1tane .Neyse lafı fazla uzatmayacağım ilk olarak off road araç istiyorum.Dxden veya aliekspiress gibi yerlere baktım bir tane araba buldum 53 dolar aynısını Türkiye'de buldum 129lira,bütçem 150lira 2adet yedek bataryada alırsam denk geliyor sanırım.
Ürün bu:
(link)
(link)
Bana güzel geldi :cool:
Verilen paraya değermi ?

Scudo

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
Videolardaki araçlar rc araçlar diye geçiyor(uzaktan kumandalı) ama model araç da denebiliyor
Model araçdiyince daha çok metal yani diecast araçlar akla geliyor.
Birde alırken bce Türkiyedden al çünkü bazen soru alabiliyor.Top models i önere bilirim ben ordan alıyorum gayet ilgililer ve bir sorun oldumu sorunu çözmek için yardımcı oluyorlar.
Ama elektrikli arabalarda çoğunda su girdimi bozuluyor aklında bulunsun.Bişe olmayanlara su geçirmez yazıyor.Yakıtlı olanlarda su sorun olmuyor ama elekrikli olanlara göre kotrol edilmeleri çok zor yeni başlayanlar için
Gene bir şey diyim elektrikli olanların %90 şarz edildikten sonra şarzın bitmesi 20dk çok kısa sürüyor.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@sabihavni

Topmodels'i biliyorum ama benim bütçemi biraz aşıyor oradakiler sahibinden.comda olan ilan hoşuma gidiyor arkadaşlarıma falan sordum güzel diyor.

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
Kullanmak çok güzel katılıyorum top models pahalı doğru söylüyorsunuz ama görme imkanınız varsa görerek alın derim hatta açığı varsa kullanın derim ama top modelstekiler çok iyi en ucuzuda pahalısıda onuda söyliyim

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Sahibinden.comdaki ilan dükkanın ilanı satıcıya mesaj attım adres için cevap gelirse yarın bakarım ona göre size yazarım.

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Bu paraya bırak 4X4'ü falan giden bir araç bile bulman çok zorken, bu fiyatına göre neredeyse fantastik özelliklere sahip. 4X4, süspension açılım açıları,gücü neredeyse bu paraya bedava gibi.Bence direk al.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@TaylanEr

İlan sahibine mesaj attım adres için adresi aldım okul yolumun üzerinde yarın dönerken bakacağım size yazarım tekrar.

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
arkadaşım hiç tavsiye etmem böyle araçları
bence biraz daha para biriktir
ciddi söylüyorum hiç acele (gerçekten hiç acele)sonrasında üzülürsün
(link)
bu biraz pahalı gelebilir ama hemen hemen alabileceğin sayılı kaliteli lipo pil kullanılan bir rc araç olacaktır
(link)
buda nitrolu ve kaliteli bir modeldir
(link)

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
ben de almayı düşünüyorum rc model araç. fakat nitrolu araçları tavsiye etmiyorum. çanakkalede oyuncakçı arkadaşım var ve rc model satışı-bakım yapıyor. nitro yakıt pahalı. 4-5lt bidon 80tl. bir depo yaklaşık 10dk gidiyor. ayrıca en uygun modelleri 650tl civarından başlıyor ve bu fiyat aralığında olanlarda geri vites yokmuş. benzinli model bakın ama tabi rakamlar düşük değil.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Cemali Avcı

Nitro yakıtlılar pahalı ama arkadaşımda on-road arabası 120-130 yapıyor dedi birde benzin biraz zor çoğu firmalar bidonla benzin vermiyor onla uğraşmakta istemiyorum alırsam ya nitrolu alırım yada elektrikli alıp 2-3 adet batarya alırım.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@ikan yüzgeçgölü

1/18 ölçek 23,5 cmmiş biraz küçük değilmi?Ayrıca çoğu kişi benim verdiğim linkteki araca para vermeye değmez dedi birazdaha para biriktirip sağlam birşey al dediler sanırım öyle yapacağımda şimdi arkadaşımda on-road var sende ondan al diyorr kararsız kaldım.