MNG Kargo | Problem içerir.

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
Şu anda PTT'nin gönderi takip menüsü felçli durumda :( Bir arkadaşın dediği doğru, kargoların sağı solu belli olmuyor. Hizmet kalitesi şubeden şubeye değişebiliyor. Mesela ben MNG'yi çok iyi çalışan bir kargo olarak bilirdim, yurtiçi de öyle. Sürat de fena değil. Aras bohçacı burada, karanlık işler çeviriyo...

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Scudo

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
UPS kargodan başkasını tanımam.Zimmetlendiği kişiden getirdikleri aracın plakasına kadar hepsi yazıyor.Istanbul içi bir kargoyu diğer firmalar 1 günde zor getirirken UPS 5 saatte getirmişti.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Admin

Burada şubede devreden çıktı. 5-6 kez müşteri hizmetleri ile görüşüyorsunuz ama sorunu çözen yada sizi arayan yine kimse olmuyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aras kargo ile defalarca sorun yaşadım, şube çalışanları ve kuryerle defalarca kavga yaptım, bir defasında bir kargomu parçaladılar, 8 ay sonra ancak ücretini alabildim. Gördüğüm en rezil, en berbat firma.

Sürat kargo, kafasına göre takılıyor. Evin üst caddesinde şubeleri olmasına rağmen adamlar kargomu getirmiyorlar. Gidip kızdığımda da her zaman birazdan getirecektik diye sallıyorlar.

Mng kargo çok para alıyor. Neden böyle bilmiyorum ama yurtiçinden fazla para alıyor, buna rağmen geç getiriyorlar.

Şu ana kadar yurtiçi ile pek sorun yaşamadım. Devamlı kullandığım için şube çalışanları-kuryeleri komple tanıyorum, pek fazla sorun yaşamadım. Birkaç defa getirmeyip evde bulamadık notu yazmışlar internet takibine, gidip uyardıktan sonra aynı durum olmadı bir daha.

Ups bir defa kullandım, fatihten kağıthaneye teslim etmeleri 50 saate yakın sürdü, bir daha da kullanmadım. Adamlar kargoyu teslim ettiklerinde kağıda değil elektronik cihaza imza attırıyorlar, buna rağmen 1 saatlik mesafeye 2 günde ancak teslim ediyorlar.

Dhl express en temizi, adamlar Abd den 22 saatte bayrampaşaya kargoyu teslim ediyorlar, daha ötesi yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mng çoğu zaman problem çıkaran bir kargo şirketi, zamanında yaşadığım bir sıkıntı sonucu genel merkeziyle konuştuğumda, bana hatalarını telafi etmek için hediye göndereceklerini söylediler, o da gelmedi. Sonradan öğrendim dandik bir güllü lokum gönderiyorlarmış. Profesyonel çalışma, marka değeri, müşteri memnuniyeti güllü lokum seviyesinde ! Üzerine söyleyecek pek bir şey yok.

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
@ONUR YÜCEL 46

Güllü lokum :D Sadece gülüdüm diyecek başka bişey yok

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pendik'te yurtiçi 1 numara ,aras kargo,mng kargo ürünümü evime getirme nezaketinde bile bulunmuyor gidip kendinm alıyorum 3.gün sonunda ve her seferinde şubede 10 dakika ürün arıyorlar,şikayetvar aşikayet ettim birisi aradı adam yalvarıyor şikayeti kapat birdaha olmicak diye zırt pırt rahatsız ediyordu telefonda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Melih Muratoğlu

8. günde anca gelip bugün evimden kargoyu aldılar. Ürün iade ediyordum, çok sorun yaşattılar. Merkez şubeye suç atıyor, şube bize haber gelmedi diyor. Olan evde mahsur kalan kayınpedere oldu.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
yurtiçi kargo isminin ekmeğini yiyor sanki.. basit bi zarfı 10liraya götürdü, iki gün sonra aras kargodan (alıcı ödemeli) orta boy bi kutu geldi, kimbilir ne hesap çıkartıcaklar diye beklerken 5.5lira istediler şaşırdım..

demek ki hemen yurtiçi kargo diye koşmamak lazım

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
@Tahir Keskin

Net üZerinden 10 yıl civarı alışveriş yaparım, ilk zamanlar hep Yurtiçi kargoyu kullanırdım ve sorun yaşamazdım ama son yıllarda (1,2 yıl) ne kadar sorun yaşamışsam yurtiçi kargoyla yaşadım. Seçeneğim varsa kesinlikle yurtiçini seçmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Burada anlatılanlardan anladığım kadarıyla her zamanki gibi kendi başımıza çorap örüyoruz. Yıllarını taşıma işine vermiş Ulusal/Uluslararası şirketler bir iki ıyar yüzünden bizim gözümüzde beş paralık oluyor. Şöyle işini adam akıllı yapan usulünce hareket eden bir millet olamadık gitti. :(

• Beğen
Tepkiler: Snr U

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Yurt içi kargoyla çok sorun yaşadım bende avanosa öyle bir rezalet sistemleri varki şikayet ettim bir şey değişmedi şu andada aynı çalışıyorlar. Kargo istanbuldan nevşehire sorunsuz geliyor. Ama avanosa gelince önce ürgüp şubesine ürün gidiyor ordanda avanosa geleceğine kayseriye gönderiyorlar. Kayseridende ürün buraya gelinceye kadar 3-4 gün gecikiyor. Ürgüp şubeyi arayıp sorunca çok yoğunuz , ondan kayseri kale şubesi ilgileniyor diyor. Bu yüzden avanosta şubesi olan aras kargo ve sürat kargo iyi iş yapıyorlar burda.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Yani mevkiye göre iyi çalışan kargo firmaları değişkenlik gösteriyor. Bunu farkeden müşteride alışveriş yapacağı firmanın hangi kargoyla çalıştığına bakarak, alışveriş sitesini ona göre seçmeye çalışıyor.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Muratoğlu

UPS mi benim çocukların okul kitapları UPs ile geliyor. Okullar açılmasın diye dua ediyoruz öyle yanii.
Mesela bu sene salı günü gelecek dediler. Salı eşim işten izin aldı. Gelen giden yok telefon etmiş öyle dendiyse öyledir demişler. Kargo takibinde hazırlanıyor görünüyor. Gelmedi tabii eşim başka gün izin alamaz. Ertesi gün getirmişler. Evde kimse yok diye geri gitmişler. Eşim arıyor salı dediniz izin aldım. çarşamba getirmişsiniz. Yoğunluktan hanımefendi . İyi ama bir daha izin alamam işyerine getirin diyor tamam diyorlar. Adres değişikliği yaptık şu adrese gidecek diyorlar. Ertesi gün internette bakıyorsun gene ev adresine gidiyor. Güvenlik halimize acımış da esasen yasak olmasına rağmen teslim almış. Geçen sene de başka bir çocuğunkini bize getirmişlerdi.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Bundan sonra mng kargo ile ne kargo gönderecek ne de kabul edeceğim. 1 günde istnabul'dan konya'dan kargom geliyor 750 km. öteden. 2 günde teslim etmiyorlar. halbuki fakülte ile şube arası 5 km. yok. merkezlerini aradım, bursa bölge müdürlüğünü aradım. tınlayan yok. şube elemanımız yok diyor. telefonlara da kesinlikle bakmıyorlar. 2 gün sonra gidip kendim almam gerekti ki bi kaç defa buna benzer durum yaşadım. hani bir olur iki olur anlarım. çanakkale de eleman bulunmuyor çalışmayı sevmiyorlar diyo şube. banane kardeşim ithal et o zaman. demek ki şartların cazip değil. karın tokluğuna çalıştırırsan kimseyi bulamazsın.

şimdi gene aynı, dün sabah şubeye gelen kargomu hala teslim etmediler. sabah fakulteye getirmişler merkezlerini aramıştım. bulamayınca geri götürmüşler halt etmiş gibi. halbuki normalde bizleri odamızda bulamadıklarında öğrenci işlerine bırakırlar. ödemesi olsa dahi oradaki arkadaslar öder kargoyu teslim alırlar. şubeyi aradım. kargonuz burda gelin alın diyorlar. niye dün getirmediniz diyorum. eleman bulmuştunuz hani diyorum. bulduk demişlerdi. eleman kaçtı diyorlar gelen durmuyor diyorlar. komedi ya. merkezi tekrar aradım. sözde ilgilenecekler. yalan söyledikelrini de iyi biliyorum. ancak illallah. bundan sonra mng tevbe. tamam şubenin kusurudur belki eleman bulamamak ancak koskoca kargo mng kargo, 2 eleman bulmaktan acizse bu onun da kabahatidir.

Lanet olsun yaptıkları işe. Şeref yoksunları.

BRSZNR

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
İş amaçlı hemen hemen tüm kargo firmaları ile çalıştım (mng, aras, yurtiçi, sürat ) hepsinde sorunlar maalesef yaşanıyor. Türkiye'de sorunsuz kargo firması henüz kurulmadı :) ancak en az sorunlu olarak yurtiçi kargoyu önerebilirim

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Barış Özenir

tamam bir sure yurt içi deneyeyim bakayım. gerçi mng olmasın da hangisi olursa olsun. ancak seçenek hakkım olursa öncelikle yurt içi tercih ederim.

MNG Kargoya Bir Kargoyu Aldıramadım

(yaşadığım başka sorunlardan biri kendileriyle. Şikayetvar.com üzerinden)

MNG Kargo Çanakkale 18 Mart şubesini üniversiteden arayıp gönderilecek kargom olduğunu söyledim. Öğleden sonra geliriz dendi.

21. Mayıs: Gelmediler. Şubeyi aradığımda yarın sabah dendi.

22. Mayıs: Gelmediler. Şubeyi aradığımda geleceğiz dediler. Bekleyin orada sadece bizim için oturmuyorsunuz, Kendiniz de getirebilirsiniz dendi.

23. Mayıs:Müşteri h. arayıp durumu bildirdim Bursa bölge müd. arayın dendi. Bursa Bölge Müd. S**** hanım 26 Mayıs pazartesi gelinir dedi. Tekrar aradım H****** Bey yarın sabah aldırırım sizi arayacağım dedi.

24 Mayıs: Gelmediler. H****** bey aramadı. Aradığımda birazdan dönerim dedi. Sonra ulaşamıyorum. Telefonlara çıkmıyor. Görüşmelerin ses kaydı mevcut.
  • Ne illet bir firmadır bu. Bu defada 2 gündür adana merkezde bekletiyorlar kargomu. gene adana merkezde alıcıya teslim etmiyorlar. Dün görüştüğümde götürecegiz dendi. Az önce aradım hala götürmemişler. Geçen gün kargoyu teslim almaya ha bugün ha yarın gelecekler diye ben yerimden ayrılamıyodum şimdi de kargoyu teslim alacak kisi aynı durumda. Lanet olsun sizin yapacağınız işe. Londra'dan kargo 1 haftada geliyor. Bunlar türkiye içine 1 hafta olacak yarın, hala ulaştırmadılar.
    29 Mayıs 2014
  • 14:50:52
  • nihayet. aradığımda müsteri hizmetleri şubeyle görüştürdü (ben onları muhatap olarak almıyorum artık) kargonun nerede olduğunu ögrenebildim. netice itibariyle sorun çözüldü. ancak onlar çözmedi, ben tırmalayarak çözdüm. tercih sizin. teşekkürler şikayetvar.com. Bu rezil işte tek memnun kaldığım kurum şikayetvar.com. Teşekkürler.
    28 Mayıs 2014
    13:07:27
  • bilgi dönüşü falan yapmadılar. Cumartesi kargoyu teslim aldılar. Pazartesi faturanızı getiririz dediler. Bu gün çarşamba. ortada ne arayan ne soran ne fatura ne de kargom var. kargonun dahi başına ne geldi haberim yok. şimdi arıyorum firmayı. Lutfederlerse bilgi alabilecegim. Tavsiyem uzak durun mng'den.
    28 Mayıs 2014
    13:02:23
  • UZAK DURUN DERİM. Belki sadece çanakkale 18 mart şubesine özgüdür. yine de siz farmaya da yaklaşmayın
    28 Mayıs 2014
    13:00:26
  • السلام Ben de bu bilgi dönüşünüzü bekleyip gelirse süpriz bir şekilde, burada paylaşacağım.
    26 Mayıs 2014
    12:02:15
  • Değerli Müşterimiz;

MNG Kargoya göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ile ilgili detaylı araştırma yapılarak tarafınıza bilgi geri dönüşü sağlanacaktır.

Saygılarımızla,

MNG Kargo A.Ş.
    Müşteri İlişkileri Yönetimi
    444 06 06 – info@mngkargo.com.tr
    26 Mayıs 2014
    10:17:52
    24 Mayıs 2014
    17:41:23
  • Şikayetvar.com'un şikayetiniz firmaya iletildi mesajından 2 saat sonra saat 14:00'dan sonra firma Cumartesi günü çalışmıyor olmasına rağmen az önce mng çalışanı olduğunu söyleyen biri arayıp fakülteye gelmekte olduğunu bildirdi. Sonuç ne olacak bekliyorum.
bunlar da o zaman konuyu takip etme mesajlarım.

uncass

Üye
Tepki
31
İsim
Mustafa
@ebayusuff
Mehmet Bey
Ben de Terzioğlu Kampüsteyim. Buradaki sorunlardan biri kargo şirketlerinin kampüs dağıtımını mesai bitimine yakın yapmaları biraz da. Saat 17.00'den sonra geliyorlar, sonra da bulamadık deyip işin içinden çıkıyorlar. Maalesef ben de çözemedim bu sorunu. Ama sadece MNG değil bir çoğu bu saatte dağıtım yapıyorlar.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@uncass

Açıkçası ben evin ihtiyacı olan alışverişlerin dahi pek çoğunu netten yapıyorum. hemen bütün kargolarla kargom geliyor. sizin dediğiniz bu sorunla pek karşılaşmadım. gün içinde getiriyorlar. zaten dediğim gibi normalde bulamazlarsa bi şekilde birine teslim ediyorlar geri götürmüyorlar.

Ayrıca benim özellikle belirtmek istediğim sorun ise mng 18 mart şubesine özgü. kargoları bi kaç gün sonra teslim etmeleri. Sorun değil. Biliyorum ki bu son kargomu da teslim etmeye getirmemeyecekler. Onu da gider alır. Bir daha da yüzlerini şeytan görsün. Bedava ürün gönderecek olsalar mng ile kabul etmem artık. Bize özel uyguladıkları %60 indirimde (bu şubeye özgü idi üniversite personeline) yerin dibine batsın. veririm ücretinin tamamını. sinirlerimi bozmam en azından.

uncass

Üye
Tepki
31
İsim
Mustafa
@ebayusuff
belirttiğim dağıtım saatleri belki de Tıp Fakültesine özgüdür. çıkışta olduğumuzdan tüm kampüsü dağıtıp bizi sona bırakıyorlar sanırım.

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff