MIWOK 1053D vs IGMAN

kes888

Üye
Tepki
2
Başlıkta da belirtiğim gibi sizce hangi bisiklet daha iyidir?Bisikleti kullanacağım yol çoğunlukla toprak yol olacak.Benim için bisikletin sağlam olması çok önemli çünkü eski bisikletimi çok uzun süreler kullandım bununda öyle olmasını isterim.Birde hangi bisiklet donanım açısından daha üstün? siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Scudo

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
frenler konusunda ve hafiflik konusunda igman daha iyi
maşa olarak miwok önde
vites sistemi miwok önde
jant seti tartışılır
sağlamlık konusu tartışılır :)

ben derimki 1054v alın.
mekanik frenler pek tavsiye edilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: kes888

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Igman frenleri hidrolik koymak için vites sisteminden kısmış.Dengesiz donanımlı bisiklet olmuş.

onurcan tokuş

Daimi Üye
Tepki
242
Bisiklet
Scott
@kes888

Miwok 1053D mekanik disk fren.Ama maşa ve kadro olarak Igman'dan üstündür.Salcano ise hidrolik fren ve miwok'dan daha hafif.Ben olsam bu ikisi arasından Miwok seçer donanımlarını zamanla yükseltir öyle kullanırdım.İki markayla sınırlı kalmayın bence.

• Beğen
Tepkiler: kes888

oguzhanzed

Daimi Üye
Tepki
309
şimdiye kadar yapılan yorumlara ekliyebilecek bişey yok.iki bisiklet içinden miwok'u tercih edin.ama mümkünse bütçeyi arttırıp daha üst modellere bakınn.

kes888

Üye
Tepki
2
benim bütçeyi artırmamın pek ihtimali yok ama bana 500-650 lira arası sıfır olmak şartıyla hangi dağ bisikletini önerebilirsiniz?

Gökhan GÜNERİ

Aktif Üye
Tepki
36
Merhaba.Görüş yazan arkadaşlara katılmakla birlikte bir igman kullanıcısı olarak eğer ağırlık sizin içi sorun değilse bende sedona borlayı önerebilirim.Ancak whistle nin yazdıgınız modeliyle karşılaştıracak olursanız da hem agırlık hemde hidrolik fren olduğu için igman derim.Çünkü aktarıcıyı düşük maliyetli bir şekilde değiştirebilirsiniz ama hidrolik fren isterseniz bu biraz daha maliyetli olacaktır.
Memnunmusun diye de sorarsan memnunum yani bi sorun çıkarmadı şimdiye kadar...:)